KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Blondie 29 paź 2014, 21:57
Dzięki arnibarni za wsparcie! kciuki zawsze się przydadzą. :)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 30 paź 2014, 10:17
Ale zajebiście mi franek wyregulował cykl dobowy,rano wstaje 7-8 biorę tabsy a wieczorkiem 22 i do spania ide bez brania mirty-miansy.Też tak macie?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 30 paź 2014, 12:20
kalikali1 napisał(a):15 dzien.Nasilenie depresji,fobi spolecznej i natręctw minęło.Jest ni jak.Ni to dobrze ni to źle.Taka hujnia lekka.Dobrze zasypiam,nie biore mirty/miansy.Wspomagam sie oprucz franka amisulpirydem na natręctwa.Kiedy w końcu mi sie nastrój poprawi?

Czekaj cierpiliwie, widzisz juz są jakies plusy tego, że zasypiasz wczesnie i budzisz sie rano o przyzwoitej porze. Na natrectwa sami lekarze piszą jak czytałam w ksiązce Anity Bryńskiej, że na nn czas ten sie wydłuża, predzej ustepuje depresja wywołana przez OCD, a nastepnie nerwica. Trzmymam jak zwykle kciuki

-- 30 paź 2014, 11:34 --

Blondie napisał(a):
Kiedy w końcu mi sie nastrój poprawi?

Dobre pytanie...

Współpracy z Frankiem dzień 24. Franek zawodzi mnie na całej linii. Mam doła jak Rów Mariański. Brak motywacji do robienia czegokolwiek. Wszystko robię byle jak, byle by. Brak sił by walczyć z problemami. Jedynie łzy same kapią.

Ty równiez badz cierpiliwa, takie dni sie zdarzają niestety, a masz nasilenie natrectw czy depresji?
ps. mnie niestety tez zdarza sie płakać z bezsilnosci tej choroby :?
badzmy dobrej mysli
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Blondie 30 paź 2014, 13:01
masz nasilenie natrectw czy depresji?

Najbardziej odczuwam nasilenie depresji. Lęki też dają bardziej o sobie znać, ale to jestem w stanie przetrwać.
Od czego to zależy, że czujemy działanie leku, a później, nie wiadomo dlaczego, lek jakby przestaje działać?

A jak Twój stan, Ladywind? Jest coś lepiej?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 30 paź 2014, 14:56
Blondie, u mnie narazie nic lepiej:/ Te leki które do tej pory biorę w ogóle nie działaja na mnie. Po świetach wybieram się do szpitala z nadzieją że mnie tam przyjmą i ustawią odpowiednie leki.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez lucy1979 30 paź 2014, 15:16
lady wind

A Ty ile już dni ma Anafranilu? Moze lada dzień pomoze.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ladywind 30 paź 2014, 17:22
lucy1979, Lucy ja jeszcze jestem na wenlafaksynie mija 2 miesiąc, a w tym wątku się udzielam, ponieważ myśle nad przejsciem na klomi.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Kleopatra 30 paź 2014, 18:11
Blondie, apetyt mam taki sam, nie jem więcej, więc chyba to wina metabolizmu. Bardzo mi się ten skutek uboczny nie podoba i myślę nad powrotem do sertraliny.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Blondie 30 paź 2014, 18:35
Ladywind, to oby do świąt! wspieram myślami.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 30 paź 2014, 19:26
Szkoda że musisz iść do szpitala, wielka szkoda że nie można Tobie poradzić ambulatoryjnie.

-- 30 paź 2014, 19:32 --

Ale święta zlecą szybko i może rzeczywiście szpital to dobry sposób.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez nirage 01 lis 2014, 09:14
Mogę podzielić się krótko moimi doświadczeniami jeżeli chodzi o Anafranil. Zrezygnowałem z niego po ponad 3 tygodniach. Suplementowałem się dodatkowo 300mg Sulpirydu gdyby ktoś pytał. Bynajmniej 2 tygodnie nic - a 3 tydzień był dla mnie katastrofą. Nie mogłem wejść po schodach bo puls walił mi na 150, brak tchu i te sprawy. Sądziłem, że to skutki uboczne, które przejdą - nigdy łatwo się nie poddaję bo brałem już dużo różnych leków i wiem, że działanie zazwyczaj jest opóźnione a ze skutkami ubocznymi można spotkać się niezwykle szybko. Co do innych skutków ubocznych to oczywiście straszny "susz" w buzi, zawroty głowy przy wstawaniu..., dziwne noce - tzn. wysypiałem się, niemniej budziły mnie koszmary 3-4 razy w ciągu nocy. Suchar w buzi był tak duży, że za każdą pobudką szedłem myć zęby bo gdybym chuchnął w kierunku muchy to na pewno spadłaby ze ściany martwa. Wracając do najgorszego - serducho. Moim problemem są głównie ataki paniki / serce przy tym nie jest bez znaczenia. Puls wali nawet do 170, myśli o umieraniu etc. W moim przypadku branie leku, który rąbał mi pulsem na prawo i lewo mijało się z celem, ale tak jak wspomniałem - liczyłem, że to skutek uboczny i nie poddawałem się... Ostatni tydzień był najgorszy. Praktycznie nie ruszając się z miejsca puls był bardzo wysoki, ja bardzo źle się czułem a do tego byłem strasznie słaby i wręcz "sparaliżowany". Lekarz dodał mi Propranolol na uspokojenie pulsu. Więc jadłem go rano i generalnie do 14 było ok. Potem ponownie zaczynała się tragedia. Ostatni dzień "brania" wspominam tak, że leżałem na łóżku naszpikowany Clonozepamem i Propranololem z pulsem około 150 i telefonem do lekarza w dłoni. Nie ogarnąłem sytuacji. Jak lekarz usłyszał, że po propranololu i clonie tak sytuacja wygląda kazał mi natychmiast odłożyć lek... Ot moje łacznie 3,5 tygodnia zabaw z Anafranilem. Mam nadzieję, że innym pomaga/pomoże. Ja odpadam z tej gry :)

Obecnie:
Sulpiryd 200 1-1-0
Fevarin 50 0-0-1
Propranolol 40 1/2-0-0

dodam, że Fevarin biorę od 2 dni więc nie wiem czy na stałe pozostanie w moim jadłospisie, ale przede wszystkim przesypiam całą noc i jak na razie nie zaobserwowałem skutków ubocznych, a ze mną jest tak, że w zasadzie od pierwszego dnia przyjmowania leku mogę je "odhaczać" na liście. Nie chwalę dnia przed zachodem - bo jadłem już takie leki. Do mojej imponującej listy 12 lat walki z chorobą dołączyłem więc Anafranil - ale mówię mu dziękuję.

dla ludzi którzy myślą, że już się najedli leków i nic... pocieszam - 12 lat walki, z czego 3 lata zupełnie bezobjawowo, ale poczyniłem wszystko w tym czasie aby NIE wyjść z choroby więc wróciła i walkę rozpocząłem od początku.

Citabax - działało dobrze - mój organizm jednak po 4 latach przestał reagować
Lexapro / Depralin - troszeczkę działało, większe dawki nie przynosiły rezultatów / zmiana
Bioxetin / Prozac - umierałem, aż miło
Seroxat / Parogen - działało dobrze - mój organizm jednak po 4 latach przestał reagować
Zoloft - już nie pamiętam - 10 lat temu?
Efectin ER / Velafax - nie wspominam dobrze... skutków ubocznych miałem mało, natomiast serducho nie dawało mi żyć
Mianserin - 12 lat temu - pierwszy lek, rozregulował mnie jeszcze bardziej :)
Lamotrix - jako stabilizator przy Lexapro i Seroxacie - był ok
Anafranil - no Panu właśnie podziękowaliśmy
Chlorprothixen - wyssany przez pewien czas z emocji - po około tygodniu mógłbym mordować z zimną krwią - ostatecznie dał efekty jak Anafralin - serce na bieżni
Sulpiryd - jak na razie polubiliśmy się strasznie :)
więcej leków nie pamiętam :) ale przypuszczam, że to nie koniec listy.

pozdrawiam, trzymajcie się :)

dodam tylko, że przez pierwszy tydzień 37,5 - resztę czasu 75 SR.
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez seba1502 01 lis 2014, 11:39
Mam pytanie do osób które łączyły anafranil z mianseryną. Obecnie rano aplikuje 75 mg anafranilu. Chciałbym dorzucić wieczorem trochę mianseryny w celu złagodzenia skutków ubocznych anafranilu. Jak myślicie jaka dawka byłaby odpowiednia?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez lucy1979 01 lis 2014, 11:41
To chyba psychiatry trzeba spytac.
Nie lecz się sam, bo tylko sobie zaszkodzisz, tak jak ja :(
Hardcore w duszy w bani Meksyk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez JERZY62 01 lis 2014, 11:46
lucy1979, jakim lekiem sobie zaszkodziłaś?
♪♪♪

Sortuj wg