Wmawiam sobie różne straszne rzeczy.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Wmawiam sobie różne straszne rzeczy.

przez Anonimowyanonim 29 gru 2010, 00:14
Witam.
Mam 18 lat. Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten post , więc zdecydowalem się na "Nerwica lękowa". Otóż od dluższego czasu zaobserwowałem u siebie dziwny stan. Mianowicie wmawiam sobie różne rzeczy. Zaczęło się wiele lat temu od popularnego niepokoju "Czy na pewno zakręciłem gaz?" Albo "Czy na pewno zamknąłem drzwi?". Co prawda z tym zdążyłem sobie w jakimś tam stopniu poradzić. Wtedy myślałem , że gorzej być nie może. Otóż może. Jest. Wmawiam sobie jakieś głupstwa. Swego czasu wmawiałem sobie , że mam hiv. Czytalem wszystkie fora na ten temat i wyszukiwalem u siebie objawów. Byłem o tym święcie przekonany. Teraz wmawiam sobie , że jestem Alkoholikiem. Mimo , że nie piję często , bo 2-3 razy w miesiącu. Wmawiam sobie , że źle się czuję jak nie wypiję. Potem uświadamiam sobie , że jest to nieprawdą (nie piłem od 2 tygodni i nic mi sie z tego powodu nie stało). Ale za jakiś czas znów jestem ze znajomymi w pubie i wmawiam sobie , że musze wypić (chociaz nie piję z nimi akurat). Potem sobie uswiadamiam znów , że to jest nieprawdą. I tak w kółko. Gubię się i męczę jednocześnie. Co mam zrobić? Pomożcie , błagam... Dodam , że na prawdę nie piję często , nie zawalam szkoły , rodziny etc.
Ostatnio edytowano 29 gru 2010, 14:56 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę, bardziej pasuje to do nerwicy natręctw.

Re: Wmawiam sobie różne straszne rzeczy.

przez Asiorka 29 gru 2010, 14:27
Myslę ze moze Tobie się tak zdawac bo masz duzo stresów , lub jak już myslisz sobie o takich strasznych rzeczach powinienes odpoczac lub zmienic klimat , jesli bedzie Ci sie to zdarzalo mów sobie ze to tylko zarty lub wyobrazenie.

przez zalamka87 29 gru 2010, 15:58
jesli te lęki są uciążliwe to idź do psychologa, nie ma sensu zwlekać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BF 09 sty 2011, 15:35
Też to miałem, ale przeszło :) Trzymam kciuki
bo spotkało mnie, czegom się lękał,
bałem się, a jednak to przyszło.
Hi 3,25
BF

przez siemano12 10 sty 2011, 16:31
hmm, najlepiej byłoby się zgłosić do psychologa, psychiatry. Możliwe że masz nerwice natręctw jeżeli wmawiasz sobie coś nieprawdziwego..

Sortuj wg