Problemy ze smartfonem

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Problemy ze smartfonem

przez neverer 25 sty 2014, 17:01
Kochani,

Mam taki problem, że do tej pory używałem smartfona z Androidem, i właściwie to całe godziny spędzałem na jego konfigurowaniu - ustawianiu ikonek i widgetów na pulpitach, oczywiście nigdy nie byłem zadowolony, kasowałem wszystkie elementy i rozpoczynałem od początku. Łudziłem się że jak zmienię telefon na inny to problem zniknie. Kupiłem smartfona z Windows Phone, a tego z Androidem sprzedałem. Problem oczywiście - nie zniknął - zamiast szaleć z ikonkami - szaleję z kafelkami, a teraz doszła mi jeszcze obsesja sprawdzania wszystkich ustawień (systemowych i aplikacyjnych opcji) czy są na pewno tak ustawione jak chcę i czy nic się nie przestawiło (samo, przez aktualizację aplikacji lub przez moją nieuwagę).

Czy to jest nerwica natręctw, czy coś innego (poważniejszego), jak mogę z tego wyjść?

Problemy ze smartfonem

przez elo 25 sty 2014, 17:07
ta mam to samo i nerwice tez
jako uzytkownik forum zalecam udac sie do specjalisty po diagnoze
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Problemy ze smartfonem

przez Stakatela 25 sty 2014, 17:18
zawsze mozesz zmienic telefon na nie smartfon- ale wtedy tez mozesz zmieniac np. tapety dzwieki- jesli Ci to przeszkadza i meczy to zycze powodzenia w walce z natrectwem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy ze smartfonem

przez TEUFEL 25 sty 2014, 17:21
neverer, Typowa nerwica i nuda. Przede wszystkim wynajdź sobie poważniejszy sposób zajmowania swojego cennego czasu
TEUFEL

Problemy ze smartfonem

przez neverer 25 sty 2014, 17:36
Właśnie martwi mnie to że, ja nie robię tego z nudów, w wolnym czasie, tylko potrafię np. porzucić zadania które wykonuję (np. w pracy) i zająć się telefonem "tylko na chwilkę", że niby odpowiem na SMS, po czym przechodzę w ustawienia i mija mi pół godziny, a robota nie zrobiona, to mnie bardzo frustruje i męczy :(

Problemy ze smartfonem

przez Rafał28 28 sty 2014, 14:01
Jesteś poprostu uzależniony od takich czynności... Ja na Twoim miejscu stopniowo odkładał bym telefon w domu np na początku 30minut >>>1h>>>2h>>>3h i tak dalej. Zastosuj efekt domino :D jak już będziesz w stanie odłożyć telefon na 12h to myśle że będziesz mieć problem z głowy jeśli tylko tych 12h nie uznasz za wygraną i nie powrócisz do ponownego częstego używania telefonu. Wiem co mówie bo potrafie dziennie od 2 miesiecy siedziec przy komputerze po 15 godzin dziennie a czasami i wiecej ; - )
Pozdro i życze zacięcia w walce z uzależnieniem ;p
"Życie trzeba kochać
To może życie Cię pokocha"

Problemy ze smartfonem

przez neverer 28 sty 2014, 19:19
hmmm.... nie sądzę bym był uzależniony od telefonu, jak odłożę telefon będę to samo robił na kompie, jak odłożę kompa to będę układał różne rzeczy w szafce czy na półkach... to idzie raczej w tym kierunku... zaczynam coś robić i nie mogę skończyć bo w moich myślach pojawia się uczucie że to nie wygląda tak jakby chciał - pojawia się przymus "ślęczenia" nad tym i frustracja, bo jakkolwiek bym nie ułożył - będzie wg mnie nie tak jak bym chciał...

-- 28 sty 2014, 19:45 --

zacząłem nawet się łapać na tym, że wolę pozbyć się pewnych rzeczy niż mieć je nieułożone w porządku który nie gwarantuje mi spokoju umysłu (np. układam książki na półce i one zawsze będą źle ułożone, bo jeśli posortuję je wysokością grzbietu, to alfabetycznie się nie zgodzą, jak posortuję alfabetycznie, to kolory będą naprzemiennie, itp.) - oczywiście nie wyrzucę książek - aż tak zdesperowany nie jestem, ale pliki z komputera już jak najbardziej potrafię wyrzucić, usprawiedliwiając się że w sumie to są mało ważne, a prawda jest taka, że szlag mnie trafia na sposób ich prezentacji graficznej

-- 28 sty 2014, 19:48 --

a to grzebanie w ustawieniach telefonu, to znowu ma na celu jakby ciągłe ich sprawdzanie; no bo mam te kilkadziesiąt opcji różnych i po odłożeniu telefonu usiłuję sobie przypomnieć jak je poustawiałem, i jeśli nie pamiętam - mam wątpliwości co do jakiejś opcji - a wiadomo że wszystkiego nie da się spamiętać - muszę wrócić i to sprawdzić...

czy to wszystko co napisałem to typowy ZOK, czy nie, proszę o jasną odpowiedź :)

Problemy ze smartfonem

przez sylwek31 29 sty 2014, 21:44
neverer,
Tak to typowe zachowanie osoby z ZOK.
Powiedziałbym bym nawet że takie zachowania, sprawdzenie,(wyrzucanie plików itd) to definicja tego zaburzenia.
Miałem identycznie to samo.
pozdrawiam
sylwek31

Problemy ze smartfonem

przez neverer 29 sty 2014, 23:26
o, no to przynajmniej mogę założyć że mam diagnozę, jak się z tego wychodzi (albo przynajmniej minimalizuje szkody)? :-)

czytałem o terapii lekami przeciwdepresyjnymi, ale jakoś mi się to nie widzi, ZOK to przecież zaburzenie związane z lękiem, a antydepresanty przecież "podkręcają" układ nerwowy, natomiast przyjmowanie leków działających hamująco na OUN też nie jest rozwiązaniem wg mnie, gdyż możliwe że objawy nerwicy złagodnieją, ale wraz z nimi "siądzie" wszystko inne

wymyśliłem taki myk, żeby w chwili kiedy pojawiają się myśli przymuszające do wykonania natrętnych czynności, nie walczyć z nimi, ale w umyśle zgodzić się na nie, jednak ułamek sekundy po tym, jak umysł dozna odprężenia, wykonywania czynności zaniechać i przejść do myślenia o czymś innym (można nawet wykonać jakiś początkowy ruch który "okłamie" umysł że czynność zostanie wykonana) - nie wiem czy opisałem to jasno, nie wiem na ile jest to skuteczne, ale coś takiego przyszło mi do głowy i staram się testować

Problemy ze smartfonem

przez Znachor 29 sty 2014, 23:37
neverer, pomysł ciekawy i myślę do realizacji. Warto jednak spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie co tak na prawdę starasz się poukładać i skontrolować...
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

Sortuj wg