Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak pozbyć się tego natręctwa?


Neafia

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jedno natręctwo, którego nie mogę się pozbyć. Mam oczywiście masę innych, i tych myślowych i fizycznych, ale nie przeszkadzają mi one tak, jak to.

Prawie 2 lata temu założyli mi aparat. Zdarzyła mi się raz sytuacja, że drut zaczął haczyć mi policzek od wewnątrz i zrobiła mi się ranka. Zaczęłam to gryźć, bo mi to przeszkadzało.

Od tamtego czasu robię to ciągle. Świadomie i nieświadomie. Jeśli robię to świadomie to po prostu nie mogę przestać. Nie potrafię. Wiecie przecież jak to jest z natręctwami. MUSISZ. I już.

Jak się tego pozbyć? Miał ktoś podobny problem?

 

Silna wola nie pomaga. Ciągle mam spuchnięte te policzki i wargi od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałaś o terapii behawioralnej? Jest całkiem skuteczna w leczeniu natręctw. A tak na chłopski rozum, może pomogłoby jakieś żucie gumy czy ssanie landrynek. Coś w tej buzi się będzie działo i niewykluczone, że łatwiej będzie się powstrzymać od gryzienia policzków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neafia, witaj.

Niestety mam dokładnie tak samo. Nawet teraz mam pogryzione policzki. Już od wielu lat tak mam, odkąd pamiętam. Ale obecnie, im więcej się denerwuję, tym częściej jest to niekontrolowane i nie do powstrzymania. Wiesz, że takie coś może prowadzić do różnych komplikacji, ponieważ uszkodzona skóra się nie goi i jest narażona na infekcje itp? Mi niestety myśl o tym nic nie pomaga. :cry: Ani życie gum, ani nic z tych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×