Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wmawiam sobie różne straszne rzeczy.


Anonimowyanonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 18 lat. Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten post , więc zdecydowalem się na "Nerwica lękowa". Otóż od dluższego czasu zaobserwowałem u siebie dziwny stan. Mianowicie wmawiam sobie różne rzeczy. Zaczęło się wiele lat temu od popularnego niepokoju "Czy na pewno zakręciłem gaz?" Albo "Czy na pewno zamknąłem drzwi?". Co prawda z tym zdążyłem sobie w jakimś tam stopniu poradzić. Wtedy myślałem , że gorzej być nie może. Otóż może. Jest. Wmawiam sobie jakieś głupstwa. Swego czasu wmawiałem sobie , że mam hiv. Czytalem wszystkie fora na ten temat i wyszukiwalem u siebie objawów. Byłem o tym święcie przekonany. Teraz wmawiam sobie , że jestem Alkoholikiem. Mimo , że nie piję często , bo 2-3 razy w miesiącu. Wmawiam sobie , że źle się czuję jak nie wypiję. Potem uświadamiam sobie , że jest to nieprawdą (nie piłem od 2 tygodni i nic mi sie z tego powodu nie stało). Ale za jakiś czas znów jestem ze znajomymi w pubie i wmawiam sobie , że musze wypić (chociaz nie piję z nimi akurat). Potem sobie uswiadamiam znów , że to jest nieprawdą. I tak w kółko. Gubię się i męczę jednocześnie. Co mam zrobić? Pomożcie , błagam... Dodam , że na prawdę nie piję często , nie zawalam szkoły , rodziny etc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×