FARMAKOTERAPIA VS. PSYCHOTERAPIA. Co jest lepsze?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Farmakoterapia czy psychoterapia czy łącznie?

Farmakoterapia
8
22%

Psychoterapia
6
16%

Farmakoterapia łącznie z psychoterapią.
20
54%

Nic nie przyniosło trwałego skutku
3
8%

Liczba głosów : 37

przez Misiek_NL 19 wrz 2011, 20:29
Ja jestem za lekami... Jestem już na etapie odstawiania... :)
Misiek_NL

przez Michuj 19 wrz 2011, 20:35
Tak 14. Mój błąd. Tym bardziej nie ma żadnego miarodajnego wyniku.

-- 19 wrz 2011, 19:35 --

Teraz 15 ;P Czyste szaleństwo ;P
Michuj

przez linka 19 wrz 2011, 20:47
Michuj, yhmm czyli tu nie ma miarodajnego wyniku, ale jak piszesz że terapia nie działa "bo dużo osób z forum o tym pisało" to jest miarodajne ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 19 wrz 2011, 20:51
linka, Czytając czyjeś posty napisane w przeciągu kilku miesięcy i ponad roku, można wyciągnąć takie wnioski.
Michuj

przez _wovacuum_ 19 wrz 2011, 20:52
terapia+leki-uwazam,ze to najlepsze rozwiàzanie,przynajmniej dla mnie :smile: jesli bèdè musiala brac leki-bèdè je brac.jesli okaze sie ze znow jest potrzebna terapia-bèdè chodzic.Proste.W moim przypadku nie widzè zadnego problemu..ale wspolczujè tym,ktorym ani leki ani terapia nie pomagajà :bezradny:

przez Michuj 19 wrz 2011, 20:52
Zresztą skoro pomogła Ci tak bardzo ''głupia'' fluo, Twój stan nie był jakiś tragiczny ;) Nie napisałem, że psychoterapia jest kompletnie bezużyteczna.
Michuj

przez linka 19 wrz 2011, 21:03
Michuj, to do mnie było?
Proszę cię, nie pogrążaj się, nie jesteś lekarzem więc twoje "diagnozy" którymi szafujesz na forum zaczynają podpowiadać mi, że możesz mieć poważny problem natury psychicznej :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Michuj 19 wrz 2011, 21:12
linka, o tak wyrocznio moja. Jesteś tutaj największym autorytetem i słowo twoje święte jest :bezradny:
G. o mnie wiesz, więc jakim prawem mnie obrażasz? Za to, że nie pierdzę słodko wokół spychoterapi?
Michuj

przez Zenonek 20 wrz 2011, 12:28
Sadze, ze to duzo zalezy od predyspozycji receptorowej podatnosci na dane leki. Fajnie jest to opisane w podreczniku bodajze Bilikiewicza.

Sa ludzie, ktorzy na zaledwie monoterapie SSRI reaguja wyraznie dobrym nastrojem, pewnoscia siebie, przebojowoscia.

Sam znam przypadek chlopaka, ktory dzieki Fluo z cichego, niesmialego, zalęknionego i zakompleksionego typa stal sie pewnym siebie, twardo stapajacym po ziemi przedsiebiorca (zalozyl wlasna firme) prowadzacym bujne zycie towarzyskie.

Nie mam na to zadnego linka, ani nie wiem czy to prawda, ale spotkalem sie z danymi mowiacymi o tym, ze tak dobrze na SSRI odpowiada od 10 do 20 % chorych na nerwice-depresje (a to prawie zawsze tacy ludzie sa niesmiali).

przez linka 20 wrz 2011, 14:09
Michuj napisał(a):linka, o tak wyrocznio moja. Jesteś tutaj największym autorytetem i słowo twoje święte jest :bezradny:
G. o mnie wiesz, więc jakim prawem mnie obrażasz? Za to, że nie pierdzę słodko wokół spychoterapi?

Jesteś zabawnym megalomanem, obrażasz wszystkich dookoła, oceniasz, wyśmiewasz ich zaburzenia a gdy ktoś odpowiada ci w takim samym tonie to się wielce obruszasz, nie zauważyłeś? Pierdź sobie czym chcesz i gdzie chcesz, mnie to mało interesuje, natomiast hipokryzja z którą się obnosisz............. jest to dla mnie żenujące i kończę ten temat, szkoda mi na to czasu.
Miłego dnia .
Przyjaciel forum

przez Michuj 20 wrz 2011, 14:13
Jesteś zabawnym megalomanem, obrażasz wszystkich dookoła, oceniasz, wyśmiewasz ich zaburzenia a gdy ktoś odpowiada ci w takim samym tonie to się wielce obruszasz,

Jest to raczej tylko Twoja subiektywna opinia.

natomiast hipokryzja z którą się obnosisz............. jest to dla mnie żenujące i kończę ten temat,

Sprawdź najpierw w słowniku co znaczy hipokryzja. Później używaj słownictwa, którego znaczenia nie znasz.
Michuj

przez linka 20 wrz 2011, 14:17
Michuj, :lol: każdy twój post rozbawia mnie bardziej
Przyjaciel forum

przez Michuj 20 wrz 2011, 14:24
linka, za to Twoje mnie irytują coraz bardziej. W dodatku jako naczelny moderator masz niezwykłą umiejętność wytrącania z równowagi nawet w okół jakiegoś banalnego tematu, przez co oczywiście inni dostają osty, bo Ty możesz wszystko. Co do Twojego opisu: Nie jesteś wredna (bo do tego trzeba inteligencji). Jest tylko głupkowato-drażniąca.

-- 20 wrz 2011, 13:27 --

Tyle z mojej strony. Na tym kończę.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2011, 15:21 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Uuu kolejna diagnoza, dziękuję uniżenie ...... XD
Michuj

przez adamo_ 20 wrz 2011, 15:04
Proszę, przeanalizujcie i mnie :lol:

a terapia pomaga, choć to głównie dla bab jest ;) :lol:
adamo_

Sortuj wg