MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy memantyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
1
100%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez miko84 14 lut 2014, 13:34
OCD, to może mu się udać. Czytałem też, że ludzie ją brali bo działała na wszelką tolerancję lekową (głównie przy solach amfetaminy) i działała na to bardzo dobrze.

sylvek pregabalina zmniejsza także transmisję serotoninową i dopaminową?
miko84

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Tańczący z lękami 14 lut 2014, 13:48
sylvek, czytałem, że ludzie skarżą się na słabszą pamięć po lamotryginie, która pośrednio zmniejsza ilość kwasu glutaminowego. Ja zauważyłem u siebie, że kiedy podnoszę lamo to moja pamięć się...poprawia, czyli jest na odwrót. Kiedy zwiększam SSRI z kolei moja pamięć się pogarsza a gdzieś mi się obiło, że te leki też jakoś wpływają na kwas glumatinowy. Czy orientujesz się może jak lamotrygina w dłuższym horyzoncie czasu wpływa na rec NMDA, pamięć i inne funkcje? Nie mogę znaleźć żadnych badań odnośnie przyjmowania tego leku dłużej.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Marek 1977 14 lut 2014, 14:43
Na pamięć warto moze spróbowac rosyjski produkt sztandarowy pt Noopept.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 14 lut 2014, 14:57
miko84 napisał(a):Na jakie działanie liczysz?

Na jakieś cuda nie licze, jako że z memantyny antagonista przewodnictwa glutaminianu taki jak z chlorprotiksenu lek przeciw-psychotyczny, no ale jeżeli problem leży na tym polu to lek ujawni swe działanie chociażby w stopniu nieznacznym, ale pomimo wszystko wyczuwalnym w mojej obiektywno-subiektywnej skali :D

Chodzi mi głownie o ”dotknięcie” materii w ktorej żadne SSRI bezpośrednio nie operują odnośnie OCD. Mianowicie rozchodzi się o to uczucie przymusu i takiego …. Jakby mnie coś pchało , że idz sprawdz – najprościej, takie coś jakbyście się położyli spać zostawiając otwarte na oścież drzwi do domu, a na stole położyli całe złoto i 3wypłaty :D:D:D niema ch..a musicie wstać i zamknąć te drzwi bo będzie to was tak męczyło, że nie zmrózycie oka. I to całe moje OCD, nawet nie wiem czy to jest OCD, bo ja to mam jedynie wieczorem. Nie odczuwam panicznego lęku jeżeli nie wykonuje czynności, odczuwam jedynie jak mnie coś tam ciągnie , dopiero po paru godzinach pojawia się wkur…e i lęk i z nim sobie radzą SSRI i na tym etapie przerywają mechanizm wprowadzający na ”obroty” moje zaburzenie. W kwestii samego OCD gówno robią.

elfrid napisał(a):, na receptor NMDA działa też pregabalina, która w żaden sposób nie działa na nastrój na plus, minus czy stabilizację. Ewentualnie pojawiało się delikatne działanie przeciwlękowe.

Jako że szukam cały czas choćby częściowego substytutu przeciwlękowego SSRI - myślałem także o pregabalinie, ale Pfizer jebnął sie w cenie o jedno zero i nici z kuracji :D poza tym pregabalina oddziaływuje (jak już Sylwek poniżej napisał) na NDMA jedynie pośrednio i zahacza o jeden z pokrywających się celów ostatecznych dla tych dwóch specyfików – czyli zmiana potencjału czynnościowego i otwarcie lub zamknięcie kanałów wapniowych.

elfrid napisał(a):Pomijam fakt, że memantyna jest na Alzheimera.

XD strzelam, że na Altzheimera to ona tak pomaga jak Wellbutrin na seks przy paroksetynie 60mg/d , poza tym lekarka czytając moją historię choroby i leczenia , to nawet nie wiedziała co to memantyna – lekarz psychiatra. Potem w swoim komputerku wpisała, chyba weszła na wikipedie XD i doznała olśnienia , że to lek na Alt. , ale szybko ją żem skierował na NCBI, no ale odniosłem subiektywne wrażenie , że ona też z angielskiego nie była biegła XD nooo….. ale wrażenie to trzeba zrobić, szybki rzut kątem oka na pieczątkę i podpis profesora psychiatrii i od razu mamy sytuację jak podczas drugiego dnia oblężenia Westerplatte , kiedy to Ju87 zaczęły bombardować schrony w których pochowali się żołnierze Polskiej niezwyciężonej armii i sytuacje w jednym z takich schronów opisał w swoich wspomnieniach wojennych major Sucharski. Żołnierzom stłoczonym w jednym kącie bunkru , sypał się na łeb beton, wszystko się trzęsło, huk niesamowity, a oni zamknięci w takiej puszce siedzą w rogu i zaczynają już wariować, major widzi że jeszcze minie parę min i jego żołnierze zaczną popadać w obłęd i dojdzie naprawdę do czegoś niedobrego. Więc postanowił zaimprowizować i kazał zdecydowanym i błyskotliwym tonem przejść zołnierzom z jednego rogu bunkru do przeciwnego jego narożnika XD Żołnierze odnieśli wrażenie że ktoś mądry sprawuje nad nimi opiekę i wie coś więcej od nich, przeszli i się uspokoili. Junkersy przeleciały, kompania majora przeżyła bombardowanie, nikt nie zwariował :D I ta sytuacja świetnie przypomniała mi się jak siedziałem u tej doktorki XD

Marek 1977 napisał(a):Na pamięć warto moze spróbowac rosyjski produkt sztandarowy pt Noopept.

Jeżeli to takie coś jak piracetam , to na pamięć pomoże tak jak persen na skołatane nerwy XD

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez miko84 14 lut 2014, 15:27
Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:
miko84

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kitex120 14 lut 2014, 15:35
miko84 napisał(a):Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:

Kiedyś oglądałem na necie wykład prof Vetulaniego w którym to mówił o lekach na Alzheimera i na schizofrenię. I mówił że blokery NMDA są skuteczne w leczeniu choroby Alzheimera ale co istotne nie mogą to być blokery zbyt silne bo wtedy człowiek zostanie ,,odcięty'' od świata bodzców zewnętrznych i mogą wystapić halucynacje, natomiast memantyna delikatnie blokuje ten receptor po to aby nie było zbytniego ,,szumu informacyjnego'' w skutek nadmiaru glutaminianu.

-- 14 lut 2014, 15:36 --

Ten receptor NMDA bodajże reguluje napływ wapnia do neuronu czy coś takiego

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kalebx3 14 lut 2014, 15:39
Ketamina to to chyba nie jest

no raczej nie , ale muszę się pochwalic ,że juz zamówiłem Ketaminę CR ( MXE ) .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 14 lut 2014, 15:47
miko84 napisał(a):Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

Z zapoznania się z doświadczeniami ludzi na forach zachodnich, będących jednocześnie szczęśliwymi posiadaczami depresji i memantyny, można wnioskować, że memantyna przyczynia się raczej do pogłębienia i nasilenia stanów depresyjnych , a nie na odwrót XD także ciesz się żeś dostał sprasowany cukier puder z kreatyną od hindusów :D

miko84 napisał(a):Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:

No ketanmina to to nie jest. Jednak bardzo niedawne badania, na ludziach nieodpowiadających na leczenie SRI , lub dających odpowiedź niezadowalającą - wykazały odpowiedź znaczącą klinicznie w kwestii objawów OCD u 2/3 pacjentów nie reagujących na SRI ! Tam była własnie testowana memantyna , riluzol , topirmat wykazywał pewną skuteczność. Największą skuteczność, wręcz wiekszą od SSRI u ludzi którzy zostali zakwalifikowani do grupy reagujących na inh.trans.serotoniny wykazywała właśnie ketamina. Jednak z powodów oczywistych się po niaa nie wybiorę :D i nie robię tu sobie jaj bo wybrać bym się mógł i kto wie czy bym jeszcze nie dostał od naszych biegłych w zaawansowanej medycynie lekarzy :D Zaznaczam że poprawa miała miejsce u 2/3 ludzi nie dających odpowiedzi na SSRI ! Były to badania off-label , ale jednak na dużej liczbie pacjentów, więc kto wie. Już dziś przeformułowywane są poglądy wiodące , że jakoby zaburzenia w transmisji serotogenicznej w pewnych strukturach mózgu byłu czynnikiem nominalnym i podstwowym dla OCD, powoli zaczyna wychodzić , że to jest najprawdopodobniej istotny czynnik (czego podważyć się nie da, bo SRI są skuteczne na tym polu), ale jedynie wtórny , na podstawie nieprawidłowości w innych obszarach. Tym można min. tłumaczyć tak niską skuteczność SRI w OCD. Bo odpowiada na nie zaledwie 60% ludzi, a z tych 60% może 10% doznaje całkowitego uwolnienia się od wszelkich objawów OCD. Wiec ile to jest pacjentów gdzie mamy sytuację jak ręką odjął ? - jak ma to miejsce np. w psychozach i LPP. 5% ? - śmiech na sali.

Kalebx3 napisał(a): no raczej nie , ale muszę się pochwalic ,że juz zamówiłem Ketaminę CR ( MXE ) .

Też z Turkmenistanu :D ? jak miko ? Uważaj żebyś nie dostał pawulonu w tabletkach XD

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez miko84 14 lut 2014, 17:18
A słyszeliście o Lanicemine (AZD6765)?? To antagonista NMDA który wykazuje szybkie działanie przeciwdepresyjne bez skutków ubocznych ketaminy. Miała go wydać firma AstraZeneca, ale nie wiem czy dojdzie to do skutku.
miko84

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Marek 1977 14 lut 2014, 17:26
Jak podaje wiki noopept ma 1000razy większą moc niz piracetam,ponadto oddziałuje na neurotrofiny.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez sylvek 14 lut 2014, 18:39
w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików. I pisze to czlowiek którego kilkugodzinne obsesje potrafią gorzej sponiewierać niz zjazd po adderallu i ma z tymi problem co najmniej od podstawówki.

odnośnie kaleba, on miał na myśli nie ketamine a metoksetamine. To analog o silniejszym działaniu (lepsza farmakokinetyka) i z opioidowym dodatkiem. W przeciwieństwie do ketaminy, MXE jest całkowicie legalna.

sylvek pregabalina zmniejsza także transmisję serotoninową i dopaminową?

zmniejsza transmisje kazdego neurotransmitera wydzielanego pęcherzykowo. Ale patrząc na wpływ pregabaliny na glutaminian wątpie zeby był to znaczny efekt.

silnym antagonistą NMDA (a dokładniej NMDA zbudowanych z NR2b) jest haloperidol ale jakoś nikt się nie garnie zeby zbadać jego potencjał antydepresyjny.

-- 14 lut 2014, 17:47 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9694913

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 14 lut 2014, 21:45
sylvek napisał(a):w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików.

:D:D:D Syp tam, co już zarzucałeś :D ? Psychodeliki na OCD ? Czyli żeby delikatny wywar z grzybków , LSD25 ? To z doświadczenia piszesz, czy jakieś masz naukowe publikacje :D ?

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kalebx3 14 lut 2014, 22:39
odnośnie kaleba, on miał na myśli nie ketamine a metoksetamine. To analog o silniejszym działaniu (lepsza farmakokinetyka) i z opioidowym dodatkiem. W przeciwieństwie do ketaminy, MXE jest całkowicie legalna.

Sylvek co do tej metoksetaminy to zamierzam ( nie wiem czy mi to wyjdzie ) godzinę wcześniej przed wejściem z tym środkiem zarzucić 2mg Naltrexonu dla wyłączenia receptprow opoidowych. Jak myslisz miałoby to sens ?

w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików

no ciekawa teoria . Miałem z tym styczność ( LSD , raz jeden grzyby ) ale jakoś nawet najmniejszego wpływu nie zauważyłem na zmiejszenie natręctw . A może mialeś na myśli inne psychodelie?

-- 14 lut 2014, 22:01 --

Wiecie , bo coś mi sie przypomnialo ,,, nie wiem , ale byc może w kwietniu 1994 roku tuz przed operacją mieśnia czteroglowego w szpitalu dostałem własnie ketaminę. Było to megazajebiste dzialanie nie tyle euforystyczne co jakieś takie ( no wlasnie trudnno opisać ) .
I w owej blogosławionej chwili pomysłałem sam sobie " Jezu , chyba tak zajebiście cudnie to będę sie czuł przed smiercią tylko " , a i fajna instrumentariuszka się tam kręciła to też sobie pomyśląłem ,żeby ja tutaj właśnie i zaraz poderwać , umówic się ,,, bo to wszystko przecież takie dziecinnie proste jak w przedszkolu , nawet nie ma się co zastanawiać> .Ów stan pamiętam bardzo szybko minął , więc nie były to żadne opoidy , raczej jakiś ogłupiacz przedoperacyjny.Kumacie co to moglo być?,,, chyba nie relanium :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Marek 1977 15 lut 2014, 00:07
Ketamina
Szybko działający środek znieczulający ogólnie, będący pochodną fencyklidyny, substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych, określanych również jako halucynogeny. Mechanizm działania nie jest w pełni wyjaśniony. Ketamina jest antagonistą receptorów muskarynowych w OUN, niekompetycyjnym antagonistą receptorów NMDA pobudzanych przez L-glutaminian, jak również oddziałuje z receptorami opioidowymi m, oraz s. Niektóre badania wykazały, iż ketamina wiąże się z receptorami α- i β-adrenergicznymi. Lek działa przeciwbólowo, nasennie i wywołuje niepamięć (działanie amnestyczne). Ketamina wprowadza w stan znieczulenia rozkojarzeniowego (dysocjacyjnego). EEG wskazuje, że podczas znieczulenia ketaminą występuje czynnościowe rozkojarzenie między układem limbicznym a korą mózgową (neocortex). Działanie przeciwbólowe i anestetyczne leku odbywa się poprzez blokowanie receptorów NMDA. Przyjmuje się, że oddziaływanie z receptorami opioidowymi, muskarynowymi oraz z układem monoaminergicznym odgrywa drugoplanową rolę w wywoływaniu analgezji. Ketamina zwiększa aktywność dopaminy, co może mieć związek z jej właściwościami psychomimetycznymi. Powoduje zwiększenie częstotliwości rytmu serca, wzrost ciśnienia tętniczego i zwiększa zapotrzebowanie m. sercowego na tlen. Zmiany hemodynamiczne mogą wynikać ze zwiększonego stężenia katecholamin w surowicy, na skutek możliwego hamowania ich wychwytu zwrotnego przez lek, jak również z bezpośredniego wpływu na receptory adrenergiczne. Brak dowodów na indukowanie przez ketaminę zwiększonego mózgowego przepływu krwi i ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Działa silnie rozszerzająco na oskrzela. W niewielkim stopniu tłumi odruchy gardłowo-krtaniowe, natomiast napięcie mięśni szkieletowych może pozostać bez zmian lub ulec nasileniu w różnym stopniu. Ketamina charakteryzuje się znaczną lipofilnością, dzięki czemu szybko przenika przez barierę krew-mózg. Ulega przemianom wątrobowym z wytworzeniem czynnego metabolitu norketaminy, który ulega dalszym przekształceniom metabolicznym. Wydalana głównie z moczem, w niewielkim odsetku z kałem. Lek przenika przez łożysko.

Sortuj wg