Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy

przez greenbook 18 mar 2010, 14:48
Witam!!
U mnie objawy fizyczne: walące serce, potliwość, bóle pleców, trzęsące się ręce i nogi, ogólne osłabienie, senność, ucisk w klatce piersiowej, ciągle mi zimno i mam jakby dreszcze
Psychiczne : derealizacja, ciągłe głupie natrętne myśli, nic mi się nie chce czyli jakieś tam objawy depresji

Najgorsza jest ta derealizacja czy macie jakieś sposoby sprawdzone żeby się tego pozbyć??
Mi to najbardziej przeszkadza w życiu boje się przez to wychodzić i mieć kontakt z ludźmi:(:(

Czy to kiedyś minie???
Dziś idę do psychiatry po jakieś leki bo te co biorę już długo wogólne nie pomagają. Ale boje się skutków ubocznych, i przez to boje się ich brać. Bo objawy się nasilają i zaczynam panikować, wiec ostawiam leki i tak w kółko
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli:*

przez Conrado31 23 maja 2010, 14:32
U nie podobnie: drgawki, szczególnie drżące ręce, uczucie ucisku na serce, palpitacje, bóle w plecach (choć to nie nerwicowe raczej, bo coś z jakimś kręgiem jest faktycznie nie tak), męczące problemy ze wzrokiem. Psychiczne: natrętne wracanie do nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości, lęki.

Gdy miałem dobrze dobrane leki, przez długi czas, prawie o tym wszystkim zapomniałem. Teraz draństwo powraca i nie wygląda na to, ze wszystko się jakoś znormalizuje.

przez katita 04 wrz 2010, 22:28
Witam wszystkich. Ja trafiłam do kardiologa z powodu kołatania serca (jak mi się wydawało). Lekarz stwierdził, ze mam książkowe objawy nerwicy- nie wiem dokładnie na jakiej podstawie, ale to było dla mnie jak olśnienie. Kiedy sobie uświadomiłam, ze przyczyna tkwi w mojej głowie, to te problemy z sercem zdecydowanie się zmniejszyły. Dodam, że jestem także zaawansowaną bulimiczką, co nie wpływa najlepiej na "samopoczucie" :?
Nie pozbyłam się niestety innych kłopotliwych objawów nerwicy (a dopiero od niedawna mam świadomość, że są z nią związane):
-przekonanie, ze zjada mnie jakaś choroba-najczęściej rak,
-lęki- głównie w stylu "co oni o mnie pomyślą, jak wypadnę przecież jestem nudna, beznadziejna", przekonanie, że mój chłopak (święty człowiek) z pewnością kiedyś mnie zdradzi, o ile już tego nie robi :shock:
-wiecznie zimne dłonie i stopy,
-masa kompleksów -wg innych bezpodstawnych
-bóle w miejscach, w których rzekomo pojawił się rak (wiem, że brzmi to conajmniej głupio :pirate: ) np.coś czuję w gardle i od razu myśl-rak krtani, w brzuchu-rak trzustki itd.
-stany depresyjno-euforyczne,
-okropne drżenie ciała w przypadku silnego zdenerwowania, plus problemy ze złapaniem oddechu (takie chwytanie powietrza głośne-ale miałam to tylko 2 razy i naprawdę byłam wówczas jednocześnie wściekła i bezsilna)
-czepianie się wszystkich dookoła,
-drobiazgowe analizowanie popełnionych gaf (tak jak ktoś już tutaj wspominał).

Pewnie o czymś zapomniałam, ale może ktoś mi przypomni :mrgreen: Pozdrowienia:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 10 wrz 2010, 07:56
U mnie nerwica i depresja , objawia się głównie fizycznie.A jak jst u was?

przez polo 13 wrz 2010, 23:07
poza natręctwami i typowymi dla lęku objawami, takimi jak potliwość, roztrzęsienie i derealizacja, miałem -sztywność stawów skroniowo-żuchwowych, bóle głowy i szum w uszach
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez martynkaa 15 wrz 2010, 10:35
przygoda z moją nerwicą zaczęła się 6 lat temu od napadu kołatania serca
zrobiłam wszystkie badania, wiadomo EKG krew mocz USG serca holter itp itd oczywiście nic nie wykazało-diagnoza-nerwica.
objawy były nadal i są do dzisiaj, z tym,że mniejsze (biorę codziennie magnez) ale przestałam się tym przejmować, nie biorę żadnych leków, nadmienię że uprawiam dość intensywnie sport i w zasadzie to mi pomaga przezwyciężyć lęki związane z zawałem i nagłym zatrzymanie krążenia:)
to tyle jeśli chodzi o serce
jakiś czas temu zaczęły się inne objawy, czyli ból karku, pleców, derealizacja trwająca pół dnia, uczucie słabości, lęk przed utratą świadomości i przytomności, straszny lęk przed śmiercią, uczucie jakby się było za szybą, jakbym się miała zaraz przewrócić, zawroty głowy przy skrętach głowy, ogólne uczucie niezborności, do tego smutek, wieczne marudzenie, szybkie wpadanie w złość, płaczliwość i stały lęk. Dodam jeszcze że jestem straszną hipochondryczką, każdy nawet najmniejszy objaw traktowałam jako poważny itd, do tego bałam się lekarzy że coś wykryją.Dni, w których było lepiej mogłach policzyć na palcach jednej dłoni. I tak przyczyn zaczęłam szukać w głowie. Zrobiłam RTG kręgosłupa szyjnego i RM głowy (czysty). W RTG wyszło mi zniesienie lordozy szyjnej i tyle, nic więcej, poza tym zdrowa. Zaczęłam ćwiczyć, poszłam na rehabilitację i jest lepiej
wydaje mi się,że te wszystkie objawy mogą być właśnie od kręgosłupa, tak czytałam w internecie dlatego wszystkim którzy mają podobne objawy radzę sprawdzić kręgosłup szyjny. poza tym zauważyłam,że w ciepłe słoneczne dni czuję się lepiej (słońce robi swoje) więc zaczęłam często korzystac ze słońca a w pochmurne dni biorę wit a+d bo czytałam że depresja i nerwice mogą powstawać właśnie z niedoboru tej witaminy. I faktycznie czuję się lepiej. Bywają gorsze dni ale zdecydownie teraz je mogę liczyc na palcach jednej dłoni. Dlatego zanim zaczniecie brać leki psychotropowe, udacie się do psychiatry itp spróbujcie może brać magnez i wit d albo dużo przebywac na powietrzu na słońcu.. nie wiem czy to pomoże ale to zawsze lepsze niz faszrowanie się chemią. sprawdzenie kręgołupa szyjnego też chyba ma znaczenie, bo u mnie objawy są od niego właśnie a raczej z braku fizjologicznej lordozy. Do tego wszystkiego polecam sport sport i jescze raz sport dużo ruchu na powietrzu a nie ciągłe ślęczenie nad komputerem.
serce czasami mi dokucza, czasami mam zawroty głowy derealizację i uczucie słabości, lęki i lekkie napady paniki rówież ale musze stawierdzić że jest zdecydowanie lepiej
mi pomogły: codzienny sport po pracy+ćwiczenia na kręgosłup+rehabilitacja+ codzienny magnez+ witamina d3 ze słońca a jeśli jest pochmurno to uzupełnianie w kapsułkach.To lepsze niż przyjmowanie leków. spróbujcie.pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

a i dodam jeszcze,że bardzo długo z nerwów zaciskałam szczęki i zgrzytałam zębami w nocy (bóle głowy, napięcie mięsni twarzy) i rozwiązałam ten problem silikonową wkładką dentystyczną (koszt ok 250 pln, wycisk zrobiony u stomatologa), w której śpię. Jest lepiej. POzdr,.

przez daga873 16 lut 2012, 22:07
moje fizyczne objawy to bole brzucha, biegunka...problemy z zasnieciem,szczekosciski,drzenie rak,duszności,czasami gdy jestem przejeta jakas sytuacja ciezko jest mi sie wyslowic brakuje mi tchu, scisk w gardle , brak apetytu, scisniety zoladek, mdłosci , dreszcze, ogolnie to gdy jestem w tym okropnym stanie nie moge sie na niczym skupic , chodze w jedna i druga strone i nie wiem co ze soba zrobic,ignoruje wtedy wszystkich. mam lek przed chorobami, przed smiercia bez powodu zaczynam o tym myslec i sie sama nakrecam, boje sie jezdzic samochodem bo jestem pewna ze stanie sie cos zlego, boje sie tego co bedzie, isc naprzod , rozwijac sie bo mysle ze odniose porazke albo ze nie dam rady. mam obsesje na punkcie sprzatania. zamiast poswiecic czas dla siebie i dla rodziny ciagle sprzatam, do szalu mnie doprowadza jesli cos jest nie na swoim miejscu. ogolnie wszystko to sa zachowania autodestrukcyjne...wedlug mnie. chcialabym cos zrobic ale boje sie ze mi sie nie uda ze sobie nie poradze. nie wiem co z tym zrobic bo mysl o wizycie u psychiatry tez mnie przeraza...to obnazanie sie przed nim...

przez pokrecony 18 lut 2012, 13:48
U mnie to jest ściśnięty brzuch - czasem pojawia się przy tym kaszel taki jak miałbym zaraz wymiotować jak to by chciało ze mnie wyjść, problem z przełykaniem sliny, mam wrażenie że się uduszę, ból w lewej ręce (jeden z sygnałów ostrzegawczych przy zawale :) ). Otępienie, płacz mam na wierzchu, jedna myśl o śmierci kogoś z rodziny, o rozstaniu z dziewczyną i płacz, coś emocjonalnego - radosnego płacz. Mam wrażenie że nie mogę nic zaplanować żyję tylko z dnia na dzień. Pojawiają się myśli że tylko samobójstwo może pomóc.

przez carmen1988 18 lut 2012, 22:33
Ja mam i fizyczne i psychiczne objawy nerwicy. Fizyczne to kaszel, a raczej takie rzężenie i to zawsze z rana i ucisk w gardle ( z którym obecnie walczę). Z psychicznych- że ludzie się na mnie patrzą bo coś ze mną nie tak, że moje przyjaciółki mnie zostawią, że nie znajdę już nigdy faceta, no i obsesje związane z kompleksami i wyglądem zewnętrznym.
nerwica wegetatywna

przez Słoniątko34 15 mar 2012, 12:52
-...bry...można?
Jeśli chodzi o fizyczne objawy nerwicy: ogólne zmęczenie i rozdrażnienie,rano jak wstaję to cała się trzęsę. Dawniej miałam dławiący ból w klatce-teraz minął i.t.d.
Co do psychicznych objawów:
- jeśli budzę się np. rano to zaczynam myślec czy przez sen nie zrobiłam nikomu bliskiemu krzywdy a jak w nocy to - która jest godzina,bo nienawidzę budzic się o 3 nad ranem a zazwyczaj jak tylko ,otworzę oczy na zegarze "musi być" ta znienawidzona godzina,jakby mój mózg "sam wiedział" kiedy mam się obudzic... i inne takie :(
...idz obok mnie i bądz moim Przyjacielem...

przez olimpiados 16 mar 2012, 11:09
- zimne poty
- w momencie "napadu" problemy żołądkowe ( w ciągu 2 minut biegnę do toalety)
- arytmia serca (diagnozowana kardiologicznie - objawy "sercowe" potwierdzone badaniami,ale przyczyna nieznana)
- napinanie się mięśni (konieczność ich ciągłego rozciągania )
- sztywność języka,podniebienia (najczęsciej w nocy)
- duszności ( takie uczucie,że powietrze "nie dociera" tam gdzie powinno)

przez MadGregor 16 mar 2012, 17:44
U mnie nawet już doszły zachowania socjopatyczne, jak atakowanie ludzi i drobne kradzieże. Zastanawiam się nad związkiem między CUN a psychiką, bo przecież nikt z nerwicą nie łapie najbardziej antysocjalnego f60, jeśli nie ma zmian organicznych w płacie czołowym. Inne zaburzenia to postępujący "Alzheimer", nawet subiektywnie już czuję się jak dziecko, tyle że psychopatyczne;p Nie mam żadnych fizycznych dolegliwości, jedynie ból głowy jak by implozja mózgoczaszki. Do tego mam skłonności paranoiczne, bo podejrzewam zatrucie, wrogość ludzi i sądzę, że jestem obserwowany.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez jazzowa 12 kwi 2012, 11:40
od bardzo długiego czasu czuję się okropnie i w końcu dotarło do mnie że to coś poważniejszego, ale nawet trochę mi ulżyło jeśli wiem że mogę zacząć terapię.

zdecydowanie najgorsze dla mnie są dźwięki z otoczenia : od chrapania, po gwizdy, szelest i inne, przyprawiają mnie o ból fizyczny, to okropne.
poza tym nałogowo obgryzam paznokcie i wyrywam sobie włosy z głowy, ciągle i ciągle nie mogąc skupić się na niczym innym.
ostatnio nie jestem nawet w stanie porozumieć się z najbliższymi bo ich zachowania działają na mój mózg jak tortury, nie robią nic dziwnego a dla mnie to są okropne tortury.
od jakiegoś czasu jestem apatyczna, a wręcz co jakiś czas pojawiają się samobójcze myśli - nigdy tak nie miałam, więc to dość dziwne dla mnie.

nie da się normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

-- 12 kwi 2012, 11:42 --

poza tym obsesja na punkcie wyglądu zewnętrznego, towarzyszące co raz częściej bóle mięśni, głowy, kołatanie serca, rozdrażnienie non stop albo ogromna apatia
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez ola23 06 maja 2012, 14:53
urojenia

Sortuj wg