ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

alprox czy moze cos innego

przez mirunia 04 sty 2015, 17:02
encyklopedia1, hydroxizinum NIE jest benzodiazepiną. Poczytaj w necie o hydroxizinie, to inaczej atarax, który nie uzależnia, można go brać dłużej.

przez Ariel28 04 sty 2015, 20:34
Zapytaj się lekarza najlepiej, ja łączyłem afobam 0,50 z hydroksyzyna jak mnie panika złapała w nocy spałem jak zabity

przez SADer 04 sty 2015, 20:56
aventurine napisał(a):Bardzo proszę o odpowiedź.

Wczoraj, około godziny 7.10 pierwszy raz zażyłam Xanax. Miałam brać, kiedy naprawdę czuję się źle.
Tabletkę 0,5 chciałam podzielić na 0,25. Połówki wyszły nierówne - jedna zdecydowanie mniejsza.
Bałam się tego leku, dzień wymagał ode mnie dyspozycyjności i niebycia śpiącą, więc tą mniejszą połówkę rozkruszyłam na pół raz jeszcze.I tą ilość zażyłam.
Bardzo niepokoi mnie to, że po około 30-40 minutach zaobserwowałam - oprócz nasilenia się lęku taki dziwny objaw - pieczenie języka i takie uczucie jakby był "gorący" i jakby swędzenie ust....Tak samo piecze mnie język po zjedzeniu truskawek na które jestem uczulona., tak samo swędziały mnie usta po kontakcie z olejem orzdechowym ( jestem uczulona na orzechy)

podejrzewam, że to objaw alergiczny jest...nie jest to nigdzie wymienione w ulotce
naprawdę się boję ...

jutro idę do lekarza po hydroksyzynę...dziś od rana mam lęki i czuję się fatalnie....

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

To wygląda na objaw alergiczny.

Alprazolam na krótki okres półtrwania, ok. 6-8 godzin, więc spokojnie po weekendzie będziesz mogła wziąć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ska1977 05 sty 2015, 10:23
Mnie mój psych powiedział, że bez problemu można łączyć hydroksyzynę i xanax (nawet 0,5 mg).
Parogen 20mg

przez megumi178 15 sty 2015, 18:57
hej, prosze o szybka porade. biore zomiren 0,5 3 razy dziennie. jednak od wczoraj mam problem. dawka ta w ciagu dnia jakby nie dziala. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz... biore leki krotko, bardzo krotko, mam je od internisty na psychiatre czekam bo wizyta 20 dopiero...

przez ala1983 15 sty 2015, 22:10
megumi178, Im dluzej i wiecej bedziesz bral, to ataki paniki beda coraz czestsze i mocniejsze. Nie idz ta droga. Przeszlam ja przed Toba.

-- 15 sty 2015, 21:13 --

megumi178, Na terapie idz. To wbrew pozorom najszybszy sposob na poprawe stanu zdrowia.
Leki sprawiaja, ze kompletnie zawracasz kierunek, choc odczucia na poczatku sa zupelnie inne.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Patryk29 15 sty 2015, 22:32
SADer napisał(a):
aventurine napisał(a):Bardzo proszę o odpowiedź.

Wczoraj, około godziny 7.10 pierwszy raz zażyłam Xanax. Miałam brać, kiedy naprawdę czuję się źle.
Tabletkę 0,5 chciałam podzielić na 0,25. Połówki wyszły nierówne - jedna zdecydowanie mniejsza.
Bałam się tego leku, dzień wymagał ode mnie dyspozycyjności i niebycia śpiącą, więc tą mniejszą połówkę rozkruszyłam na pół raz jeszcze.I tą ilość zażyłam.
Bardzo niepokoi mnie to, że po około 30-40 minutach zaobserwowałam - oprócz nasilenia się lęku taki dziwny objaw - pieczenie języka i takie uczucie jakby był "gorący" i jakby swędzenie ust....Tak samo piecze mnie język po zjedzeniu truskawek na które jestem uczulona., tak samo swędziały mnie usta po kontakcie z olejem orzdechowym ( jestem uczulona na orzechy)

podejrzewam, że to objaw alergiczny jest...nie jest to nigdzie wymienione w ulotce
naprawdę się boję ...

jutro idę do lekarza po hydroksyzynę...dziś od rana mam lęki i czuję się fatalnie....

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

To wygląda na objaw alergiczny.

Alprazolam na krótki okres półtrwania, ok. 6-8 godzin, więc spokojnie po weekendzie będziesz mogła wziąć.

Okres póltrwania alprozolamu to okolo 15 godzin! 12 minimum.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 16 sty 2015, 00:55
Nie ważne :) , można łączyć hydro z afo , nic się nie stanie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez maniek123321 17 sty 2015, 13:24
aventurine napisał(a):Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

Nie musisz czekac, mozesz brac odrazu a nawet mieszac z alpra, no ale jak wystepuja takie objawy to pewnie alergia.dobrze ze nie wzielas odrazu wiekszej dawki bo pewnie doszly by dusznosci.ja na twoim miejscu bym podszedl jeszcze raz do tego leku, jak znow bedzie to samo to zmien benzodiazepine.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez szary_wicher 19 sty 2015, 21:56
megumi178 napisał(a):hej, prosze o szybka porade. biore zomiren 0,5 3 razy dziennie. jednak od wczoraj mam problem. dawka ta w ciagu dnia jakby nie dziala. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz... biore leki krotko, bardzo krotko, mam je od internisty na psychiatre czekam bo wizyta 20 dopiero...

Tak jak Ci napisała ala1983. Jeżeli będziesz zażywać coraz więcej regularnie to ataki lęku mogą być coraz silniejsze. ALPRAZOLAM potrafi zdziałać cuda ale tylko do czasu, odstawianie może być prawdziwym piekłem dużo gorszym niż sama nerwica.

przez lunatic 19 sty 2015, 21:58
ja wczoraj musiałem zużyć 3 tabletki na wygaszenie tachykardii, coraz lepiej, bo jeszcze niedawno starczała połówka tabletki :pirate:

przez Kalebx3 19 sty 2015, 22:04
. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz.

Megumi178 , miałem podobnie ,że benzo jakby nie działało na moje lęki . Tu potrzebny jest SSRI , najlepsza Paroksetyna , Fluwoksamina lub Warioteksyna . Tym opanujesz lęki , a benzo będziesz miała na ewentualne krytyczne chwile , tylko dorażnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ska1977 20 sty 2015, 10:33
lunatic napisał(a):ja wczoraj musiałem zużyć 3 tabletki na wygaszenie tachykardii, coraz lepiej, bo jeszcze niedawno starczała połówka tabletki :pirate:

A nie lepiej spróbować jakiegoś betablokera? Ja polecam Atenolol 25mg.
Parogen 20mg

Zomiren

przez OLA OLA 24 sty 2015, 00:47
Biorę dawkę 0,25 - 1 tabletka wieczorem. Jakie są Wasze doświadczenia z tym lekiem?

Sortuj wg