FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez agia 15 kwi 2016, 20:51
[quote="Vengence"gdybym miał pistolet to palnąłbym sobie w łeb na 100%.[/quote]

Vengence odstawiamy ten lek w cholerę, konsultowałam się z lekarzem, ze względu na myśli samobójcze trzeba odstawić, u lekarza mojego na 50 pacjentów 1-2 narzeka na takie coś, nie dasz rady tego wprowadzić ani ja bo jeszcze głupotę narobimy. Ja jutro schodzę na swój lek stary.
agia

przez elfrid 15 kwi 2016, 20:54
Vengence, poza lekką nadmierną potliwością dość gładko wchodzi. Po części to pewnie zasługa pregabaliny. Wydaje się, że działa bo jakoś mnie trochę odhamował, rozluźnił, zwiększyła się emocjonalność. Efectin to był mój pierwszy lek, mam do niego sentyment (niestety w przeszłości przestawał działać).
pregabalina, wenlafaksyna

przez Vengence 15 kwi 2016, 21:04
agia napisał(a):[quote="Vengence"gdybym miał pistolet to palnąłbym sobie w łeb na 100%.

Vengence odstawiamy ten lek w cholerę, konsultowałam się z lekarzem, ze względu na myśli samobójcze trzeba odstawić, u lekarza mojego na 50 pacjentów 1-2 narzeka na takie coś, nie dasz rady tego wprowadzić ani ja bo jeszcze głupotę narobimy. Ja jutro schodzę na swój lek stary.[/quote] Dobrze mówisz.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agia 15 kwi 2016, 21:16
Pozdrawiam Vengence!
agia

przez Vengence 15 kwi 2016, 21:16
agia napisał(a):Pozdrawiam Vengence!
pozdrawiam ciebie również.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ladywind 15 kwi 2016, 21:28
agia napisał(a):w zeszłym miesiącu strasznie na początku analizowałam co tutaj ktoś napisał, kołowały mi się w głowie te wpisy, w ostatnich 2 tygodniach jak weszłam na 30 mg-strasznie analizuję co kto do mnie powiedział jak coś załatwiam, przecząsam sprawy koleżanek, urzędników-to wszystko w ciągu dnia kłębi się w głowie, dzisiaj od tych spraw głowa mnie boli, może za dużo chcę od siebie, szukam pracy, stażów a wszyscy odsyłają mnie z kwitkiem, w dodatku nie jestem jeszcze zdrowa na tej dawce, nie wiem czy to będzie lek dla mnie czy się będzie nadawał, zastanawia mnie fakt jak duża to jest depresja, ta nerwica skoro jestem na 30 mg fluoksetyny i ciągle biorę do tego 4 X 0,25 mg alproxu i 1 mg lorafenu na noc. Zaczyna mnie to bardzo niepokoić, bo szkoda bo się dobrze czuję na fluo, można sprzątać, gotować, zakupy robić, w przeciwieństwie do innych leków jakie kiedyś brałam pernazinum czy 2,5 mg olanzapiny, które robiły z człowieka warzywo. Nie wiem co brakuje mojemu organizmowi serotoniny czy dopaminy, czy obu rzeczy. Jedyne co mi przeszkadza to natrętne mysli, które wykańczają. To tyle w temacie na dzisiaj.
Dodam jeszcze , że głowa mi dzisiaj puchnie.

Jakbym czytała o sobie, miewałam ostatnio identycznie z tym analizowaniem rozmów, spraw czy życia swoich znajomych :? Strasznie mnie to męczyło i było bardzo natrętne. Podziwiam Cie, że w tym stanie dajesz rade szukać pracy. Ja sie najczesciej wiłam w łozku z tych wszystkich doznan jakie zaoferowała mi depresja i nerwica :(

-- 15 kwi 2016, 20:34 --

Vengence napisał(a):Biorę 2 tygodnie fluoksetyne i póki co czuje się tragicznie, właściwie tragicznie to mało powiedziane, nie wiem czy jest minuta, gdzie nie myślałbym aby zakończyć tą mękę, bo to i tak /cenzura/ zmieni, ten lek pogłębia depresje tak potężnie, że jest to nie do opisania,
znaczy u mnie tak jest, jak zwykle z resztą, nie chcę żreć benzo, bo czuję, że mam już tak beret zjechany od tych prochów,
że nie sądzę by mój mozg, kiedykolwiek doszedł do równowagi, gdybym miał pistolet to palnąłbym sobie w łeb na 100%.

Oj wierze co czujesz, bo miałam tak ostatnio przez kilka dni pod rząd na paro. straszny jest to stan:// Dopiero kiedy mija 4 tydzien, to pod tym kątem troche sie poprawiło. Faktycznie jak ktos wczesniej napisał, lekarze powinni dawac benzo na poczatku leczenia, gdyz nie da sie zniesc ani objawów choroby ani skutków ubocznych leków

przez Ashton 15 kwi 2016, 21:37
U mnie mija 7 tydzień na fluo. Czuję się w miarę dobrze, lęki, napięcie, niepokój prawie minęły. Nastrój też trochę lepszy. Na pewno wpływ na to ma miansaryna po której się wysypiam, wstaje do pracy i Sulpiryd który też robi robotę.
W porównaniu do tego jak wyglądałem emocjonalnie 2 miesiące temu to dzień do nocy.

przez ladywind 15 kwi 2016, 21:57
Ashton napisał(a):U mnie mija 7 tydzień na fluo. Czuję się w miarę dobrze, lęki, napięcie, niepokój prawie minęły. Nastrój też trochę lepszy. Na pewno wpływ na to ma miansaryna po której się wysypiam, wstaje do pracy i Sulpiryd który też robi robotę.
W porównaniu do tego jak wyglądałem emocjonalnie 2 miesiące temu to dzień do nocy.

Gratuluję!!!
Oby każdy z nas tu chorujących mógł doczekać takich chwil

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 15:15
Podziwiam Was, że macie cierpliwość do tego leku. Mimo 8 tygodni w dawce 80mg czułem jak bym łykał cukierki, no nic, żadnego działania kompletnie
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez Vengence 18 kwi 2016, 14:27
16 dni na fluoksetynie, ogólnie depresja z masakryczna siłą, nastrój niski na maxa, myśli typu idz się pierdolnił bo i tak już nie ma sensu dalej się
męczyć, w sklepie byłem, lęki mnie dopadały przy kasie, gdzie przed tym lekiem tego nie miałem, czułem się jak bym spierdolił z pudła i mnie ścigają, ledwo chodzę, spowolnienie psychoruchowe, niepokój, zamulenie potężne, świetny lek - pigułka szczęścia i to przy dawcę 20mg :shock:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kot_ 18 kwi 2016, 14:34
Vengence, ja po fluo dostałem tak silnego lęku, że nawet 3 mg nie alpry nie było go w stanie wyhamować. I to przez 2 tyg. mnie trzymał już po odstawieniu fluo. Nigdy już nie dotknę tego leku.
Kot_

przez Vengence 18 kwi 2016, 14:41
Kot_ napisał(a):Vengence, ja po fluo dostałem tak silnego lęku, że nawet 3 mg nie alpry nie było go w stanie wyhamować. I to przez 2 tyg. mnie trzymał już po odstawieniu fluo. Nigdy już nie dotknę tego leku.
A jakiegoś działanie
przeciwdepresyjne było, czy nie, bo ja mam ochotę się zajebać!.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 18 kwi 2016, 15:59
Doskonale Was rozumiem, bo przy pierwszym podejściu do flu byłem na L4.
Skutki uboczne były tak duże, że zrezygnowałem po 9 dniach.

Teraz zacząłem 8 tydzień i dziś mogę napisać coś więcej o fluo. Jej działanie jest mniej wyczuwalne i bardziej naturalne od escitalopramu, jednak sprawdza się zaskakująco dobrze. W odpowiedzi na jakieś złe myśli, włącza mi się często wewnętrzny dialog - odpowiadam wtedy sam sobie coś w stylu "no i chvj", "jebać to". Jestem spokojniejszy i bardziej opanowany, wydaje mi się że działanie jest słabsze, ale stabilniejsze od escitalopramu. Na esci byłem ciągle zmęczony, a teraz codzienne czynności wykonuje się łatwiej, bardziej automatycznie, jakby i czas leciał nieco szybciej - bo przyjemnej. Oczywiście są to dość subtelne zmiany, ale jednak zauważalne. Rzadko bywam zdenerwowany, nie przywiązuję się do wszystkiego aż tak bardzo (co mi bardzo dokuczało), jeśli taki efekt będzie się dłużej utrzymywał to na pewno zostaję przy tym. Zauważyłem też, że łatwiej znieść różne złe wydarzenia (wcześniej łatwo wyprowadzało mnie to z równowagi), pewność siebie jak za dobrych czasów. Oby takie wyłącznie pozytywne działanie utrzymało się dłużej.

Ale ja do tego odwiedzam psychologa(dziś kolejna wizyta) do tego Sulpiryd który dużo mi pomógł na początku i Mianseryna na noc.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Vengence 18 kwi 2016, 16:31
Ashton, A po jakim czasie mineły ci skutki uboczne??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg