doraźne stosowanie neuroleptyków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Vaiola 29 kwi 2013, 19:24
Spotkałam się z ze zwyczajem zażywania/zalecania okazjonalnego zastosowania przez lekarza neuroleptyku, np. Fluanksolu lub Chlorprotiksenu, tak jak benzodiazepiny. Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat, ja sama zareagowałam zdziwieniem, gdy pochwaliła się moja koleżanka takim rozwiązaniem. Czy jest bezpieczne sporadyczne zaaplikowanie sobie neuroleptyku?

przez norma_baker 29 kwi 2013, 19:59
ja spotkalam sie ze stosowaniem doraznym kwetiapiny i chloprothixenu [sedatywnych neuroleptyków], ale nie fluanxolu - przeciez to neuroleptyk aktywizujący, który w małych dawkach działa jak antydepresant, więc chyba potrzebuje czasu na rozkręcenie. jednak osobiście nie stosowałam tego typu rozwiązań.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Vaiola 29 kwi 2013, 20:32
No właśnie, ale czy 'przypadkowe' branie neuroleptyku nie niesie z sobą ryzyka rozregulowania chemii mózgu?

norma_baker, ktoś z Twoich znajomych próbował?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 29 kwi 2013, 23:01
Mnie psychiatra przepisał na sen Chlorprotiksen, i działa lepiej nic trittico czy mianseryna na mnie , jesli idzie o spanie, tylko zamulona jestem po tym na drugi dzień dosc mocno. Sporo osób bierze sulpiryd, nawet pisali o tym na forum jako dodatkowy lek w małych dawkach.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg