FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez mio85 27 gru 2013, 21:00
witam, pisze po raz kolejny, bo tak jak wy po raz kolejny powrocił mój depresyjno - lękowy problem.....jestem w kompletnej rozsypce emocjonalnej i stwierdzilem, ze jesli teraz po raz kolejny doszlo do nawrotu depresji, to warto podjac decyzje, ktora byc moze bedzie bardziej ryzykowna, ale bedzie korzystniejsza dla mnie, dla mojego zycia....jestem weteranem seronilu, wiem jak dziala, wiem ze to jest dobry lek i wiele mu zawdzieczam.....ma jednak jeden wielki skutek uboczny - kompletna dysfunkcja seksualna organizmu.....bralbym go do konca zycia i pewnie cieszylbym sie nim, jednak nie da sie normalnie zyc bez radosci, a nawet mozliwosci uprawiania seksu.....z tego co czytam jest to problem zlozony i raczej nie do rozwiazania, chyba ze macie jakies doswiadczenia, dlatego pisze, kazda opinia jest dla mnie wazna....wydaje mi sie jednak, ze laczenie seronilu z lekami na impotencje nie jest najlepszym rozwiazaniem, a juz na pewno nie bedzie mozliwe do konca zycia....

a teraz do rzeczy: nie pisze tylko, zeby sie zalic, ale rozwiazac jakos ten problem....co zamiast seronilu na depresje lękowa ?(bardziej nawet lęk i nerwy, kto wie czy nie nerwica) z tego co czytam to lekiem, ktory nie wplywa negatywnie na sfere seksualna, a dziala podobnie do seronilu i tlumi lęk oraz depresję jest trittico/trazodon ..... Rok temu proponowal mi go moj psychiatra, ale balem sie zmienic go na seronil, ktory pomagal mi jako jedyny (zalasta, xanax, imipramina nie dzialaly)? Mam pytania skierowane do wszystkich, ale najbardziej interesuje mnie opinie osob ktore mialy do czynienia z jednym i drugim lekiem:
- czy rzeczywiscie trazodon nie wykazuje zadnych skutkow ubocznych w sferze seksualnej?
- czy dziala podobnie do seronilu? dla mnie to wazne, bo jesli tak oznacza to, ze jest jakas alternatywa...ja tlumacze sobie to tak: trittico to seronil bez skutkow ubocznych, taka lepsza wersja fluoksetyny? rzeczywiscie tak jest czy to tylko moje pobozne zyczenie? czy sa to leki z zupelnie innej półki?
- jak odczuliscie zamiane seronilu na trazodon albo odwrotnie?

przez beladin 28 gru 2013, 19:41
Pytanie do osób, które odstawiały fluo: Czy możliwe by po miesiącu od odstawienia pojawiły się skutki odstawienne?

Od kilku dni mam zawroty i spięcia, zaburzenia czucia itp., wahania nastroju i ogolnie fizycznie czuję się gorzej.
Podobno fluo utrzymuje się do 5 tyg w organizmie. Czy parę drineczków mogło spowodować takie wahania? ..po miesiącu?? Dziwne :|

Ktoś miał podobne doświadczenia?
beladin

przez maniek123321 29 gru 2013, 11:37
.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 29 gru 2013, 18:31
beladin, jest to możliwe, kiedy odstawiałem seronil po raz pierwszy, miałem podobne przygody, wszystko się uspokoiło po 5-6 tygodniach
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 18:36
beladin, Przy tym leku jest to możliwe, ponieważ ma długi okres półtrwania (4-6 dni, a metabolit 4-16 dni), dlatego po odstawieniu do zera ten lek jeszcze parę tyg się utrzymuje w organizmie. Chociaż ogólnie to lek wsrod SSRI najłatwiejszy do odstawienia i dający najmniej objawów odstawiennych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Szatejel 30 gru 2013, 03:08
Wzięłam Flu w ciemno i w sumie byłam zadowolona z efektu. Jest mi po nim całkiem dobrze, pomijając złe przyjęcie przez mój organizm leku perazyny :-|
moklar-> fluxemed,20 mg + pernazinum, 25mg -> fluxemed,20 mg + promazin, 25 mg.

przez Reiben 30 gru 2013, 13:11
Chyba sobie odpuszczę fluo, na depresję ledwo co pomaga, mam za to wahania nastrojów jak nigdy w życiu, męczy mnie to co raz bardziej, zobaczę czy to przez fluo czy bez niego też tak będzie, oby nie bo trzeba będzie sobie kaftan kupić -_-
Reiben

przez Helvetti 03 sty 2014, 05:13
Hej, potrzebuję leku który zmniejszy moje łaknienie. Czy bioxetin to dobry wybór?
got a date with suicide.

przez mio85 03 sty 2014, 10:57
Jeszcze raz ponawiam pytanie: jak to jest u was ze skutkami ubocznymi seronilu?
u mnie potencja lezy, do tego nasila sie dzialanie lękowe, co mnie po prostu dobija, z czasem zamiast byc coraz lepiej jest coraz gorzej....co prawda lek ten wyprowadzala mnie na prosta, ale dopiero po dwoch miesiachach, w których pierwszy byl istnym pieklem... z wlasnego doswiadczenia, co moze byc lepsze na nerwice, lęki od seronilu? pomoglo wam cos bardziej niz SSRI?

przez lunatic 03 sty 2014, 12:00
mio85,
Jeżeli chodzi o nerwice i lęki to spośród SSRI fluoksetyna jest najgorszym wyborem. Najskuteczniejsza pod tym względem jest paroksetyna.

przez bogna1 03 sty 2014, 12:28
Mnie najbardziej pomogła wenlafaksyna, oprócz działania przeciwdepresyjnego zmniejsza lęki

przez sylvek 03 sty 2014, 12:45
nie jest taka zła a według pewnych meta-analiz (ponad 5 tyś pacjentów w podanej nizej) jest nawet lepsza od paroksetyny w leczeniu ataków paniki jak i GAD

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544

badanie (mniejsze, ok. 100 pacjentów) dotyczace skutecznosci SSRI w depresji lekowej takze nie wykazuje większych róznic

http://www.jad-journal.com/article/S016 ... 7/abstract

i podobnie jest z innymi badaniami (>100 pacjentów, MDD, według skali HAMD i skali lęku skutecznosc paroxetyny i fluo podobna)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9988054

fluoksetynie najczesciej zarzuca się opóźnioną odpowiedź na leczenie co ma zwiazek z jej niebywale dlugim czasem osiagania stezenia stacjonarnego. Skoro przetrwales na niej juz dwa miesiace to prawdopodbnie najgorsze masz juz za soba i dalsze mieszanie w leczeniu nie jest wskazane.

jesli szukasz innych opcji to poza SSRI (lub augmentacje do nich) masz do wyboru
-mirtazapine/ mianseryne
-propranolol (jesli objawy psychosomatyczne odgrywaja głowna role)
-delikatny neuroleptyk w niskiej dawce (np amisulpryd, sulpiryd,)
-benzo (watpliwe ze dostaniesz je na tym etapie leczenia)

-- 03 sty 2014, 11:54 --

ogólny wniosek z badan jest jeden, najskuteczniejszym lekiem z grupy SRI jest wenlafaksyna, pod wzgledem powinnowactwa najslabszy z inhibitorów (co nie ma zadnego znaczenia bo róznice w ki wyrównuje się dawką)

przez lunatic 03 sty 2014, 13:03
no ciekawe, mi niejeden lekarz mowil ze paroksetyna jest lekiem z wyboru przy napadach paniki, tzn. osiaga w tym najwieksza skuteczność

przez sylvek 03 sty 2014, 13:13
twierdzisz ze metaanaliza obejmujaca ponad >5 tyś pacjentów to mniej niz opinia paru lekarzy którzy - nie oceniali obiektywnie skutecznosci leków (nie dobierali próby kontrolnej, nie mierzyli stanu pacjentów za pomoca odpowiednich skal) - prowadzili leczenie znacznie mniejszej grupy ludzi ?

Sortuj wg