MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 16 gru 2013, 14:09
No to nie jest to możliwe, musisz szukać innych przyczyn. Bierzesz jakieś inne leki?
miko84

przez marinka-21 16 gru 2013, 14:17
Sertraline juz trzeci tydzien w pelnej dawce,tak nagle teraz kiedy maja uboczne dzialania sertraliny mijac ,to u mnie sie pojawuaja?dodam ze przechodzilam z fluoksetyny zqraz na sertraline

przez miko84 16 gru 2013, 14:22
Możliwe to jest ale musisz jeszcze poczekać, najlepiej 6-8 tygodni.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kitex120 17 gru 2013, 11:40
Co ciekawe na mirtazapinie zaobserwowałem jeszcze jeden komfort w porównaniu do SSRI, a mianowicie na SSRI miałem problemy z oddawaniem moczu, tzn. bardzo rzadko mimo iż piłem nie mało. Na mirtazapinie nie mam tego problemu. W sumie SSRI powodują niby pośrednio poprzez aktywację któregoś z rec. serotoninowych wzrost stężenia wazopresyny która to zmniejsza częstość oddawania moczu.

przez miko84 17 gru 2013, 11:56
Ja miałem problem z tym na paroksetynie i klomipraminie ale to raczej przez ich wpływ antycholinergiczny.
miko84

przez Amnothing 17 gru 2013, 13:39
Sądze, że to jednak skutek podwyższonej serotoniny. Po wszystkich SSRI/TLPD miałem zaburzenia z oddawaniem moczu, trzeba było siadać i dopiero po chwili się udawało.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 13:43
Problemy z oddawaniem moczu po klomipraminie czy paroksetynie to wynik działania antycholinergicznego- zablokowania cholinergicznych rec. muskarynowych, które znajdują się m.in. w pęcherzu moczowym i ich blokada powoduje zmniejszenie napięcia i skurcz zwieracza cewki moczowej. Serotonina nie ma tu nic do rzeczy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 17 gru 2013, 14:08
Ot co. Leki noradrenalinowe też mogą tak działać bo układ sympatyczny w którym działa noradrenalina jest w kontrze do układu parasympatycznego (przywspółczulnego lub cholinergicznego) w którym działa acetylocholina. A więc podwyższając noradrenalinę możemy przyblokować acetylocholinę co może się objawić efektem takim jak przy lekach antycholinergicznych - czyli suchością w ustach i zatrzymaniem moczu.

Efekty takie przy lekach typu sertralina, fluoksetyna czy escitalopram nie powinny wystąpować.
miko84

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 14:22
Ot co. Leki noradrenalinowe też mogą tak działać bo układ sympatyczny w którym działa noradrenalina jest w kontrze do układu parasympatycznego (przywspółczulnego lub cholinergicznego) w którym działa acetylocholina. A więc podwyższając noradrenalinę możemy przyblokować acetylocholinę co może się objawić efektem takim jak przy lekach antycholinergicznych - czyli suchością w ustach i zatrzymaniem moczu.

Dokładnie. A jak ktoś się domaga dowodów to niech wszamie pół paczki efedryny/pseudoefedryny i spróbuje się odsikać- życzę powodzenia. Próbować można- ale z góry się nie uda.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kitex120 17 gru 2013, 18:40
miko84 napisał(a):Ot co. Leki noradrenalinowe też mogą tak działać bo układ sympatyczny w którym działa noradrenalina jest w kontrze do układu parasympatycznego (przywspółczulnego lub cholinergicznego) w którym działa acetylocholina. A więc podwyższając noradrenalinę możemy przyblokować acetylocholinę co może się objawić efektem takim jak przy lekach antycholinergicznych - czyli suchością w ustach i zatrzymaniem moczu.

Efekty takie przy lekach typu sertralina, fluoksetyna czy escitalopram nie powinny wystąpować.

Tak, z tym noradrenergicznym efektem który powoduje suchość w ustach podobnie jak przy lekach antycholinergicznych, to fakt. Np. podczas stresu tak samo może wystąpić suchość w ustach. To się wtedy nazywa pseudocholinergiczny efekt.

przez Ella1010 18 gru 2013, 13:41
Więc u mnie Valdoksan. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Noc ok, poranek również :-) zobaczymy jak dalej ;-)

przez miko84 18 gru 2013, 16:14
Powodzenia burżujko :P
miko84

przez Kitex120 18 gru 2013, 16:58
miko84 napisał(a):Powodzenia burżujko :P

Tak jest, powodzenia. Jest jeszcze taki lek który wykazuje działanie w pewnym stopniu zbliżone do Mirtazapiny, nazywa się Peritol ( Cyproheptadyna) i jest stosowany m.in przy anoreksji, zaburzeniach apetytu. Jest również stosowany w przypadku zespołu serotoninowego bo z tego co wiem to działa antagonistycznie na wszystkie typy receptorów serotoninowych, ciekawa sprawa. Podobno może zmniejszać koszmary u osób z zespołem stresu pourazowego a także poprawiać negatywne objawy schizofrenii.

przez miko84 18 gru 2013, 17:06
Cyproheptadyna ma dwa (a nawet 5) minusów: silne działanie antycholinergiczne, i mega silne działanie antyhistaminowe - 0.06 nm (mirtazapina - 1.6 nm i mianseryna - 1.0 nm, się kryją). Trzecim minusem jest dość krótki okres półtrwania (a więc trzeba by dawkować 2x dziennie). Czwartym jest cena (ok 20 zł za 20 tabletek, co przy krótkim czasie półtrwania leku wychodzi drogo). Piątym minusem jest silniejszy antagonizm 5-HT2a od 5-HT2c, a więc złe ratio (pozytywnie jest moim zdaniem jak lek silniej blokuje 5-HT2c od 5-HT2a, albo chociaż w takim samym stopniu, leki przeciwpsychotyczne są właśnie dużo silniejszymi antagonistami 5-HT2a od 5-HT2c, w przypadku leków przeciwdepresyjnych pozytywne wydaje się przeciwieństwo - a więc silniejszy antagonizm 5-HT2c od 5-HT2c a przez to zwiększone uwalnianie dopaminy, zamiast jej blokowania - przez antagonizm 5-HT2a).

Myślałem o tym leku ale chyba lepsze wydają się jednak mianseryna i mirtazapina. Agomelatyna to inna bajka, bo to jedyny na razie czysty antagonista 5-HT2c. Ale cena...
miko84

Sortuj wg