Wkurza mnie:

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wkurza mnie:

przez Pieprz 03 paź 2012, 18:52
A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie.

Popytaj tych specjalistów o ich wiedzę z historii. Założę się że będzie na poziomie bardzo bardzo podstawowym. Historii powinno się uczyć podstaw (np. przez rok) i to wszystko. Jeśli ktoś się interesuje to sam może w dobie internetu wszystko co ciekawe znaleźć za kliknięciem myszki.

Nie mówię że historia jest zła, ALE są dużo ważniejsze rzeczy do nauki niż daty powstań czy imiona królów. Ważniejsze rzeczy to chociażby umiejętność wypełniania pitu.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 03 paź 2012, 18:57
margor napisał(a):
carlosbueno napisał(a):
margor napisał(a):Historycy, którzy zgadzają się na ustawę, niemalże wypierającą historię ze szkół średnich. :(

z tą historią to bardzo bardzo dobrze, choć lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili. Ja lubię historie czy geografie hobbystycznie ale niewiele to się w życiu przydaje lepiej jakby na ścisłe nauki i technikę kładli większy nacisk bo humanistów to mamy dosyć na najbliższe 3 dekady.

Chyba nie wiesz co mówisz! Zlikwidujmy tożsamość narodową do cna. A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie. A płace w urzędach są niskie. Równie wystaczająco mamy inżynierów. Moi znajomi bo budownictwie i inżynierii środowiska nie mogą znaleźć pracy. A przedmioty ścisłe są tak czy inaczej.
Więc może warto pomyśleć o likwidacji tych nieprzemyślanych gimnazjów, które dosyć, że powodują powtarzanie materiału przez uczniów później, to jeszcze niszczą przyjaźnie w ważnym dla młodych ludzi wieku. A co za tym idzie nasze gimnazja to patologia zafundowana przez samych uczniów.

(Wkurza mnie: takie gadanie, jakie zaprezentowałeś.)

problemem jest to że w Polsce studiuje za dużo osób a później mamy tabuny absolwentów którzy albo są bezrobotni, pracują w czymś lub zupełnie nie związanym ze skończonymi studiami albo wyjeżdżają za granicę. A że polska gospodarka i nauka jest zacofana to wiadomo bo zamiast inwestować w naukę i technologie pieniądze idą na finansowanie zbyt dużej ilości uczelni i niepotrzebnych kierunków na uniwerkach no i na rzeczy typu religia w szkole.
Największy Forumowy Maruda

Wkurza mnie:

przez margor 03 paź 2012, 19:02
Abbey napisał(a):
lepiej żeby jeszcze religie wyrzucili.

carlosbueno, już mówiłam kiedyś coś o tym - religii nie usuną i nadal będzie zajmować tyle miejsca w tygodniu, co fizyka i chemia razem wzięte ;)

Religia nie jest obowiązkowa, zamiast możesz wybrać etykę. To SLD`eowski rząd, składający się w większości z ateistów, podpisał konkordat jaki i wprowadził lekcje religii do szkół. Jak dla mnie mogłyby one nadal odbywać się w salkach katechetycznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 03 paź 2012, 19:04
Nie mówię że historia jest zła, ALE są dużo ważniejsze rzeczy do nauki niż daty powstań czy imiona królów. Ważniejsze rzeczy to chociażby umiejętność wypełniania pitu.

racja, powinno być w szkole więcej praktycznych i przydatnych rzeczy.
Edukacja w Polsce tkwi jeszcze w XX wieku jeśli nie XIX-tym bo wszystko to co każą nauczyć się na pamięć w szkole można znaleźć w google czy Wikipedii.

Wkurza mnie:

przez bedzie.dobrze 03 paź 2012, 19:06
wkurza mnie to, że nie mogę znaleźć pracy grrrr %$$#@%&
bedzie.dobrze

Wkurza mnie:

przez margor 03 paź 2012, 19:08
Mushroom napisał(a):
A nasi inżynierowie niech dalej wyjeżdżają za granice, bo niestety nasz kraj nie ma zapotrzebowania na specjalistów, ukierunkowanych na wysokie technologie.

Popytaj tych specjalistów o ich wiedzę z historii. Założę się że będzie na poziomie bardzo bardzo podstawowym. Historii powinno się uczyć podstaw (np. przez rok) i to wszystko. Jeśli ktoś się interesuje to sam może w dobie internetu wszystko co ciekawe znaleźć za kliknięciem myszki.

Zgadzam się z Tobą, że powinno być miejsce na więcej praktyki. Ja w liceum nauczyłam się wypełniać pit, właśnie na zajęciach humanistycznych.
Jednak usuwając przedmioty humanistyczne, pozbędziemy się tożsamości. Mój krąg znajomych, to osoby posiadające wiedzę historyczną, nawet jeśli są inżynierami.

-- 03 paź 2012, 19:10 --

bedzie.dobrze, jak długo szukasz? Przez wakacje wzrosło bezrobocie o procent, to jest bardzo dużo. I nie zdażało się w okresie wakacji. Bądź dobrej myśli.

Wkurza mnie:

przez Abbey 03 paź 2012, 19:18
niewiemocokaman napisał(a)::( wiesz co mnie boli? że w głowach się....

Zakłócony pokój ludziom dobrej woli? :mrgreen:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Wkurza mnie:

przez L.E. 03 paź 2012, 19:30
Wkurza mnie jak ludzie koło 30stki zachowują się jak pie*dolona dzieciarnia :evil: :evil: :evil:
Zero dojrzałości, konsekwencji i myślenia o przyszłości :evil: :evil: :evil:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 03 paź 2012, 19:44
L.E. napisał(a):Wkurza mnie jak ludzie koło 30stki zachowują się jak pie*dolona dzieciarnia :evil: :evil: :evil:
Zero dojrzałości, konsekwencji i myślenia o przyszłości :evil: :evil: :evil:

to chyba coś o mnie ;)

Wkurza mnie:

przez L.E. 03 paź 2012, 19:59
carlosbueno, ci o których mówię są o wiele gorsi od Ciebie. Ty przecież normalny facet jesteś ;)

Wkurza mnie:

przez Makabra 03 paź 2012, 21:05
to, że nikt mnie nie rozumie. Wszyscy tylko krzyczą, nikt nie chce porozmawiać...
Makabra

Wkurza mnie:

przez L.E. 03 paź 2012, 21:31
A mnie wkurza, że ja się taką megarewelacją pochwaliłam, a nikt się nie cieszy moim szczęściem :evil: :mrgreen:

Wkurza mnie:

przez niewidoczny 03 paź 2012, 21:35
Makabra, ja mogę pogadać na pw ;)
niewidoczny

Wkurza mnie:

przez monk.2000 04 paź 2012, 20:49
Mnie wkurzają w sumie moje myśli i lęki, tak staram się zachować spokój i się nie wkurzać bez powodu.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg