Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez lasic5 05 gru 2010, 20:40
Myślę że nawet jeśli się bierze leki to nie gwarantują one tego że depresja nie wróci .Zadałam mojej lekarce pytanie czy nie powinnam brać cały czas leków skoro depresja wraca miała trochę zdziwioną minę .Powiedziała mi że po to mam zażywać cały czas lamotroginę jako stabilizator nastroju i widocznie miałam za małą dawkę i trzeba będzie zwiększyć . Oni sami do końca nie wiedzą co robią w końcu to my przez to przechodzimy i my wiemy co nam pomaga a co nie.Mi np.pomoże anafranil ,a komuś innemu nie.Każdy z nas wie co jest dla nas najlepsze i tym powinniśmy się kierować uważam, że trzeba brać leki ,choć to że się je bierze ciągle nie znaczy że deprecha nie wróci...Ja zjadłabym nawet g.... gdybym wiedziała że pomoże.

przez kasia000 06 gru 2010, 10:03
ja mam coś takiego ,że przez seroxat czuję lęk przed braniem leków-skoro seroxat brałam 6 lat,i od 2 lat odstawiam a zanim skończę minie jeszcze pewnie z 10 miesięcy...to ja dziekuje ,choc lekarka mówi ,że jeśli paroxetyne odstawie to ze spamilanem i lerivonem sobie poradzimy....wiec zobaczymy!
kuurrrr 3 lata odstawiam lek szok!chyba nie ma tu takiej osoby która tak ostrożnie odstawia lek -tak masakrycznie boje sie bezsenności po odstawieniu i innych objawów odstawiennych...

[Dodane po edycji:]

obecnie 8 mg
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez 19_latek 06 gru 2010, 11:39
Skoro tak sie boiisz odstawic to czemu to robisz?
19_latek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amalka 06 gru 2010, 12:46
nie powinno się tak pisać o odradzaniu czy zalecaniu brania leków.

Jednym lekarstwa pomogą innym na odwrót. Ja jestem w grupie tych co pomogły. Pomogły mi wyjść z ciężkiej depresji. Długo wahałam się czy brać leki , może na skutek właśnie takich opinii ja tutaj. I całe szczęście ,że włączyłam rozum i zaczęłam się leczyć.
Teraz jestem w końcu człowiekiem a nie wrakiem...żyję...i cieszę się z tego...

przez kasia000 06 gru 2010, 13:21
a ile jeszcze bedę go łykać 20 lat?

i tak stracił działanie wydaje mi sie juz :-|
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez siódmy 06 gru 2010, 14:36
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez 19_latek 06 gru 2010, 15:06
siódmy,
O nie, tylko nie strona tego wariata ktory nie bral nigdy lekow a mysli ze jest wszechwiedzacy.
19_latek

przez siódmy 06 gru 2010, 15:16
Nic wariackiego tam nie widziałem a wchodzę często.
Bardzo dobre pisane artykuły i prawdziwe,chodziasz nie we wszystko trzeba wierzyć oczywiście.
Materiał o depresji który przesłałem bardzo mi pomógł i może pomoże komuś jeszcze.
No ale zawsze można wybrać Wiariacki Poral.
Pzdr
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez 19_latek 06 gru 2010, 17:32
No, chyba nie znasz "dobrego samarytanina" osobiscie jesli mu wierzysz. To ze wierzy w teorie spiskowe (http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_spiskowe.htmla) nie oznacza ze jest wariatem ale to co wypisuje o bogu, lucyferze itp oznacza ze nim jest.
19_latek

przez Lili-ana 06 gru 2010, 18:10
amalka napisał(a):nie powinno się tak pisać o odradzaniu czy zalecaniu brania leków.

Jednym lekarstwa pomogą innym na odwrót. Ja jestem w grupie tych co pomogły. Pomogły mi wyjść z ciężkiej depresji. Długo wahałam się czy brać leki , może na skutek właśnie takich opinii ja tutaj. I całe szczęście ,że włączyłam rozum i zaczęłam się leczyć.
Teraz jestem w końcu człowiekiem a nie wrakiem...żyję...i cieszę się z tego...

A bierzesz jeszcze te leki czy już nie?
Leki owszem mogą pomóc wyjść z dołka ale nie rozwiążą naszych problemów z psychiką, tylko je wyciszą. Wcześniej czy później problemy będą chciały i tak wyjść na powierzchnię...
Ale fakt, ja dzięki nim zdystansowałam się i mogłam spojrzeć na moje życie z boku, jako obserwator i to na plus, minusy też są, o czym pisałam we wcześnijeszych postach.
Lili-ana

przez lunatic 06 gru 2010, 19:54
Byłem ostatnio u doświadczonego lekarza, który jest ordynatorem na oddziale psychiatrii. Po zapoznaniu się z moim przypadkiem stwierdził, jako jedyny ze wszystkich lekarzy u których byłem, że podawanie długo leków antydepresyjnych jest błędem, przynajmniej u mnie. Kazał wszystkie odstawić, a każdy inny lekarz przez ostatnie 5 lat umiał zapisywać tylko kolejny antydepresant i tak pewnie jest u wielu innych osób, ciągłe błędne koło i przepisywanie coraz nowych leków gdy stare przestają działać albo gdy chce się odstawić i objawy powracają. Jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że te leki niczego nie leczą, a stymulują nadmiernie układy neuroprzekaźników i potem to się objawia tym, że po odstawieniu jest gorzej niż było wcześniej.
Niech ktoś zrobi ankietę, ile osób po rozpoczęciu terapii antydepresantami wyleczyło się i nie ma nawrotów po odstawieniu a ile bierze ciągle, bo objawy wracają.

przez kochanie 06 gru 2010, 20:14
ja myślę, że jak ktoś naprawdę potrzebuje leków, to je grzecznie łyka i nie pyskuje.
Ja się nie zastanawiałam czy brać leki czy ich nie brać, bo nie miałam wyboru -leki to był mój ostateczny ratunek, byłam już na samiuteńkim dnie... i na szczęści pomogło
Ale faktem jest, że wiele osób nie potrzebnie łyka te wszystkie antydepresanty
a psychiatrzy przepisują, bo to w miarę nieszkodliwe, a jak ktoś ciągle przychodzi i twierdzi że ma doła, to na odczepnego przepiszą mu jakiegoś cukierka... zwłaszcza jeśli to prywatne gabinety

teraz to przecież co druga osoba albo i wiecej twierdzi że ma depresje
a powody to można mieć jakie tylko sobie kto wymyśli
wtedy faktycznie leki nie pomogą - bo trzeba problem rozwiązać więc raczej psychoterapia
chociaż na początku dobrze czasem wziąć jakiś lek, żeby się uspokoić, wyciszyć i móc normalnie funkcjonować
no i podjąc terapię jak najszybciej, żeby jak najszybciej odstawić leki
tylko że.... niewiele osób ma na to pieniądze
więc biorą leki i kółko się zamyka

przez lunatic 06 gru 2010, 20:25
A pomyślał ktoś kiedyś tym co się opłaca firmom farmaceutycznym. Wyprodukować lek, który po pewnym czasie wyleczy chorego, tak że nie będzie go już potrzebował, czy lek, który uzależni i pacjent będzie zmuszony kupować go ciągle? Nie zdziwiłbym się jakby działanie antydepresantów było celowo nastawione na ciągłe leczenie a nie na wyleczenie.

przez nnn 06 gru 2010, 21:41
nnn

Sortuj wg