FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: seronil nasilenie lęku

przez magdalenabmw 22 gru 2009, 12:54
Wiadomo że dany lek działa na każdego inaczej. I wiadomo że na początku wzmagają lęki (mi dlatego lekarz na początek przepisał benzo, żebym to ogarneła). Ale dzięki Polo że o tym napisałeś, jak mi lekarz jakieś SSRI znowu przepisze to sie zastanowie i poproszę o Relanium w razie w. Więc z mojej strony- dzięki.

p.s. Brałam Asertin (SSRI) przez trzy miesiące i wogóle nic nie czułam, spoko było. Może mój organizm a może wspomaganie sie Xanaxem i Clonem przez pierwszy miesiąc. Jak widzisz każdy ma inaczej :smile:

[Dodane po edycji:]

Aaa P.S. Nawet w ulotce Asertinu jest napisane że leki SSRI na początku terapii mają 'zły' wpływa na organizm i jest pobudzenie psycho ruchowe itp
magdalenabmw

przez hutch 22 gru 2009, 14:25
chciałbym przestrzec przed używaniem seronilu, prozaku (ogólnie fluoksetyny) na nerwice lękową i fobię społeczną;niesamowicie potęguje objawy a działanie jest opóźnione

A ja sie zgadzam miałem identycznie jeśli kogoś meczą lęki seronil nie jest najlepszym lekiem na pewno nie sam
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez magdalenabmw 22 gru 2009, 14:28
Dlatego lekarze do leków SSRI bardzo często przepisują wspomagacze na pierwsze miesiące terapii. Ja do SSRI miałam wspomagający Xanax i Clonazepam-obydwa anty lękowe. Myśle że dobry lekarz powinien przepisać nie tylko sam SSRI ale też właśnie coś co wspomoże organizm.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 22 gru 2009, 16:42
A ja nic nie mialam i przezylam, po prostu zalezy od samego leku czy lekarz dobrze dobral :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez linka 22 gru 2009, 16:55
agusiaww, ja też miałam seronil i jakoś dałam radę bez leków wspomagających.......nie faszerowałabym się "na wszelki wypadek" bo moze coś mi będzie, wątroba już jest obciżona bo takie leki bierze się zwykle minimum rok :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Fluoksetyna

przez basior 22 gru 2009, 20:51
w stanach pojawiła sie długo działająca postac fluoksetyny -prozac weekly;przyjmuje sie jedną tabletkę raz na tydzień..
basior

przez polo 22 gru 2009, 22:59
też bym nie faszerował się xanaxami czy relanium na zapas, po prostu mam żal do lekarza, że nie uprzedił mnie że jest coś takiego jak Relanium żeby przetrwać, i nie strasze przed SSRI, bo swietnie pomagaja, nie strasze nawet przed Seronilem jako takim, tylko radze ostrożnie z dawkami (czyli dokladnie jak przepisal lekarz w większości przypadków), bląd tez z mojej strony ze nie zadzwonilem do niego w trakcie tych 3 tyg jak lęk się nasilał, tylko , tak jak wczesniej zalecal zwiekszylem dawke do maksimum. Wtedy powiedziałby mi o tym relanium. Czyli ja bym z perspektywy czasu przez 3 tyg brał 20 mg, przez nastepne 3- 40 mg, po kolejnych trzech zwiekszyl do 60 mg czyli tak jak jest ogolnie przyjęte, ulotkach itd. Wtedy lęk by się też na pewno nasilał, ale byłby do zniesienia.Jeszcze raz podkreślamże fluoksetyna najwolniej z ssri sie rozkreca, dlatego tak trzeba czekac na efekty kolejnych dawek, niby ma być z tego powodu bezpieczna, ale paradoksalnie dla mnie było to zdradzieckie. Najważniejsze jest to, że możecie być pewni, że co by nie było, to fizycznie prozac,seronil sa bezpiecznymi lekami i nic wam sie trwale nie stanie. Podtrzymuje jednak że 5 dni które przeżyłem było najgorsze w moim życiu, naprawde trudno opisac mi ten stan i wiadomo, że to było moje subiektywne odczucie-ale to z tego jak tak się właśnie czułem-sparaliżowany lękiem, nie moglem wyjść do sklepu, przez te 5 dni nawet siedzenie w łóżku mi nie pomagało, nigdzie nie mogłem uciec przed tym stanem zagrożenia, zasną też nie z racji pobudzenia, jakie seronil mi zafundował-przez 5 dni spałem może z 15 godz, wiecej nie moglem;od początku brania seronilu minęło do dziś ponad 5 tyg (tydzień temu odstawilem mniej wiecej, zaraz po tym jak wystapil ten 5 dniowy stan),depresyjnie pomógł, z pewnością siebie też (niby zbliżone pojęcie do braku lęku, a jednak tak różne jak się okazuje);z pozytywów-wiem juz jak skuteczna może być farmakologia-jeśli lęki tak się nasiliły przez jeden lek, to drugi może je zmniejszyć,trzeaba probowac róznych(ale 2 miesiace-3 dany lek najlepiej zeby moc sie wypowiadać, jak da isię radę). Odnosnie psychoterapii, to chodziłem przez 1,5 roku na zwyczajana, czylik opowiadanie o emochach itd-nic nie pomogło, zreszta psychiatrzy mowia ze jesli do fobii dochodzi ocd nie spowodowane konkretnyą traumą z przeszlosci to moze to nawet pogorszyc stan;teraz poł roku chodze na poznawczo-behawioralna, bardzo pomaga, ale bez lekaów nijak bymmógłłł stosować zalecenia psychoterapeutki. Moim zdaniem na odd czy fobie najlepszymi sposobami jest polaczenie farmakoterapii, psychoterapii poznawczo-behawioralnej plus czytanie w necie, na forach i profesjonalnych stronach jakie są mechanizmy tych naszych zaburzeń. Jeszcze zaznacze, że 3 lata temu miałem dłuższy epizod z lexapro-7 miesieścy- i pomogł ,ale na pewno moglo byc lepiej, a przede wszystkim nie mialem wtedy terapii poznawczo behawioralnej.Teraz, zaraz przed seronilem bralem 1,5 miesiąca lexapro, z tym że zadziałało już gorzej nicż wczesniej, dlatego zmiana na seronil. Wesołych wszystkim!bedzie dobrze
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez magdalenabmw 22 gru 2009, 23:02
A ja sie faszerowałam 'na zapas' Xanaxem z przepisu lekarza i sie ciesze bo wszystko co złe w związku z braniem leków mnie omineło dzięki temu.
magdalenabmw

przez polo 22 gru 2009, 23:20
aha, dzis byłem u nowego psychiatry i zaproponował mi paroksetyne, ja wolalem sertraline, powiedział, że też dobra, bo mniej skutków ubocznych i ją będę brać;stopniowo bede zwiekszac dawki, przez 3 miechy (mysle ze bez relanium sie obejdzie, ale bede mial na wszelki wypadek);jak z tym lekiem nie trafię, to wenlafaksynę (effectin) sprobuje w dalszym rzucie, po nastepnych 3 miechach ewentualnie paroksetyne-ostatnia- z racji tego, że najmniej efektów ubocznych. Jak nic z tego nie pomoze to wroce do lexapro bo to pomagalo nie jakos super, ale przynajmniej umożliwiało funkicjonowanie. Ale coś czuje ze ta sertralina bedzie strzalem w 10 i na tym skoncze.(przestrzegam tez przed takim podejsciem probowania leków aż się znajdzie ten idealny, szukac trza takiego ktory po prostu pomoże znacznie, powiedzmy w 70-90%)-dlatego tak ważna jest psychoterapia poznawcza w trakcie brania lekow-zeby ktos obiektywnie ogladal cie co np 2 tyg i mowil jak sie zmieniasz plus uswiadamial tobie caly czas ze swiat nie jest idealny i nawet jak lek nie zniweluje w 100% objawow to zycie i tak moze być fajne, a objawy moga odejsc juz calkowicie jak bedzie cały czas brac (znaczy np 2 lata) leki plus terapia poznawcza i powoli zapomnisz o nerwicy, zajmujać się hobby,innymi sprawami itd-wtedy moim zdaniem nerwica tez nawet fizycznie w 100% moze zniknąć. Ale podkreslam, ze samo zajecie sie hobby i odwrocenie uwagi nie pomoze, (jezeli stosuje sie farmakologioe jako pojedynczy czynnik, to z tych trzech moim zdaniem pomaga najlepiej)dopiero polaczenie tych 3 czynnikow plus moze jeszcze z zapoznawaniem sie w necie z mechanizmami nerwicowymi, ocd, fobii na forach polskich i zagranicznych moze dac wyzdrowienie w 100%, a napewno w tym stopniu ze nerwica stanie sie czyms takim jak np. krzywy nos:)

[Dodane po edycji:]

znaczy paorksetyna-najwiecej efektów ubocznych:)(ale najsilniej na fobie dziala; jeszcze przypomne ze mam fobie spoleczna polaczona z ocd; przy samej fobii bardzo wazne jest pewnie po prostu przelamywanie sie (ale zdecydowanie biorac leki), czyli coraz czestsze kontakty z obcymi itd;ja ogolnie nie uwazam sie za odobe niesmiala a ocd, bez lekarstw uniemozliwialo mi takie przelamywanie sie-wystepowaly natretne mysli czy to juz jest wystarczajace przelamanie czy nie i takie tam glupoty;a funkcjonowalem bez lekarstwa z wielkim trudem , ale normalnie-czyli studiuje, ale poce sie niemilosiernie itp, jestem roztrzesiony,(ale dawalem rade) dopiero nasilenie ocd uniemozliwilo mi walke z tym wszystkim.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Re: Fluoksetyna

przez linka 30 gru 2009, 14:58
Fluoksetyno welcome again :-| od jutra wcinam 10mg, eh wracam na stare śmieci .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Seronil

przez bowie 30 gru 2009, 20:34
Ludzie czy Wy mieliście taką sytuację, że podczas brania seronilu macie jakieś dziwne myśli samobójcze itp? Mnie to cholernie męczy i nie wiem co mam zrobić :/

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 20:47
dla mnie fluo to ratunek bo okresami tak mnie juz telepie ,dreszcze kij wie co;.;/
zdesperowany1

przez bowie 30 gru 2009, 20:52
co to jest fluo?

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 20:53
fluoksetyna(seronil:P)
zdesperowany1

Sortuj wg