Jak pozbyć się tego natręctwa?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Neafia 10 lis 2014, 01:12
Jest jedno natręctwo, którego nie mogę się pozbyć. Mam oczywiście masę innych, i tych myślowych i fizycznych, ale nie przeszkadzają mi one tak, jak to.
Prawie 2 lata temu założyli mi aparat. Zdarzyła mi się raz sytuacja, że drut zaczął haczyć mi policzek od wewnątrz i zrobiła mi się ranka. Zaczęłam to gryźć, bo mi to przeszkadzało.
Od tamtego czasu robię to ciągle. Świadomie i nieświadomie. Jeśli robię to świadomie to po prostu nie mogę przestać. Nie potrafię. Wiecie przecież jak to jest z natręctwami. MUSISZ. I już.
Jak się tego pozbyć? Miał ktoś podobny problem?

Silna wola nie pomaga. Ciągle mam spuchnięte te policzki i wargi od wewnątrz.

przez Niete 10 lis 2014, 01:57
Może jakieś działanie zastępcze?
Niete

przez MonikaSzymanska 10 lis 2014, 02:49
Myślałaś o terapii behawioralnej? Jest całkiem skuteczna w leczeniu natręctw. A tak na chłopski rozum, może pomogłoby jakieś żucie gumy czy ssanie landrynek. Coś w tej buzi się będzie działo i niewykluczone, że łatwiej będzie się powstrzymać od gryzienia policzków.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Helxine 10 lis 2014, 02:55
Neafia, witaj.
Niestety mam dokładnie tak samo. Nawet teraz mam pogryzione policzki. Już od wielu lat tak mam, odkąd pamiętam. Ale obecnie, im więcej się denerwuję, tym częściej jest to niekontrolowane i nie do powstrzymania. Wiesz, że takie coś może prowadzić do różnych komplikacji, ponieważ uszkodzona skóra się nie goi i jest narażona na infekcje itp? Mi niestety myśl o tym nic nie pomaga. :cry: Ani życie gum, ani nic z tych rzeczy...

Sortuj wg