jestem zdrowa

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: jestem zdrowa

przez antychemikal 26 cze 2008, 18:29
Stosujac terapie wytrzymalosciowa , uczysz sie na nowo jak sobie radzic w danej sytuacji .
Chodzi o to aby nie uciekac kiedy powstanie le`k , nie wolno uciekac ,nalezy ten le`k przeczekac wtedy w mozgu zachodza "reakcje odwrotne " uczymy sie na nowo wszystkiego , kolejnym razem ten lek jest o wiele mneijszy , uczymy sie , przystosowujemy ponownie do tego co wczesniej bylo w sumie normalne , zanim nabylismy te zle nawyki , bo to nie jest choroba ! Bywaly przypadki gdzie "pacjent " ktory byl chory latami , wyzdrowial nagle po pierwszej terapi , sam wypisal sie ze szpitala , gdzie 3 godziny wczeniej bal sie go opuscic z psychoterapeuta !

Pierwszy atak paniki ktory powstal , wywolal "chorobe mysli " moze tak to nazwac .
Te zle mysli nie powstaly z powodu tego ze ktos nam podal jakas tabletke i zaburzyl nam "chemie " , tym samym nie rozumie czemu mielibysmy lykac chemie z zewnatrz ? w jakim niby celu , truc sie ? ona za nas niczego nie zalatwi , tylko My mozemy zmienic to wszystko , wlasnie poprzez swiadome przezywanie tego wsyztkiego od nowa .
Nie znam przypadkow w ktorych sama chemia by cos pomogla w agorafobi .
Terapia wytrzymalosciowa wyleczono juz bardzo wiele osob .
A siedzeneie w domu i lykanie tabletek , przedluza tylko droge do normalnosci , jeden dzien lepiej ,trzy dni gorzej i tak sie to ciagnie w koncu jest calkiem zle , czesto trzeba organizm odtruwac z tej chemi w rezultacie czego organizm przypomina rzeszoto , zadna to metoda leczenia .

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

przez celineczka3 26 cze 2008, 19:58
antychemikal napisał(a):, czesto trzeba organizm odtruwac z tej chemi w rezultacie czego organizm przypomina rzeszoto , zadna to metoda leczenia .

Mozesz cos wiecej napisac na ten temat??Bo mnie ciekawi ta kwestia, sama zamierzam odstawic te leki i zastanawiam sie czego moge sie spodziewac.
celineczka3

przez antychemikal 26 cze 2008, 22:56
Chodzi glownie o leki uzalezniajace , przewaznie sa to wszystkie te konczace sie na "zepam" ktore uzalezniaja zrowno psychicznie jak i fizycznie , bez nich nie potrafi czlowiek normalnie funkcjonowac , raptowne ich odstawienie moze spowodowac nawet zejsci z tego swiata .Odstawienie ich samemu jest prawie nie mozliwe , chociaz niektorym sie o udalo , mnie raz rowniez sie to udalo zrobic ale nie chce tego wogole wspominac , drugim razem wpedzono mnie rowniez w uzalezninie lekowe ale wtedy juz udalem sie na odtrucie .
Odtrucie jak wyglada ? dostajesz kroplowki z glukoza mozlwie ze cos tam jeszcze , dodatkowo jakies leki aby nie wystapila padaczka .

Roznie ludzie przechodza takie odtrucie , u mnie na poczatku przebieglo dosyc lagodnie , pozniej dosalem zapasci serca i dlugo dochodzilem po tym wszystkim do siebie .
Dzisiaj napewno juz bym nie posluchal zadnego lekarza , ktory by mi radzil w razie ataku le`ku wkladac pod jezyk lek o nazwie Temesta (Lorazepam) bralem to jak pastylki metowe, bo wiadomo ze le`ki ma sie dosyc czesto ;) nikt mnie tez nie poinformowal ze lek jest uzwalezniajacy .

"Dzisiaj " te leki zastepuje sie lekami antydepresyjnymi , ale i one tez w pewnym stopniu uzalezniaja a napewno uzalezniaja psychicznie .
Kiedys wspomnialem jednemu dobremu psychologowi o lekach antydepresyjnych , to sie zasmial i powiedzial pamietam ze to wszystko jest z "jednej beczki" mysle ze mial racje , dzisaij nie wzial bym zadnego leku do ust , unikam wogole lekow , nie biore nigdy zadnyh , nawet od bolow glowy (wol poczekac az bol sam minie ), gdy musze wziac antybiotyk , to robie to w ostatecznosci ! poza tym unikam lekow jak ognia .
Dla mnie kazdy jedn lek jest potencjalna "trucizna " i biore je tylko wtedy , jak juz naprawde musze i to przewaznie polowe tego co zalecaja , po czym staram sie go jak najszybciej wydalic z organizmu , pijac duzo wody i pocac sie jazdzac na rowerku , gdy osiagam swoja forme , wtedy wiem ze jest ze mna znowu wszystko ok :p

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez katie124 26 cze 2008, 23:10
antychemikal zgadzam się z Tobą w pełni, mojego kolegę tak lekarze załatwili lekami, że leżał w domu powyginany, potem go odtruwali i po kilku miesiącach dochodzi do siebie!!! ja też się boje leków i jedyne co biorę to witaminy, magnez B6 i tyle!!! Z nerwicy próbuję wyjść sama poznająć swoje lęki i walcząc z nimi wmawianiem sobie, że to tylko w mojej głowie i zaraz będzie dobrze i mijają! W życiu nie wezmę psychotropów bo one tylko niszczą nasz organizm i nas, to jest droga do nikąd. I masz rację, że sami możemy sobie z tym poradzić, bo to tkwi w nas i klucz do wyzdrowienia jest w nas:)

przez antychemikal 27 cze 2008, 00:21
no wlasnie , nie chcialem juz opisywac tego co w zyciu widzialem , zeby tu nie przestraszac innych , byl taki Marian z Warszawy ktory mial smierc kliniczna jak go zaczeli odtruwac , przezyl to jakims cudem , byla taka fajna dziewczyna ktora lezala z tydzien nieprzytomna , bylo kilku ktorzy umarli na polekowe zapalenie trzustki , byli nieliczni ktorzy tez to zapelenie przezyli , wstawiano im tak zwany "suwak" i wozono ich tylko na plukanie tej trzustki , ludzie Ci chowali sie ze strachu pod lozko jak jakies dzikie zwierze , zachowywali sie bardzo dziwnie , to co widzialem gdy bylem na tym odtruciu , tego nie zycze nikomu .

zbanowany

przez celineczka3 27 cze 2008, 08:16
Zgadzam sie z Toba antychemikal, naprawde. Dlatego ja na całe szczescie nigdy nie mialam stycznosci z benzodiazepinami, nawet jak mi lekarz przepisał, bo mialam takie mysli samobojcze ze wole nie myslec, to wolalam przeczekac. Jedyne co teraz biore to mianseryna>>20 mg, bardzo mala dawka, ale i tak chce odstwic. Wczesniej bralam chyba wszystkie mozliwe leki przeciwdepresyjne i z wszystkich tylko pomogl mi fluanxol, ktory mnie za to tak zmulal ze nie bylam w stanie przezyc zadnych glebszych emocji na psychoterapi. Za to teraz przezywam je az za bardzo, bo strasznie ciagnie mnie w strone samobojstwa, a moj lekarz za zadne skarby nie chce mi dac zadnych lekow, a te ktore mam powiedzial ze bedziemy odstawiac.Zdziwilo mnie jego postepowanie ale teraz jak slucham Ciebie to chyba lepiej rozumiem dlaczego.... :roll:
celineczka3

przez antychemikal 27 cze 2008, 08:36
Itylko w ten sposob bedziesz zdrowa .
Benzodiazepiny uzalezniaja , po neuroleptykach mozna dostac parkinsona i sie do konca zycia telepac a antydepresyjne to ta sama kupa z jednej i tej samej beczki co i reszta lekow psychotropowych.
Zjedz sobie lepiej dobry owoc i przejdz sie po swiezym powietrzu , napewno wyjdzie Ci to na zdrowie ;)

zbanowany

przez antychemikal 27 cze 2008, 08:53
mefiboszet jak Ciebie tutaj przezcytalem to mam wrazenie ze Ty "cpasz" , bierzesz leki od tak sobie dla zabawy , o ktorych zreszta pojecia nie masz zielonego , jakies wiazanki piorunujaco wybuchowe robisz :]
Ale w sumie od poczatku po samym Twoim avatarze mialem podobne odczucia .
No coz sa i tacy co biora leki dla zabawy , inni tez wachaja butapren :]

jakie-neuroleptyki-w-l-ku-uogolnionym-t13081.html

Ps; Nie probuj sie sam leczyc, bo z tego co widze to Ty wogole pojecia o lekach nie masz , skaczesz z leku na lek nie wiedzac nawet ze lek ma dopiero poprawne dzialanie taknaprawde po 2 tygodniach (przewaznie antydepresyjne ) lekarze w Polsce pisza wszstko bo im na niczym nie zalezy , masz recepte jak chesz i zegnam (taka smutna prawda)

zbanowany

przez antychemikal 27 cze 2008, 09:08
Napisales we wczesniejszym poscie ze ktorys tam z ostatnich lekow Ci pomogl , w co niewierze wogole , skaczesz z lekow na leki , za miesiac wyda Ci sie ze ten rowniez jest zlym lekiem i zaczniesz szukac inengo , w rezultacie tylko trujesz organizm , zaden z dotychczasowych lekow Ci jeszcez nei pomogl z tego co poglem wyczytyc w Twoich postach , skakales z Xanaxu na przerozne inne leki , za meiisac pewnie znowu cos inengo wymyslisz heh ... zaden lek Ci nie pomogl tak naprawde i sam o tym doskonale wiesz i tylko sie oszukujesz szukajac caly czas pigulki "cud " ktorej tak narpawde nie ma , pigulka "cud " jest Twoja psychika i zmiana calego toku myslenia , i mozesz to zrobic tylko Ty sam , nikt inny za Ciebie tego nie zrobi , ani chemia ani psycholog za Ciebie tego nie zmieni ! ) kto Cie lepiej uspokoi jak nie Ty sam ? pigulka ?
Jestes czlowiekie ma nie "malpa " ktorej gdy sie postawi skrzynke bananow , to bendzie jadla dop tad az sie zafajda (moezsz wierzyc lub nie , ale tylko Ty sam to moezs zzrobic ) a depresje masz po lekach a nie lek Ci pomagaja bo masz depresje , masz zwyczajna agorafobie , le`ki masz i dodatkowo wpedziles sie w depresje , rozwalasz sobie tylko "chemie " w glowie i to sie skonczy wczesniej czy pozniej zle , czego Ci nie zycze . Bo naprzykald jak mozna brac neuroleptyki na agorafobie skoro wiekszosc z tej grupy lekow przypisuje sie na schizofrenie :]

Pozdrawiam Marek

Ps; Juz teraz wiem co z Ciebie za "ptica" :D

zbanowany

przez mefiboszet 27 cze 2008, 10:44
Jesteś typowym neofitą, zamkniętym na argumenty innych, z poczuciem posiadania wiedzy absolutnej i pragnieniem uszczęśliwiania innych za wszelką cenę. przepełnia Cię pragnienie objawienia całemu światu swojej cuwonej, antymedycznej ewangelii. W internecie krążą takich setki i na wielu forach ich widziałem. Przekonują do cudownych diet, medytacji, przejścia na swoją wiarę, wierzą w pełne zrozumienie Pisma Świętego, dowodzą spisku firm farmaceutycznych itd. itp. Stąd moja podstawowa zasada: dyskusja z neofitą to strata czasu. Najlepsze lekarstwo dla neofity to solidny kopniak od życia a doraźnie obojętność ze strony forumowiczów.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez staram się 27 cze 2008, 11:13
neuroleptyki naprawde mogą spowodować parkinsona ?

przez mefiboszet 27 cze 2008, 11:50
Parkinsonizm polekowy - pojawia się u osób, które zażywają neuroleptyki w dużych dawkach na objawy wytwórcze (urojenia, omamy itp.). U większości osób zanika po zaprzestaniu brania leków, u części objawy podobne do parkinsona mogą się utrzymywać jeszcze parę miesięcy. Są przypadki, że pojawia się po fluoksetynie (Prozac) i innych antydepresantach. Na ogół pojawia się w pierwszym miesiącu stosowania leku.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez antychemikal 27 cze 2008, 12:03
powodzenia truj sie dalej , dyskusja z Toba wlasnie nie ma sensu , po peirwsze probujesz obrazac od samego poczatku , po drugie nie myslisz "trzezwo" bo jestes po lekach , miej swoja teorie cudownej zlotej pigulki i jedynie slusznej :D truj sie dalej , opowiadaj o cudownych lekach innym ale nie mnie :]

Ps; Akurat Ciebie nie mam zamiaru przekonywac abys zostawil leki , mysle ze sa Ci potrzebne .

zbanowany

przez staram się 27 cze 2008, 12:20
mnie psychiatra zapewnia że leki są pozytywne, dobre powodują wyleczenie zresztą psycholog też tak mówi a oni chyba sie znają

Sortuj wg