neuroleptyki - kiedy zaczynają działać

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

neuroleptyki - kiedy zaczynają działać

przez Mattej 17 maja 2010, 15:10
Cześć,
Od tygodnia biorę Zyprexę (olanzapina) 15 mg i jak na razie mam efekty uboczne w postaci pobudzenia psychicznego. Kiedy lek ma szansę zadziałać i czy akatyzja przechodzi z czasem (na razie łagodzę ją cloranxenem)?
Mój problem to zaburzenia osobowości z dekompensacją psychotyczną lub schizofrenia (diagnoza jest w trakcie).

Re: neuroleptyki - kiedy zaczynają działać

przez agusiaww 19 maja 2010, 08:22
Mattej, neuroleptyk powinien dzialac od razu, natomiast jest napisane w ulotkach ze sa tez mozliwe skutki uboczne utrzymujace sie kilka-kilkanascie dni. Dlatego trzeba poczekac na dzialanie leku.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: neuroleptyki - kiedy zaczynają działać

przez Mattej 19 maja 2010, 09:17
To widocznie akurat olanzapina nie działa u mnie tak jak powinna, bo nie niweluje objawów choroby, a mam nieakceptowalne skutki uboczne. No nic, na razie biorę 5 mg - to tak przynajmniej do normalizacji snu i lekkiego wyciszenia, a do terapii większą dawką wrócę po zakończeniu roku akademickiego. Na razie nie mogę sobie pozwolić na zarywanie dni.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg