ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Gradrec 03 lut 2014, 12:59
lunatic napisał(a):z moklobemidem nie ma ryzyka brać omega? nie pamiętam w tej chwili czy one podnoszą w jakiś sposób serotonine czy nie

No kurde, Ty tego nie wiesz?! :> Nie ma obaw lykac omega z jakimkolwiek innym lekarstwem. Po prostu nie zachodza w reakcje z niczym, z psychiatrycznego punktu widzenia oczywisice.
Wlasciwie, z medycznego i chemicznego punktu widzenia, nie powinny zachodzic te kwasy z jakimkolwiek lekarstwem znanym medycynie psychiatrycznej. Efekt wplywania anty-lękowego jest raczej "efektem ubocznym" tego dobrodziejstwa, bo stosuje sie kwasy omega w zupelnie innym celu :)

Smialo lykaj.
Ostatnio edytowano 03 lut 2014, 13:01 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 12:59
To tylko omega-3, w jakis sposob wpływają na gospodarkę 5-HT, ale bierz bez żadnego ryzyka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 03 lut 2014, 13:01
JużTuByłem,
pytam z ciekawości bo jakbym brał moklo to i tak bym łykał omega, kiedyś czytałem o nich i mają sporo różnych potencjalnych mechanizmów działania i nie pamiętam czy bezpośrednio mogą podwyższać serotoninę czy nie

-- 03 lut 2014, 12:03 --

Gradrec,
trzeci raz mówie ze zapomniałem :D a musze wychodzic własnie z domu i nie mam czasu szukac a mi pewnie to nie bedzie dawac spokoju do wieczora dlatego pytam, zaś pewnie jakiś objaw czegoś to będzie :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:04
JużTuByłem napisał(a):,bo jak w latach głupoty takie miksy walilem ,że to się fizjologą nie sniło i ani razu nie miałem zespołu serotoninowego.Neuroleptyki,ssri wieksza dawka niz zalecana (paroksetyna),mirta do tego alko ganja i feta na koniec.No i rózne ,rozne inne rekreacyjne combo z czasami z tramalem lub kodą.Tramal z feta łączyłem robiąc speedballa,popijając alko będąc na antydepresantach :roll:

Milordzie zazdroszczę wytrzymałości pukawy. :shock: ;)

Moderator/ R2 - D2

przez miko84 03 lut 2014, 13:04
Gradrec te 3 tygodnie na paroksetynie to jeszcze krótki czas i uboki powinny przejść z czasem. Ja miałem podobnie.
miko84

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:06
Spoko, wiem to. Nie zalilem sie, raczej stwierdzilem fakt. Osobiscie gleboko wierze, ze paro mnie wyprowadzi na prosta i zapomne o swojej kurwicy na nastepne przynajmniej kilka lat ;-)

przez miko84 03 lut 2014, 13:08
Na razie lepiej nic nie mieszaj z lekami.
miko84

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:09
Gradrec, Ja ci nie powiem czy wziąć sulpiego czy nie, nie mam żyłki hazardzisty. :P

Moderator/ R2 - D2

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:26
miko84 napisał(a):Na razie lepiej nic nie mieszaj z lekami.

Ja nie chce mieszac. Ja sie zastanawiam, czy sei zastosowac do zalecenia psychiatry, czy nie :D

-- 03 lut 2014, 12:27 --

Dark Passenger napisał(a):Gradrec, Ja ci nie powiem czy wziąć sulpiego czy nie, nie mam żyłki hazardzisty. :P

:>

przez nova_2013 03 lut 2014, 13:27
ojoj jojdo :mrgreen: od samego rana gwarno tu dzisiaj.
Z tego calego szczescia, ze wrocilam do pracy zapomnialam wczoraj wziåc tabsa. Wzielam go dopiero dzisiaj po 36h przerwy :(
Po 20 minutach ogarnely mnie siodme poty i rece tak mi drzaly, ze bylam bliska dzwonic na pogotowie. No jeszcze teraz czuje sie niepewnie ale najgorsze minelo. Co to za reakcja ??? Poczulam sie jakbym wziela podwojnå dawke ! A moze powinnam byla wziåc juz polowe tabletki jesli wrocilam do pracy i w miare funkcjonuje ?

Gradrec, citalopram 20mg - 1 tabs. Na poczåtku bralam pol tabletki (=10mg) przez pierwsze 2 tygodnie, a pozniej calå dawke czyli 20mg i dotychczas takå dawke biore. Nie wiem skåd u Ciebie w pamieci utkwilo 5mg. Faktycznie ktos pisal na forum, ze schodzi z esci i bierze 5mg i zastanawial sie czy nie zaczåc brac jeszcze mniejszej dawki czyli 2,5 mg ale TO NIE JA. Pomyliles osoby.

Dla ulatwienia i lepszego zapamietania Gradrec - biore dwukrotnie nizszå dawke niz mam lat :mrgreen:

o rany ! Znowu zle sie czuje, poty i nerwy. Boze jak sie boje !!!!!!
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:29
Ale przeciez pisalas, ze pol tabletki to 5mg i sama pytalas o to, czy to nie jest placebo. Mnie poje*alo, czy nie umiem czytac czy o co chodzi :OO
Przeciez sama pisalas nawet wczesniej, ze wchodzisz na "pelna dawke", czyli cala tabletke 10mg i spowiadalas sie z tego nawet, ze raz Ci psychiatra kazal ja brac, a potem sie rozmyslil, a potem znowu sie rozmyslil i znowu kazal Ci je zaczac lykac i wtedy zdecydowalas sie brac "pelna dawke 10mg".

No, a co do Twojego sampoczucia - boisz sie bo 36 godizn bez tabsa to troche strzal w stope. Boze, jak moglas tak to zaprzepascic i zapomniec o czyms, co Cie wprowadza w zycie -.- Tak bardzo zazdroscilem Ci samopoczucia ostatnie dwa dni, a Ty sama je zaprzepascilas. Wiesz co. Nunu. <macha palcem>

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:34
Gradrec, Ale nova_2013 bierze citalopram, ktory jest w tabsach 20mg, więc 1/2 tabsa to 10mg. To escitalopram jest w tabsach 10mg i 1/2 to 5mg. Mi się wydaje, że to elmopl79 pisała, a nie nova. :bezradny:

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 03 lut 2014, 13:36
Gradrec, tak jak dzis mamy poniedzialek i jestem tego pewna w 100% tak jestem pewna, ze pisalam tylko i wylåcznie o dwoch dawkach czyli 10mg ( pol tabsa) i 20mg (caly cukierek). Pomyliles osoby Gradrec, tego takze jestem w 100% pewna. Zacznij brac omega3 bo ono wplynie zdecydowanie na poprawe Twojej pamieci :lol:

Noz koorva.... co sie dzieje ze mnå teraz ???? Reakcja na tabsa po 36h ?????????????????
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:37
Dark Passenger, Opowiem psychiatrze o moich urojeniach zatem. "Zdziwieniem" raczej nie mozna opisac mojego... zdziwienia. Kur*a mac. Bylem przekonany, ze to ona lykala 5mg i dalbym sobie jeszcze 5 minut emu reke za to odciac.
Temat musze poruszyc z psychiatra na pewno, bo tego typu przekonania nie sa normalne wg mnie.

-- 03 lut 2014, 12:39 --

nova_2013 napisał(a):GradrecZacznij brac omega3 bo ono wplynie zdecydowanie na poprawe Twojej pamieci :lol:

Skoro z przytupem, to nie bede gorszy. Zaczerpnij wiedzy z wiarygodnego zrodla, popartego badaniami, zamiast wierzyc w pier*olenie jakiegos nizszowego pismaka i propagowanie bzdur anty omega-3, ktore zreszta napomkniete wczesniej omega-3 sam Dark popiera.
Ostatnio edytowano 03 lut 2014, 13:41 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg