ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez ill234 24 maja 2015, 15:46
Wiem, ale na razie musze brac, zeby nie zwariowac.
Mam cos akiego, ze cały czas chce mi sie plakac (nie bez powodu) mam tak od Stycznia. Wtedy płakałam tak raz w tygodniu cały dzien, ale od miesiąca rycze prawie codziennie. Jak sie rozpłacze to już rycze cały dzien.
Kiedys jak leczyłam sie na nerwice to nie miałam zadnych napadów płaczu, wiec teraz chyba to cos wiecej niz nerwica.

Dlatego pytam po jakim czasie zaczyna dzialac tabletka, zeby w razie czego opanowac atak.

przez Arasha 24 maja 2015, 15:55
ill234, napady płaczu to jeden z objawów depresji, nie nerwicy. Na to powinien Ci pomóc escitalopram... leki z tej grupy powodują zobojętnienie na wiele rzeczy, takie spłycenie emocjonalne. Tylko musisz poczekać jakieś 2-3 tyg. zanim zauważysz pierwsze efekty działania esci. To nie jest benzo, które działa od razu :? Bierz tak jak Ci przepisał Ci lekarz i uzbrój się w cierpliwość ;)

Alprazolam bardziej pomaga na ataki lęku, paniki, nie słyszałam, żeby pomagał na sam płacz, ale może chociaż trochę Cię uspokoi.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez lunatic 24 maja 2015, 16:03
działa szybciej jak się ją rozgryzie, po kilku-kilkunastu minutach
na napady płaczu też powinien pomóc bo działa mocno uspokajająco, ale ja się boje go brać nawet doraźnie, chociaż ostatnio musiałem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ill234 24 maja 2015, 16:07
eh.. myslałam, ze skoro chce mi sie zyc to nie mam depresji ;)
Poza tym to nie jest tak, ze mi sie nic nie chce, po prostu na nic nie mam siły.

W kazdym razie nie spieram sie, ze nie mam depresji. U mnie w rodzinie 2 osoby mają.
Poza tym w ciagu roku wszystko zmieniło sie u mnie o 180* na gorsze oczywiscie, wiec ta depresja nie wziela sie z nikad.

przez Don Kamillo 24 maja 2015, 16:19
Arasha, biorę raz, max dwa na tydzień jak naprawdę nie potrafię wytrzymać. Tak wole się położyć do łózka, lub iść na spacer czy do garażu, bo zdaje sobie sprawe z tego, że jest to następna substancja od której mogę się uzależnić.

A jeśli chodzi o schodzenie z leków cóż.. Musze to skonsultować z lekarzem, bo nie czuje się jeszcze dobrze, chociaż szmat czasu minął, od kiedy się w to wje...
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Arasha 24 maja 2015, 16:23
ill234 napisał(a):eh.. myslałam, ze skoro chce mi sie zyc to nie mam depresji ;)
Poza tym to nie jest tak, ze mi sie nic nie chce, po prostu na nic nie mam siły.

Ja też tak myślałam, a miałam identico... w sumie nadal mam, tylko że teraz już mi się serio nie chce :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez ill234 24 maja 2015, 16:37
ale masz nerwice+depresje?
Nerwice to ja mam na pewno, a pare lat temu przez jakis czas nie wychodziłam z domu, bo mi sie kreciło w glowie jak sama wyszłam.

Czyli wychodzi na to, ze od roku mam depreche ;/
Ponad rok temu mialam sporo stresów i nagle z dnia na dzien zrobiłam sie bardzo słaba. Pamietam to dobrze, bo jeszcze mowilam mamie, ze mnie choroba bierze (takie same objawy jak przy przeziebieniu) Bylam wtedy tez w trakcie zmiany tabletek anty, wiec myslałam, ze moze to jest powodem.
Nastepnie przebadałam sie na anemie, tarczyce i inne... wszystko ok.

Tragedia, nigdy bym nie wpadła a to,ze to depresja.
Wtedy z nerwicy wyszłam prawie sama ;) Leki odstawiłam z dnia na dzien jak mi sie polepszyło troche, na psychoterapie nie chodzilam.
Wyprowadziłam sie do innego miasta, nowi ludzie, studia... , a teraz powróciła z depresją w pakiecie.
Masakra, od teraz bede sie pilnować i nie bede ignorowac zadnych objawów.

Edit;
Masz tak ze wsrod ludzi jestes wesoła?
Nikt z moich znajomych by sie nie domyslił. Czasem mam takie dni, ze cały czas płcze i nie wychodze z domu, ale jak juz wyjde i jestem z ludzmi to nie jestem przygnebiona i smutna.

przez aga85 24 maja 2015, 16:45
ill234 napisał(a):Nerwice to ja mam na pewno, a pare lat temu przez jakis czas nie wychodziłam z domu, bo mi sie kreciło w glowie jak sama wyszłam.

O tak. Od września mam zawroty głowy i dopiero po pół roku neurolog mi podpowiedział, że mogą być one psychogenne. Odkąd biorę Xanax prawie ich nie mam.

przez Don Kamillo 24 maja 2015, 16:50
Będąc z ludźmi nie jesteś przygnębiona i smutna, bo nie masz czasu o tym myśleć :)

Powiedzcie mi, jakie są skutki odstawiennie alpry, i po ilu dniach "na sucho" się ujawniają ?
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez ill234 24 maja 2015, 16:55
aga85 Ja mialam takie silne zawroty, ze nie moglam z domu wyjsc. Tylko ulice dalej albo z kims.
Dzisiaj jak juz wiem, ze to nerwica to chyba nie mialabym tak silnych tych objawow (chociaz czasem z tramwaju mi slabo) wtedy byłam przekonana, ze umieram.

Don Kamillo- moze masz racje :) ale myslała, ze osoba z depresją jest zawsze przygnębiona ;)

przez aga85 24 maja 2015, 16:58
ill234 ja do tej pory czasem mam wrażenie, że umieram mimo tego, że jestem świadoma, że to nerwica. Jedyne nad czym zapanowałam to hiperwentylacja i lęk przed śmiercią. Myślę sobie wtedy co ma być to będzie.

przez Arasha 25 maja 2015, 11:41
ill234, odpowiadam na Twoje pytania ;)

ill234 napisał(a):ale masz nerwice+depresje?

Tak. Depresję od 10 lat ( tyle samo jestem na tabletkach nasennych ), nerwicę od 4.

ill234 napisał(a):Ponad rok temu mialam sporo stresów i nagle z dnia na dzien zrobiłam sie bardzo słaba. Pamietam to dobrze

Ja też pamiętam dobrze, chociaż to było równo 10 lat temu ;/

ill234 napisał(a):Nastepnie przebadałam sie na anemie, tarczyce i inne... wszystko ok.

Też to przerabiałam wszystko. Plus tomografy, rezonanse, EEG... na chwilę obecną mam coś z tarczycą, ale muszę jeszcze powtórzyć wyniki.

ill234 napisał(a):Masz tak ze wsrod ludzi jestes wesoła?

Nie czuję się wesoła, ale mogę sprawiać takie wrażenie np. na psychoterapii czy gdzieś wśród ludzi. Tak, jakby druga osobowość, a rzeczywistość jest zupełnie inna :?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez ill234 25 maja 2015, 12:33
Arasha - Dziekuje Ci bardzo, bo mnie uswiadomiłaś ;)

Miałam styczność z osobą, ktora ma depresje i z taką, ktora choruje na chad.
Po prostu inaczej wyobrazalam sobie depresje.

Myśle, ze gdybym sie cały czas leczyła, to nie pogorszyło by sie tak bardzo.
Kiedys mialam silną nerwice, powinnam sie było pilnowac ;/

apra w dawce 0,5 na mnie nie działa.
Wziełam wczoraj przed snem , zeby latwiej zasnać, ale niestety wierciłam sie z godzine maksymalnie naładowana.

Ja mam jedynie problem z zasnieciem, a potem juz przesypiam całą noc.
Pare lat temu mialam okropną bezsennosc, ale przesło mi.

przez feniksx 25 maja 2015, 16:10
Zastanawia mnie tylko dlaczego lekarze nie zapisują postaci Sr od niej trudniej sie uzależnić i tolerancja tak szybko sie nie wyrabia....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Sortuj wg