MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Mianserin

przez elfrid 31 gru 2009, 18:40
madame b. a w jakiej dawce brałaś ten sulpiryd? i czy powodował tycie? proszę o odpowiedź bo właśnie mój psych. mi go przepisał właśnie na lęki
pregabalina, wenlafaksyna

Re: Lerivon

przez danusia86 09 sty 2010, 00:51
Ja również brałam Lerivon, działał na mnie bardzo sennie ale przynajmniej mniej jak Esprital!
danusia86

przez giga6 19 sty 2010, 13:45
Witam,brałam lerivon przez ok rok i przytyłam 12 kg w 2008, lekarka zamieniła mi na norserin i niby ten sam składnik ale problemy z tyciem skończyły sie i schudłam 10 kg.ostanio w aptece zaproponowano mi znowu lerivon ,bo nie było w hurtowniach norseriny i zauważyłam znowu ogromny wzrost łaknienia na węglowodany .cos okropnego. nadal brak norseriny w aptece ale spróbuję miansec? przyjmuje też setaloft /100mg rano/ oraz hydroxizine,ogólnie czuję się zdecydowanie lepiej pomimo innych kłopotów zdrowotnych. pozdrawiam wszystkich

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wentyl77 19 sty 2010, 20:17
witajcie
mam przepisany lerivon sulpiryd i parogen.
parogen i sulpiryd rano a na sen przez 5 dni pół lerivonu 30mg (czyli 15mg) później mam zwiększyć do jednej tabletki 30mg az przy końcu 4 tygodnia mam brać półtora tabletki czyli 30mg + 15mg. Uprzedzony zostałem o możliwości przytycia. bardzo się tego boję myslę ze 3 kilo wytrzymam jednak obawiam się że nawet jeżeli zacznę spać to pojawi się problem z nadwaga. Jak to z Wami jest? Biorę parogen od 3 tygodni niby na forach niektórzy przyznają się że utyli jednak u mnie było inaczej. Waga bez zmian.
dzięki za pomoc.

przez paradoksy 21 sty 2010, 20:06
a mi o przytyciu nie mówili, skandal!
paradoksy

przez weronika 22 sty 2010, 16:33
Boże, masakra czy jest ktoś kto po tej substancji nie przytył? Czy jest różnica, który lek z tą substancją się bierze np czy miensec czy lerivon?

przez majstero 22 sty 2010, 16:39
Ja brałem miansec i miansemerck ten 2 dostałem w aptece jako zamiennik bo nie mieli miansecu. W 3 miesiące przytyłem 13 kg. Teraz odstawiłem ten lek bo przestał pomagać i jestem ciekaw czy coś z mojej wagi spadnie.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez hutch 22 sty 2010, 17:16
ja przytyłem tylko przez pierwszy miesiąc brania 7kg teraz juz nie tyje

[Dodane po edycji:]

Czy jest różnica, który lek z tą substancją się bierze np czy miensec czy lerivon?

w cenie :)
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez old-Wujek_Dobra_Rada 23 sty 2010, 20:54
Mianserynę zapiasała mi lekarka rodzinna jako bezpieczny środek na bezsenność (jest wielką przeciwniczką zolpidemów,estazolamów itd... czyli wszystkich uzależniających) w najniższej dawce (chyba 10 mg). Nie wiem czy ja mam słaby metabolizm leków, czy tak poprostu reaguje ale następnego dnia nie byłem w stanie się podnieść z łóżka. Owszem lek zamulał i ułatwiał zasypianie (nie mylić: ścinał z nóg;) ) ale wolałbym być po nieprzespanej nocy niż po nocy przespanej z tym specyfikiem. Podobnie rzecz się miała z doxepiną i mitrazapiną. (może pisałem podobnego posta, jeśli się powtarzam to sorry ;P ). Na mnie na bezsenność najlepiej działał neuroleptyk (z leków nieuzależniających). Ale to już inna historia :mrgreen:

Z leków doraźnych (uzależniających) najlepszy był Dormicum. Oczywiście nie znaczy to, że tak ma działać na was;)

P.S. Jak się zapytałem lekarki o Dormicum to prawie mnie z gabinetu wywaliła ;P
old-Wujek_Dobra_Rada

przez bliksa 24 sty 2010, 02:41
ja po miansecu miałam dziwne drgania mięsni w nogach, ale spanko było dobre.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez wentyl77 24 sty 2010, 19:18
A o której go przyjmujecie? Mnie po nim się spać chce i nic innego nie mam siły robić chyba go trzeba będzie odstawić!

przez paradoksy 24 sty 2010, 19:20
wentyl77 napisał(a):A o której go przyjmujecie? Mnie po nim się spać chce i nic innego nie mam siły robić chyba go trzeba będzie odstawić!

należy go przyjmowac przed snem, nawet ulotka mi tak powiedziala ;)
mnie scina po ok. pol godziny i masakra jakas, spie jak zabita. a rano mam masakre jesli chodzi o wstawanie..a jutro juz mam wziac wieksza dawke.. :|
paradoksy

przez zalamka87 24 sty 2010, 19:23
ja miałam po tym skok ciśnienia ze dwa razy było okropnie, zespół niespokojnych nóg, zamulenie gigantyczne - to potem przeszło ale 6 kg na plusie zostało!! :D :D

przez majstero 24 sty 2010, 20:06
Brałem mianseryne 60 mg "przed snem" dlatego w cudzysłowie, bo musiałem dużo wcześniej ja brać 3-4 godziny przed snem. Nie zwalała mnie z nóg działała w moim przypadku bardzo łagodnie.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

Sortuj wg