FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Michuj 10 lip 2011, 22:30
nie wiem co będzie za parę miesięcy, znając siebie, nie mogę nic wróżyć :lol: narazie jest ok i postaram się tej wersji trzymać ;)
Michuj

przez skalamax 11 lip 2011, 13:05
Tak sobie zajrzałam poczytać o Seronilu..
Biorę 1,5 miesiąca. Najpierw dawka 20 mg/doba, teraz 30. Początki były ciężkie.... Deprecha x 3, myśli samobójcze, totalna beznadzieja.
Ale po jakichś trzech tygodniach zauważyłam poprawę. Przestałam się wydzierać na domowników, zaczęłam odczuwać przyjemność z obcowania z nimi. Nawet pies mi się jakoś fajniejszy wydaje :) Ze spaniem faktycznie trochę problem, ale dostałam Chlorprothixen i jak łyknę wieczorem, to śpię jak niemowlę do rana.
Seronil dał mi światełko w tunelu. Cały czas jeszcze się boję i mam poczucie beznadziei, ale bez porównania ze stanem wcześniejszym.
Poza tym jeśli ktoś ma problemy z nadmiernym jedzeniem, jakimś kompulsywnym czy po prostu chce zrzucić parę kilo żeby lepiej się poczuć, to też polecam, bo mnie się w ogóle przestało chcieć jeść, a wcześniej miałam napady wilczego apetytu. Nie bulimia, bo nie wymiotowałam ani nic, ale potrafiłam jeść dziesięć razy dziennie co popadnie, a teraz muszę sobie przypominać o posiłku.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Czasem coś mnie pobolewa po lewej od mostka, ale nie wiem, czy to jakiś efekt uboczny czy po prostu nerwicowy objaw.
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez eliszka 11 lip 2011, 17:19
A ja mądra w sobotę wpiłam 3 ciemne piwa i myślałam, że umieram. Serce mi latało, ogień w żyłach coś strasznego, i przeogromny lęk. Masakra!
Przestrzegam przed piciem alkoholu w trakcie leczenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 11 lip 2011, 21:00
To zmniejszenie apetytu przychodzi z czasem, gdy podnosi się nastrój, czy tak działa od początku brania?
Michuj

przez coma 11 lip 2011, 21:04
Michaś, wiesz, ja nie zauważyłam u siebie jeszcze zmiejszenia apetytu :lol:
coma

przez Michuj 11 lip 2011, 21:06
oby w cycki poszło :P
Michuj

przez skalamax 11 lip 2011, 23:05
Nie od razu. U mnie jakoś po trzech tygodniach. Ale to po prostu z dnia na dzień nagle przestało mi się chcieć jeść. Wstałam rano, popatrzyłam na śniadanie i stwierdziłam, że nie chce mi się jeść. Wcześniej to było po prostu nie do pomyślenia. Nie jest tak, że zupełnie nie odczuwam głodu, ale zrzuciłam już w ciągu tych 6-ciu tygodni całe zimowe zapasy ;) Zanim zaczęłam brać Seronil, doszłam już do takiego punktu, że trudno, mam już swoje latka, najwyższy czas zacząć tyć. Ale teraz nie ma problemu. Zobaczymy, jak długo ten brak apetytu. Może to przejściowe? Ale czytałam na ulotce, że efektem ubocznym może być nawet anoreksja. (Trochę przekolorowali chyba ;))

Poza tym alkohol faktycznie nie jest dobrym kompanem dla tego leku, przynajmniej w moim przypadku. Nie mam żadnych przykrych dolegliwości, ale ogólne samopoczucie następnego dnia - po prostu katastrofa. Nie polecam alkoholu przy Seronilu.
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez eliszka 12 lip 2011, 13:54
U mnie z brakiem apetytu to tak od 3 dnia brania leku. Utrzymuje się nadal i całe szczęście bo też mam co zrzucać.

przez Michuj 13 lip 2011, 10:37
Ja znowu miałem jakieś chore sny tej nocy. Krew, siekiery, masakra... :hide: Nigdy niczego podobnego nie doświadczyłem. Więc to musi być sprawka fluo... Dobrze, że to się nie dzieje co noc, bo kto wie, czy bym nie odstawił.
I jedna rzecz która mnie trochę zaskoczyła we fluo - totalna chemiczna kastracja. Nawet paroksetyna, która jest niechlubnym liderem w tej działce, nie miała takiego działania... W sumie na razie jest mi to na rękę nawet, ale kto wie, kiedy może się zmienić.
Michuj

przez skalamax 13 lip 2011, 10:47
Mnie też dziś się śniła strzelanina :D Ale to może podświadomość się odblokowuje albo co?... Miałam taki zgrabny mały ganik i strzelałam do kogoś. Ale nie pamiętam do kogo. A co za różnica?.. Fajnie tak postrzelać!
Co do libido - nie zauważyłam spadku. Może nawet zwyżkę. Ale chyba od momentu zwiększenia dawki. Tak mi się wydaje.
Lekarz mi powiedział, że te same leki dobrze działają na osoby z jednej rodziny. Moja Babcia brała Seronil, pamiętam. Może po prostu na nas dobrze działa.
Życzę miłych snów ;)
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez Michuj 13 lip 2011, 10:55
Zacznę się chyba bać swojej podświadomości, bo kto wie co tam może siedzieć :hide:
Mi się śniło, że mój wspólokator porąbał siekierą jaką babcię, a później mnie gonił jako świadka :pirate:

Trochę dziwne, bo w ulotce mianseryny która jest najbardziej ''koszmarogenna'', jest napisane o tych snach, natomiast w ulotce do fluo nie ma o tym wzmianki.
Michuj

przez niesamowit 13 lip 2011, 12:33
Witajcie ! 40 minut temu wziąłem Seronil. Zrobiłem się lekko senny. Mam nadzieje , że nie będę miał po nim żadnych skutków ubocznych i mi pomoże. Przypomnę , że cierpię na nerwicę (z objawami somatycznymi). Teraz od 1 tygodnia nie mam żadnych nerwobóli , tylko jestem ospały i nieprzytomnawy pewnie to też objawy somatyczne.

przez Michuj 13 lip 2011, 13:42
Na sertralinie, paroksetynie i wenlafaksynie nie miałem czegoś podobnego...
Michuj

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez Rzabba 13 lip 2011, 13:50
niesamowit napisał(a):Powiedzcie mi czy fluoksetyna ktora przepisal mi psychiatra pomaga na nerwicę o podłożu somatycznym ? Czy lepiej będzie zamiast brania tego leku zapisać się do psychologa ?

-- 10 lip 2011, 20:02 --

Jutro pierwsze wejście w moje życie Fluoksetyny. Trzymajcie kciuki... :(

Moim zdaniem najlepsze jest połączenie fluo z psychoterapią.
Na działanie fluo poczekasz sobie parę tygodni. Ten czas najlepiej wykorzystasz rozpoczynając terapię.
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

Sortuj wg