FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
120
60%

Nie
51
26%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 200

przez zaneta434 21 lut 2015, 16:57
Kurcze nie wiem co jest grane :-( jestem na fluo 30mg od polowy grudnia. Ostatnio mialam 3 tygodnie takie ze az chcialo sie zyc. Bylo zajebiscie a od kilku dni znowu doly i beznadzieja. W sumie biore fluo od pazdziernika i co? D..pa!!!!! Czy to znaczy ze lek nie dziala? no ale przez te 3 tyg czulam ze zyje. Az boje sie kolejnej wizyty u lekarki bo pewnie bedzie chciala znowu zwiekszac dawke :-( a uboki mnie wykanczaja. Chce byc zdrowa i cieszyc sie zyciem jak inni :'(

przez Patryk29 21 lut 2015, 21:21
zaneta434 napisał(a):Kurcze nie wiem co jest grane :-( jestem na fluo 30mg od polowy grudnia. Ostatnio mialam 3 tygodnie takie ze az chcialo sie zyc. Bylo zajebiscie a od kilku dni znowu doly i beznadzieja. W sumie biore fluo od pazdziernika i co? D..pa!!!!! Czy to znaczy ze lek nie dziala? no ale przez te 3 tyg czulam ze zyje. Az boje sie kolejnej wizyty u lekarki bo pewnie bedzie chciala znowu zwiekszac dawke :-( a uboki mnie wykanczaja. Chce byc zdrowa i cieszyc sie zyciem jak inni :'(

No to ja widze ze coraz lepiej, poprawa na kilk-kilkanascie dni i potem znowu dól, /cenzura/ te leki to jest po prostu smiech na sali, jak juz zadziala to powinno byc dobrze, a nie ze co chwila jest zle, a tego co pamietam to ty bierzesz juz grubo ponad 3 miesiace??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez exodus! 21 lut 2015, 22:25
44 dzień na fluo, uboki mineły, paro zeszło :), w tej chwili nie odczuwam praktycznie żadnego działania leku, oczywiście na PLUS, początkowo dokuczała nadmierna potliwość, i dziwny szum, ale to pewnie z braku paro, jeśli ten stan się utrzyma bez większych awarii to mogę śmiało powiedzieć że do odstawienia paro, fluo jest dobrym lekiem, no i spadło 4 kg, panie powinny się ucieszyć :) Co do działania aktywizującego to nie odczuwam żadnego (20mg) może dlatego. Samopoczucie neutralne.
exodus!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 21 lut 2015, 22:28
exodus! napisał(a):44 dzień na fluo, uboki mineły, paro zeszło :), w tej chwili nie odczuwam praktycznie żadnego działania leku, oczywiście na PLUS, początkowo dokuczała nadmierna potliwość, i dziwny szum, ale to pewnie z braku paro, jeśli ten stan się utrzyma bez większych awarii to mogę śmiało powiedzieć że do odstawienia paro, fluo jest dobrym lekiem, no i spadło 4 kg, panie powinny się ucieszyć :) Co do działania aktywizującego to nie odczuwam żadnego (20mg) może dlatego. Samopoczucie neutralne.

dobry lek który nie działa?

-- 21 lut 2015, 21:31 --

a do odstawienia paro , to tak , ale brałeś fluo po to by odstawić paro?
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez exodus! 21 lut 2015, 22:32
benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.
a do odstawienia paro , to tak , ale brałeś fluo po to by odstawić paro?
TAK!
exodus!

przez benzowiec84 21 lut 2015, 22:33
exodus! napisał(a):benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.

ale po co schodzić z jednego ssri za pomocą drugiego , to teraz co weźmiesz na zejście z fluo ?
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez exodus! 21 lut 2015, 22:38
benzowiec84 napisał(a):
exodus! napisał(a):benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.

ale po co schodzić z jednego ssri za pomocą drugiego , to teraz co weźmiesz na zejście z fluo ?
Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, za parę miesięcy! Teraz odstawiam paro z lekarzem, ja się już nie wtrącam.
exodus!

przez benzowiec84 21 lut 2015, 22:54
exodus! napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, za parę miesięcy! Teraz odstawiam paro z lekarzem, ja się już nie wtrącam.

lekarz kazał ci zejść z paro za pomocą fluoksetyny ? :)
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez exodus! 21 lut 2015, 23:00
benzowiec84 napisał(a):lekarz kazał ci zejść z paro za pomocą fluoksetyny ? :)
Nic mi nie kazał, decyzje od odstawieniu paro podjąłem sam, a że odstawiałem już parę razy SAM i to z mizernym skutkiem, bo ciągle wracałem, to teraz na odstawkę dał mi fluo, a nie chciałem znowu SSRI, ...no ale źle nie jest bywało znacznie gorzej, przynajmniej już bez paro :yeah:
exodus!

przez Patryk29 22 lut 2015, 15:10
Kiedys czytalem jakis artykul, ze prozac zaczyna dzialac przeciwdepresyjnie po 90 dniach, cos w tym chyba jest, jak znajde ten artykul to wkleje.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez click88 27 lut 2015, 01:28
Exodus napisz jak schodziłeś z paro a jak wchodziłeś na fluo opisz dokładnie. Ja bede miał zejscie z 75 wenli branej 2 lata ze swietnym efektem ale przytylem i z lekarzem doszlismy do wniosku ze fluo ale okropnie boje sie tej zmiany.. Mam zaburzenia depresyjno lękowe i ZOK.

przez exodus! 27 lut 2015, 01:41
click88, Brałem paro 20mg, odstawienie w ciągu 5 dni - paro 10mg + fluo, 5-go dnia odstawiłem całkowicie paro.
No i tyle, na początku silny ból głowy i potliwość, ale utrzymywało to się tak do 2-tygodni, teraz jest już OK, nie odczuwam żadnych braków paro, jest dobrze! Fluoxetyna dla Ciebie się nie nadaję, produkuję leki chyba najbardziej z SSRI.
exodus!

przez one-half 28 lut 2015, 00:32
obiegowa opinia, ze fluoksetyna to przestarzaly, lajtowy lek, to wierutna bzdura. przerobilem kilka lekow serotoninowych (z SSRI - citalopram i paroksetyna) i fluoksetyna wcale im nie ustepuje, przy czym przynosi charakterystyczne dla SSRI uboki w stosunkowo najmniejszym nasileniu. Zawsze mozna kombinowac z dawka, sprawdzac jak na ciebie dziala, bo ja np. widze kolosalna roznice pod tym wzgledem pomiedzy 20 a 60 mg .Standardowe 20 mg paroksetyny poskutkuje gorszymi ubocznymi niz 60 mg fluo i co wiecej wcale to nie oznacza ze korzysci na paroksetynie sa 3x wieksze bo ja wole aktywizujaca fluo niz zamulajaca paro. Jesli komus fluo nakreca leki, proponuje polaczyc ja z buspironem, choc poczatki moga byc baardzo hardkorowe, docelowo 30 mg buspironu.

przez click88 03 mar 2015, 00:59
I caky czas mam watpliwosci czy zmienic na fluo czy esci?

Sortuj wg