badanie mózgu SPECT

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: badanie mózgu SPECT

przez *Wiola* 21 gru 2010, 01:59
magic, A dowiadywałeś się w Łodzi na ulicy Czechosłowackiej? Robią?
Moderator

przez magic 21 gru 2010, 02:06
nieiwem co ja z łodzi :)ale kiedyś dzwoniłem i robią bodajże ale nie pamiętam czy tam bo ja z wielkopolski jestem...ale szukać pytać zbierac info!!!i pisac tu obowiazkowo...
magic

przez Receptor1 21 gru 2010, 02:08
Ja szczerze mówiąc wiąże ogromne nadzieje z tym SPECT, mam nadzieje, że kiedyś wykonam te badanie, mogę zapłacić tylko gdzie? to jest pytanie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trek 21 gru 2010, 02:08
Wiola napisała: Oglądacie dr Housa? Wiem ,że to tylko film i nie można się sugerować wszystkim co tam pokazują. Ale nad scenariuszem czuwają tez specjaliści nie są to wiec wierutne bzdury.

No niby tak, ale oglądałem jeden odcinek w którym House powiedział, że natręctwa nie występują w czasie snu. A to nieprawda.

Ja Wam powiem że nie wiedziałem jeszcze kilka dni temu o czymś takim jak SPECT.
I też zrobie sobie to badanie. Tylko tak się zastanawiam czy leki np na nerwice natręctw nie działają w podobny sposób?
Czy są to różne działania i np asertin byłby dla takiego wyniku badania a xetanor dla innego.
trek

przez *Wiola* 21 gru 2010, 02:09
magic Ne jesteś z Łodzi ale na tamtym forum pisałeś ,że tam robią:) dlatego pytam. A mi tam akurat najbliżej:)

[Dodane po edycji:]

trek, Nie mam pojęcia jak to jest:( Ale wydaje mi się ,ze wtedy to nie takie leki jakimi teraz nas lecżą.
Moderator

przez Receptor1 21 gru 2010, 02:17
ja mógłbym odpisywać konkretniej ale uwierzcie mi, że NN blokuje mi pisanie na dane tematy, czy przepisywanie z książek to co wyczytałem nie wiem jak to nazwać boję się

przez magic 21 gru 2010, 02:18
nie no cudownych leków nie ma...lecz po badaniu dospawują łatwiej je poprostu praktycznie od razu trafiają a czy w stanach jest wiecej leków, innych niz u nas pewnie tak ale tego niewiem...

wklejam chyba ostatni raz linka z BIBLIĄ jak dla mnie psychiatrii
http://www.doz.pl/program/n35_88-Leczen ... i_depresji
każdemu proponje ją zakupić i zaglądać do niej wielokrotnie!!!
albo uzebirać punkty w tej aptece i zamówić jako nagrode...kiedyś zrobili promocje i była za 10 zł

po jej przeczytaniu dopiero zaczniecie sie wypowiadać na temat SPECT :8):
magic

przez Receptor1 21 gru 2010, 02:22
Okej odpiszę z tego co wyczytałem, to widzę sporo leków których nie znam i nawet google znajduje je tylko po angielsku, w Polsce niektorych poprostu nie ma. W zaleznosci ktora czesc mozgu jest zbyt czy za malo aktywna sa podawane konkretne leki, suplementy wspomagajace, cwiczenia np. aerobowe, ustalane jest co mozna jesc, pic a czego unikac. Mózg się odbudowywuje

przez trek 21 gru 2010, 02:29
W zaleznosci ktora czesc mozgu jest zbyt czy za malo aktywna sa podawane konkretne leki, suplementy wspomagajace, cwiczenia np. aerobowe, ustalane jest co mozna jesc, pic a czego unikac.

I to się nazywa leczenie kompleksowe. Ale mam wątpliwości czy przeciętny psychiatra ma taką wiedzę. A powinien.

Magic, w tej książce jest coś o nerwicy natręctw?
trek

przez magic 21 gru 2010, 02:35
tam jest wszystko prawie...nie pytać mi sie co tam jest:) tylko inwestować w wiedzę!!! co do nerwicy natręctw mam taki link
http://www.kingakoza.com/nastroic-mozg.php
i to 2 magiczna metoda na inny temat zapewne :)też u house stosowana :)

aha co do spect to mi sie nausuneła BYDGOSZCZ i najpesi specjalisci w kraju od neurologii i neurochirurgii...może tam spect i jakiś neuropsychiatra???pisac jakby co...
magic

przez trek 21 gru 2010, 02:43
Magic, jutro podzwonie i napisze. O tym zabiegu neurochirurgicznym juz słyszałem. Zdecydowałbym sie na taki zabieg bez wahania.
trek

przez Receptor1 21 gru 2010, 02:45

przez magic 21 gru 2010, 02:49
skąd wiesz że tam jest o spect???książka nowsza od mojej bo jest z 2007 roku lecz raczej nie jst o psychiatrii tylko o mózgu ogólnie...
magic

przez Badziak 21 gru 2010, 03:55
Trochę poszukałam i w Krakowie to robią:

http://5wszk.com.pl/nucmed/kliniczna_perfuzjamozgu.htm

Mapa aktywności mózgu

Na prezentowanych poniżej mapach na czerwono zaznaczono obszary o najwyższej aktywności mózgowej. W warunkach prawidłowych najwyższą akumulację znacznika 99mTc-ECD wykazuje potylica i móżdżek. Na niebiesko zaznaczono uśrednioną aktywność mózgu.
W niektórych jednostkach chorobowych (psychiatria, neurologia) pewne struktury mózgu wykazuja patologicznie zwiększoną aktywność. Prezentowany sposób wizualizacji mózgu może być pomocny w wyjaśnianiu niektórych nieprawidłowych zachowań chorego, podłoża choroby itp.

Ciekawe ile to kosztuje. Chętnie bym się wybrała, a do Krakowa nie mam daleko.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg