FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez gallop 13 sty 2015, 00:37
Tak ok, tylko wiesz przeszukac pare set stronm troche slabo ;)
Moze ktos jest tez na biezaco z tym lekiem i chcialam sie troche podpytac :)

przez Kat_ 13 sty 2015, 00:42
benzowiec84 napisał(a):arnibarni, Odradzam brania serty , ja właśnie dziś przeskoczyłem na fluo , bo serta mnie zamulała , ogólnie nie żyłem . Tak możesz brać od razu inny SSRI. Ja zawsze skakałem z leku na lek :) I tak samo zrobiłem dzisiaj .

Potwierdzam. Sertralina strasznie muli, niby nie ma poważnych uboków na niej ale to otępienie jest okropne :/ Byłem kilka lat na sercie, otępienie nigdy nie przeszło podczas zażywania.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Xandra 13 sty 2015, 00:55
gallop, Miesiąc-dwa trzeba dać fluoksetynie, ale ja zaczynałam od razu od 20 mg.
fata viam invenient

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 13 sty 2015, 01:11
Kat_, Dokładnie , ja przeszedłem z paro na serte , mając nadzieje że będzie mniej mulić i że mi pomoże w depresji , A okazało się jeszcze większym zamulaczem niż paro , i wpędził mnie w jeszcze większą depreche , fluo działa inaczej ,całkiem inaczej , nie znając się nawet nie przyszło mi by do głowy że to SSRI , jest najmniej selektywny i to jest + ,daję trochę po Noradrenalinie . Liczę na nią .
gallop, Od razu 20 daj , do fluo potrzeba czasu i nie ma co się bawić z 10 , ja też z sertaliny dzisiaj przeszedłem na 20 mg .

-- 13 sty 2015, 00:18 --

To nie placebo co ma Kat , ja już dzisiaj wziąłem 1wszą dawkę i czuję sie inaczej :) Nie mogę spać i szczena mi lata :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 13 sty 2015, 01:25
Jakie kufa placebo, mam normalny seronil 20mg.
Wellbutrin 300mg

przez benzowiec84 13 sty 2015, 01:28
No mówie że nie placebo . ja mam fluoxetin:) jeszcze mi zostało z poprzedniej kuracji , w ogole ńmoja szafka na leki to istny psychiatryk :) mam wszystko . w końcu 7 lat brania psychotropow

-- 13 sty 2015, 00:31 --

Jak to mi nie pomoże to ide na elektrowstrząsy , może mój baniak potrzebuje popieszczenia prądem :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez exodus! 13 sty 2015, 10:59
benzowiec84 napisał(a):Jak to mi nie pomoże to ide na elektrowstrząsy , może mój baniak potrzebuje popieszczenia prądem :)
jeśli piszesz poważnie to licz się z czasową utartą pamięci, amnezja dobra rzecz, jeśli masz dużo wolnego czasu ;)
przy fluo drażni mnie suchość w ustach ogromna suchość ;), no i potliwość też w nadmiarze, no ale nie to jest ważne.
exodus!

przez arnibarni 13 sty 2015, 12:34
arnibarni, Odradzam brania serty , ja właśnie dziś przeskoczyłem na fluo , bo serta mnie zamulała , ogólnie nie żyłem . Tak możesz brać od razu inny SSRI. Ja zawsze skakałem z leku na lek :) I tak samo zrobiłem dzisiaj .

Jednak po chwilach kryzysu zostaje na fluo,bo zawsze może być jeszcze gorzej na innym leku.Za dużo czasu bym zmarnował na ponowne wkręcanie sie innego leku,nie ma sensu.Z ubokami w sumie nie jest tak źle,równie dobrze moga być od czegoś innego.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez benzowiec84 13 sty 2015, 21:33
arnibarni, A co masz za uboki?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez arnibarni 13 sty 2015, 22:20
benzowiec84

Już sie wyciszyły można powiedzieć.Dolegliwości układu pokarmowego od zgagi po tygodniową biegunke itp.ale to bardziej przy zwiększaniu dawki.Fluo jest troche substancją drażniącą.Jak ci sie przyklei kapsułka do przełyku bedziesz miał zgage,kwasy będą męczyć,jak dostaniesz silnej biegunki to później są kłopoty ze zwieraczem :mrgreen: itd.Ale ogólnie nie jest zła fluo,posiedze troche na niej,póki kobity nie mam :mrgreen:
Włoskie przysłowie

przez benzowiec84 13 sty 2015, 23:41
arnibarni napisał(a):
benzowiec84

Już sie wyciszyły można powiedzieć.Dolegliwości układu pokarmowego od zgagi po tygodniową biegunke itp.ale to bardziej przy zwiększaniu dawki.Fluo jest troche substancją drażniącą.Jak ci sie przyklei kapsułka do przełyku bedziesz miał zgage,kwasy będą męczyć,jak dostaniesz silnej biegunki to później są kłopoty ze zwieraczem :mrgreen: itd.Ale ogólnie nie jest zła fluo,posiedze troche na niej,póki kobity nie mam :mrgreen:

Aha rozumiem :) Nie przeraża mnie to , ponieważ na sertalinie też miałem problem z układem pokarmowym , bałem się gdzieś wyjść na dwór gdzie nie ma kibla , bo często mi się kupę chciało i nie mogłem tego powstrzymać , jak mi się zachciało to musiałem srać , zwieracz miałem poluzowany albo te mięśnie co trzymają wszystko tam , nie wiem . zawsze brałem papier ze sobą , i zawsze go używałem. Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

-- 13 sty 2015, 23:23 --

Dobra poważne pytanie. Jak to jest z tym fluo ?? aktywuje , czy po prostu mniej zamula niż inne SSRI, ale zamula??
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 14 sty 2015, 02:57
benzowiec84 napisał(a):
arnibarni napisał(a):
benzowiec84

Aha rozumiem :) Nie przeraża mnie to , ponieważ na sertalinie też miałem problem z układem pokarmowym , bałem się gdzieś wyjść na dwór gdzie nie ma kibla , bo często mi się kupę chciało i nie mogłem tego powstrzymać , jak mi się zachciało to musiałem srać , zwieracz miałem poluzowany albo te mięśnie co trzymają wszystko tam , nie wiem . zawsze brałem papier ze sobą , i zawsze go używałem. Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

-- 13 sty 2015, 23:23 --

Dobra poważne pytanie. Jak to jest z tym fluo ?? aktywuje , czy po prostu mniej zamula niż inne SSRI, ale zamula??

Wiem, że to nieładnie się śmiać z czyichś dolegliwości ale Twój opis mnie rozjebał :D
Wellbutrin 300mg

przez ts2015 14 sty 2015, 03:37
Dawka 40mg totalnie pomogła na moją Bulimię i depresję przy Borderline. W ogóle nie mam ochoty wymiotować, myślę o tym, ale nie potrafię się zmusić (do tego biorę Topiramat,który podobno również działa przy Bulimii). Dodatkowo,a raczej przede wszystkim, Fluoksetyna spełniła swoją rolę i wyrwała mnie z depresji, trochę trwało, by lek pokazał swoje możliwości, ale przynajmniej dało się normalnie żyć i funkcjonować.
Borderline, Bulimia / Fluoksetyna 40mg + Amisulpryd 200mg + Topiramat 200mg

przez arnibarni 14 sty 2015, 12:58
Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

No mi po tych biegunkach tez hemoroid wyszedł,w dodatku jeszcze ćwicze,dźwigam i to nasila objawy.Wydaje mi sie że fluo może mieć również pośredni wpływ na hemoroidy,bo jednak przez układ pokarmowy muszą kapsułki przejść i mogą podrażniać jelita w tym również dupe :mrgreen: Dlatego w którymś momencie myślałem ze jak zmienie na sertraline to moze bedzie lepiej,ale zostaje przy fluo,nie ma juz co kombinować.
Włoskie przysłowie

Sortuj wg