Witam wszystkich. Moze wiecie co to jest? Pomocy.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Witam wszystkich. Moze wiecie co to jest? Pomocy.

przez ghost1984 02 lis 2006, 15:29
Witam.

Jestem nowym uzytkownkiem na tym Forum. W sumie od kilku juz lat dziwne rzeczy dzieje sie ze mna oto kilka z nich - przed wyjsciem z domu sprwdzam kilka razy,a nawe wiecej czy wszystko jest zamkniete, gaz wyłaczony, woda itd,
- mam lęki przed przyszłością, ze sobie nie poradze, nic nie ma dla mnie wiekszego sensu, zyje z dnia na dzien ogolnie
- mysle ,ze ludzie na mnie dziwnie patrza, gadaja o mnie
- a najgorsza i najczestsza rzecza jest to ze jak kupie sobie jakos rzecz,na ktorej mi zalezy: odzież, buty bardzo zwracam uwage na szczegóły wykonania jej, np gdy jakas nitka wystaje, badz w nowych butach mam porysaną skorę bo ktos mnie nadepnął i jest to troche widoczne to ciagle o tym mysle i nie moge o tym przestac myslec. Moze to sie troche wydaje głupie i dziwne ale tak mam i nie wiem co to jest i czy to jest powazne i czy normalny człowiek przejmowałby sie takimi rzeczami jak napisałem???
Ogolnie od 3 lat takie cos mi sie właczyło i tak mam. Ma ktos podobne jazdy jak ja i czy to jest groźne? Pozdrawiam.

Re: Witam wszystkich. Moze wiecie co to jest? Pomocy.

przez lawyer 02 lis 2006, 21:05
Mysle, ze powinienes pojsc do lekarza, bo tu nikt nie postawi Ci diagnozy.

przez somebody_23 02 lis 2006, 21:12
Typowe objawy nerwicy natręctw!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 03 lis 2006, 01:30
Nerwica natręctw
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez marmarc 03 lis 2006, 11:07
ja bym się tym zbytnio nie zamartwiał - sprawdzanie 3 razy czy gaz wyłączony to jeszcze nie jest jakiaś wielka "shiza".
ja np. od ładnych paru lat nie położę się na lewym boku, odkąd usłyszałem, że jakiemuś człowiekowi lekarz tego zabronił z uwagi na chore serce. Wiem, że to bez sensu, ale nie położę się i już.

przez Joasiaaa 11 sty 2010, 07:36
Pewnie, ze nikt z nas nie postawi diagnozy, ale wlasnie po to jest to forum, zeby sie wygadac... i posluchac rady innych, ktorzy maja podobne problemy...
Pozdrawiam!!!

przez zalamka87 11 sty 2010, 17:08
to są natręctwa jak ktoś ma wątpliwości czy zakręcił gaz to wystarczy jak raz sprawdzi i wie, takie jest moje zdanie a właściwą diagnoze postawi lekarz

przez Stokrotka1234 11 sty 2010, 17:37
To chyba nerwica natrectw.U mnie ja stwierdzono .ja boje sie czy tos mnie nie obgaduje i sie ze mnie nie smieje.Ja mam sie krotko kapac, myc nie czesto rece i nie rozdrapywac strupow.Ja caly czas rozdrapuje strupy-czy to objaw kompulsywno-obsesyjny?

przez gwenie 12 sty 2010, 17:47
Stokrotko ja też to mam:) żadnego strupka nie przepuszcze, podczas siedzenia w domu, uczenia drapie się, po głowie, po plecach, po nogach:) ponadto namiętnie usuwam skórki przy paznokciach w sposób dość drastyczny. i jak ranki się zastrupią, zdrapuje strupkii. (Jestem obecnie na lekach.)
Ponawiam twoje pytanie, czy ktoś wie, czy takie zachowanie też uznaje sie za cechę charakterystyczną ludzi z ZOK?
gdzieś czytałam jakoby tak, ale nie jestem pewna
"- Ten śnieg i to i owo na mojej łączce, nie mówiąc już o soplach lodu, wszystko to nie sprawia, aby o trzeciej nad ranem było tam tak Ciepło, jak to się niektórym zdaje. Słowem, niech-to-zostanie-miedzy-nami-i-ni e-mów-o-tym-nikomu: tam jest Zimno.'
A.A.Milne

przez Majster 12 sty 2010, 17:55
To raczej NN - idz z tym do psychologa, dosc dobrze rokuje terapia.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez risin 14 sty 2010, 16:12
Nie wiem czy sie polapaliscie ale jego post jest z 2006r. chyba juz tu nie zaglada :)

przez Majster 14 sty 2010, 18:06
Faktycznie, ja sie nie polapalem, przyznaję :D
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg