ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez magdalenabmw 05 paź 2009, 23:16
A na mnie Xanax dzialal usypiająco na noc, a brany w dzien pobudzal mnie do dzialania.
magdalenabmw

przez bliksa 05 paź 2009, 23:23
na noc jeszcze nie brałam, myslicie, ze na kłopoty ze snem mozna go łykać???
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 05 paź 2009, 23:57
Bliksa- mi pomagał spać :) Ale jesli nie masz ataków lęku/paniki w nocy to chyba nie warto, lepiej melisę wypić.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 06 paź 2009, 00:47
Xanax nie jest lekiem nasennym, jeśli sobie powiecie, że tak jest, to oczywiście uśniecie.

Są inne leki z tej grupy pomocne w zaburzeniach snu.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez magdalenabmw 06 paź 2009, 01:09
Ja niewiem jak jest z medycznego punktu widzenia, mnie usypiał brany na noc. Ale napewno nie mozna go brac tylko ze względu na bezsennosc, nie nie :)
magdalenabmw

przez isj 06 paź 2009, 01:19
Ze wględu na potencjał uzależniający alprazolamu powinno się go brać na to, na co został on dopuszczony do obiegu farmaceutycznego - na lęki. I nic więcej.

Kwestia tkwi w psychice, nigdzie indziej. Pamiętam jak na obozie sportowym nie mogłem usnąć i poszedłem do pielęgniarki, by wziąć coś na sen. Dała mi tabletkę, łyknąłem, położyłem się i natychmiast usnąłem.

Dopiero zwierzając się mojej matce jakiś czas później, powiedziała, że dostałem zwykłą polopirynę.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez magdalenabmw 06 paź 2009, 01:35
Na mnie prawien tak samo jak Xanax dziala Nervomix. A jak nie wiedzialam co to jest nerwica a mialam jazy to ani xanax nie pomagal, ani asertin, ani clonazepamum. Czasem sie zastanawiam czy te leki to nie pic na wode. Takie placebo, wiecie....
magdalenabmw

przez fobia 06 paź 2009, 10:33
mi xanax rowniez pomagal zasnac tyle ,ze w nocy i tak sie budzilam z lekiem - na to akurat mi nie pomogl...

przez maxi171 06 paź 2009, 11:08
Moje spostrzezenia: brak jakichkolwiek zmian przed w trakcie i po zazyciu:| jutro zrobie ekperyment wciagne dwie :]
Życie niemal na pewno ma sens.
Albercik

przez bliksa 06 paź 2009, 11:10
w takim razie nie bede go na noc łykać, niedługo mam wizytę to pewnie cos dostane na sen innego
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez polinka 07 paź 2009, 17:38
Brałam Xanax sr 0,5 przez 7 dni na dostawkę do Veraxinu. Mieszanka piorunująca, od xanaxu ból głowy i totalne wyczerpanie. Ale ta dawka podobno byla za duża i za długo, wiec w pojedyńczych przypadkach może zadziała inaczej. Mam też normalny nie sr 0,5 do podzielenia w razie ataku paniki, ale mój lęk przed lekami był zawsze silniejszy, więc jeszcze go nie wypróbowałam :)

przez JD 08 paź 2009, 09:51
Walenie Xanaxu na sen nie jest najlepszym pomysłem. Lepszym pomysłem jest np. Lerivon w małych dawkach, można spróbować np. od dawki 10 mg. I jeśli będzie skuteczny na tej dawce skończyć.
JD

przez Anna R. 09 paź 2009, 12:52
Isj, przyczyny bezsenności są różne, więc nie masz racji twierdząc, ze alprazolam nie ułatwia zasypiania. Jeśli niemożność zaśnięcia ma podłoże nerwicowe lub lękowe Afobam/Xanax zadziała lepiej niż leki typowo nasenne.

Na bezsenność cierpię od 10 lat, przetestowałam wszystkie możliwe leki nasenne oraz antydepresyjne i stwierdzam z całą stanowczością, ze alprazolam usypia mnie najskuteczniej. Nie byłam w stanie zasugerować się jego działaniem nasennym, bo biorąc ten lek nie miałam pojęcia, ze tak na mnie zadziała. Przed zaśnięciem mam zawsze natłok myśli i wewnętrzny niepokój, a leki typowo nasenne powodują u mnie efekt odbicia. Afobam brany na noc wywołuje w moim przypadku uczucie spokoju i zadowolenia, co skutkuje natychmiastowym odpłynięciem w sen.

Nie znaczy to rzecz jasna, ze usypiam się na co dzień benzo. Aby zasnąć potrzebuje niestety kombinacji leków, np mianseryny i trazodonu, lub mianseryny i lewomepromazyny.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Zomiren

przez magdalenabmw 23 paź 2009, 15:13
A ja kupilam teraz Zomiren SR 05, mg zamiast Xanaxu SR 0,5 mg ale tylko dorznie, juz nie chce sie bawic w ciągle branie lekow, juz jest na tyle dobrze ze mną ze nie musze...

Na pierwszej stronie wyczytalam ze leki na depresje nie uzalezniaja i Zomiren tez nie ? :lol: Ponoc Zomiren to to samo co Xanax a Xanax uzaleznia zajebiscie mocno.

p.s. To Zomiran jest na depresje? ja go mam na ataki paniki/lęku . Nigdy nie slyszalam o leczeniu depresji takim lekiem... napewno nie jest to lek do brania na dluzsza mete.
magdalenabmw

Sortuj wg