FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez pannaMartka 20 gru 2012, 22:08
elfrid, pełna remisja.. Taka na miliard procent była dopiero po jakichs 5 latach.. Wtedy wszelkie lęki minęły, potrafiłam żyć sama ponad 1000km od rodziny i przyjaciol- zero stresu i strachu.. Oczywiscie wczesniej tez czulam sie dobrze jednak zylam tak na 90%
Jesli chodzi o objawy somatyczne to przede wszystkim problemy z oddychaniem, z sercem, drętwienia konczyn, zawroty glowy, gula w gardle..
pannaMartka

przez cytrynka84 20 gru 2012, 22:15
elfrid, dziś zwiekszylam do 40 i przez autosugestie czuje się lepiej
Nagle zaczęła działać i nagle też przestala mnie aktywizowac.Choć ostatnio mam poważne problemy osobiste to pewnie też mocno wpłynęło na "zjazd"
Bezsenność też się nasiliła ostatnio wczoraj musiałam wziąć lerivon i będzie większy apetyt,potem tycie,w dzień też lekka "zamulka"Nie podoba mi się branie mianseryny na spanie :( Jestem była anorektyczka.

-- 20 gru 2012, 21:19 --

pannaMartka, nigdy nie podejrzewalabym fluo o działanie p/lękowe,a jednak jest ono możliwe.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 20 gru 2012, 22:39
pannaMartka, wow po 5 latach. Gdyby tyle trzeba było czekać, to życia by nie starczyło na wypróbowanie połowy leków :D A tak poważnie to optymistyczne, że długofalowo przy braniu jednego leku w stałej dawce nie przestawał działać,a czułaś się coraz, coraz lepiej, Niestety często po odstawieniu wszystko wraca. Nie lepiej brać skoro lek się sprawdza i nie ma uciążliwych skutków ubocznych?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 20 gru 2012, 22:47
elfrid, i żreć tak chemię do końca życia? Być uzależnionym od tego.....
U mnie fluo działało za pierwszym razem 20mg, później już jadłam 40 mg przez dwa lata i też z czasem było lepiej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez pannaMartka 20 gru 2012, 22:58
Szkoda zycia na chemie.. Kiedy juz stan sie ustabilizuje i zaczynasz rozumiec jakie sa przyczyny choroby, trzeba podjac walke! Odstawilam fluo i jestem w dołku..ale nie zaluje, bo widze ze jest coraz lepiej.. Jak mi sie nie uda pokonac francy to przynajmniej wiem ze probowalam..

Fluo wyciagnela mnie z lozka.. lezalam prawie trzy miesiace a sciany sie na mnie walily i walczylam o kazdy oddech..
Na fluo skonczylam studia, zdalam prawo jazdy, mieszkalam i pracowalam za granica.. Bylo dobrze.. Jednak w srodku obudzila sie we mnie wola walki..
Ostatnio edytowano 20 gru 2012, 23:02 przez pannaMartka, łącznie edytowano 1 raz
pannaMartka

przez elfrid 20 gru 2012, 23:00
linka, a tam uzależniony. Czy cukrzyk, nadciśnieniowiec i inni też mówią, że są uzależnieni? Jeżeli lek sprawia, że człowiek czuje się normalnie, ma ochotę na życie, nie widzi wszystkiego w przegranych barwach, nie ma dokuczliwych objawów, i odbiera świat tak jak każdy przeciętny człowiek. Dlaczego z tego rezygnować? W imię jakiegoś bycia "czystym". Nie rozumiem dlaczego tylko pacjentom psychiatrycznym mówi się, że problem tkwi w osobowości, nierozwiązanym konflikcie z okresu prenatalnego i inych bzdur. Czemu zawałów nie leczymy psychoterapią. Równie dobrze można powiedzieć, że pacjenci mają nadciśnienie przez słabą osobowość, wyparcie problemów, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem. A jednak przepisuje się betablokery, a nie wysyła do Freuda.

cytrynka84, czy ja wiem, czy autosugestia. Na nastrój trzeba czekać, ale na napęd fluo działa stosunkowo szybko. Więc powinno być już tylko lepiej. Też mam problemy ze snem po wejściu na fluo i chyba będę wspomagał sie Lerivonem, bo te 30mg darmowej mirty to za dużo. Dzisiaj byłem niedospany, mimo że spałem 10h. Ale liczę, że akatyzja i bezsenność po fluo miną i obejdzie się... też nie wyobrażam sobie tycia po mianserynie.

-- 20 gru 2012, 23:05 --

pannaMartka, oby Ci się udało. Mi po odstawieniu fluo wszystko wróciło. Znowu czułem się tak bezradnie jak LO (uświadomiłem sobie, że przez te prawie 10 lat nic się nie zmieniło). A wtedy walczyłem przez rok zanim poszedłem do lekarza. Teraz szkoda mi czasu na walkę, skupiam się na życiu. Zresztą obecne obowiązki to uniemożliwiają... mając pracę, studia, nie można jak w szkole pospać na lekcjach.

-- 20 gru 2012, 23:08 --

selina, Powiedz, że nie chcesz odstawiać, bo czujesz się dobrze i nie chcesz tego zmienić. Lekarz na pewno nie będzie naciskał. Powinien poczekać, aż Ty wewnętrznie będziesz gotowa do odstawienia.

przez selina 20 gru 2012, 23:18
selina, Powiedz, że nie chcesz odstawiać, bo czujesz się dobrze i nie chcesz tego zmienić. Lekarz na pewno nie będzie naciskał. Powinien poczekać, aż Ty wewnętrznie będziesz gotowa do odstawienia.

Tak też zrobię, bo kurczę ledwo co odżyłam i nie chcę powrotu do tego, co było.

przez Alien81 21 gru 2012, 10:21
Seronil bardzo dobrze na mnie działa w kombinacji z Chlorprotiksenem. Wcześniej brałem go z Depakine Chrono, później z Lamotryginą - wówczas nie odczuwałem poprawy.
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

przez pompea 21 gru 2012, 14:31
Dzięki za wszystkie opinie o fluo i Trittico. Przeszukałam też internet i widzę, że takie połączenie bywa stosowane, aby zniwelowac negatywny wpływ fluo na libido.
Czy ktoś z Was brał sertralinę i może porównac ją z fluo? W sensie wpływu na nastrój i energię.
Ja 4 tyg. brałam Sertagen (50 mg sertraliny), czułam się pozytywnie nakręcona, ale musiałam go odstawić, bo obniża wchłanianie leku na tarczycę. Zaczynam więc "przygodę" z Seronilem, na razie 10 mg, potem ma byc 20 mg i chciałabym, aby działał podobnie do Sertagenu.

przez Alien81 21 gru 2012, 15:22
pompea napisał(a):Dzięki za wszystkie opinie o fluo i Trittico. Przeszukałam też internet i widzę, że takie połączenie bywa stosowane, aby zniwelowac negatywny wpływ fluo na libido.
Czy ktoś z Was brał sertralinę i może porównac ją z fluo? W sensie wpływu na nastrój i energię.
Ja 4 tyg. brałam Sertagen (50 mg sertraliny), czułam się pozytywnie nakręcona, ale musiałam go odstawić, bo obniża wchłanianie leku na tarczycę. Zaczynam więc "przygodę" z Seronilem, na razie 10 mg, potem ma byc 20 mg i chciałabym, aby działał podobnie do Sertagenu.

pompea ja brałem Asertin 50 przez ok. 1,5 roku (przez pewien czas zażywałem go w kombinacji z Fluanxolem 3 mg), wówczas odczuwałem poprawę. Jednakże od zaledwie 2 tygodni zażywam Seronil 20 mg z Chlorprotiksenem (2x15 mg na dobę) i już widzę o niebo lepsze efekty niż po stosunkowo długim czasie zażywania sertraliny, która w porównaniu z lekami zażywanymi obecnie pomogła w bardzo niewielkim stopniu. Nie wiem jednak na co dokładnie chorujesz (ja na zaburzenia depresyjno-lękowe), zresztą wcale nie jest powiedziane, że fluoksetyna postawiłaby na nogi również Ciebie. Każdy z nas ma inny organizm. Choć właściwie ja znaczną poprawę wiążę z zażywaniem neuroleptyku Chlorprothixen Zentiva.
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

przez cytrynka84 21 gru 2012, 15:23
pompea, działa silniej aktywizujaco od sertraliny i przynajmniej w teorii słabiej na nastrój.Fluo dodaje pewności siebie,chęci do działania.Ogolnie dobry lek,a do Sertry nie mogę porównać,bo jej nie brałam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez lalulala 21 gru 2012, 19:08
elfrid, dostałam trittico (jedna tabletka - to chyba jakieś 70mg?), bo po fluo miałam takiego powerka, że mogłam praktycznie nie spać. Codziennie budziłam się o 5 rano, niezależnie czy położyłam się o 23 czy o 4:) Mi to nie przeszkadzało, bo nie czułam się zmęczona - tylko pomyślałam że wykańczam swój organizm. Teraz na trittico śpię do 10 jak sobie budzika nie nastawię. On ma właśnie działać dobrze na sen i zwiększać trochę działanie fluo i niwelować ewentualne inne skutki uboczne (ja akurat nie mam jakichkolwiek). Apetyt mam normalny taki jak zwykle. Tylko przez pierwsze 4 dni brania trittico miałam wszystko jeszcze gorzej, tzn. w ogóle nie mogłam spać i wcale mi się nie chciało jeść. Ale to przeszło i teraz jest spoko.

przez elfrid 21 gru 2012, 19:37
lalulala, to dobrze, że to połączenie się u Ciebie sprawdziło, zwłaszcza że Trittico niwelował sztuczne nakręcenie po fluoksetynie - bo mianseryna i mirtazapina ze względu na tycie nie jest dla wszystkich. Mi lekarka stale proponuje stabilizator do fluo, ale może ten trazodon to nie jest zły pomysł.

Alien81, a jaką masz diagnozę? I w jakiej dawce bierzesz chloprothixen do fluo? W ogóle jak on ma działać w tej kombinacji - niwelować uboki fluo?

przez Lord Kapucyn 21 gru 2012, 19:41
Wierzcie albo nie- ale fluo w kombinacji z kwetiapiną urywa dupę. Dawno się tak dobrze nie czułem i tak dobrze nie spałem w nocy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg