ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez mogio 14 sty 2014, 21:28
Nerwica lękowa a elicea 10 mg

Witam Wszystkich,

Psychiatra zapisał mi elicea 10 mg na stałe 1x1 wieczorem + doraznie w chwili paniki afobam,
Jak u Was sprawdziła się elicea? pomagał? Jakie skutki uboczne zaobserwowaliście u siebie? nie ukrywam ze bardzo boje się znów przytyć, bo również mam napady kompulsywne jedzeniowe. Doraźnie w chwili silnego lęku mam brać afobam.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 15 sty 2014, 11:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Nerwica lękowa
elicea 10 mg

przez Radol 14 sty 2014, 22:15
ja dzisiaj po wizycie - psychicznie czuję się lepiej :) - lekarz na prawdę chcący pomóc - dalej zalecił Esci tyle że zwiększamy dawkę - od jutra 15 mg przez 7 dni a po tygodniu 20 mg - zobaczymy jak to się sprawdzi - wierzę w to co powiedział że powinno już być tylko lepiej - ale wszyscy wiemy że od pstryknięcia palcem i wzięcia tabletek problemy nie znikną ...także od jutra walczę z esci razy 1,5 a po tyg x 2 :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 14 sty 2014, 22:40
jetodik napisał(a):Gradrec, okazyjnie jakąś dawke sulpirydu i buspironu, b6 w dużych dawkach do tego.

B6 w dużych dawkach czyli jakich?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freitag20 14 sty 2014, 22:47
Witam,

Mam pytanie: czy ktoś z Was wchodził na esci drugi lub trzeci raz i czy esci zadziałało? Bo ja po miesiącu bez esci mam znowu jazdy, a mam lexapro pod ręką i nie wiem czy brać czy nie, czy może jechać na xanaxie pare dni do wizyty u lekarza i prosić o zmiane antydepresantu?

Pozdrawiam

przez lunatic 14 sty 2014, 23:07
freitag20 napisał(a):Witam,

Mam pytanie: czy ktoś z Was wchodził na esci drugi lub trzeci raz i czy esci zadziałało? Bo ja po miesiącu bez esci mam znowu jazdy, a mam lexapro pod ręką i nie wiem czy brać czy nie, czy może jechać na xanaxie pare dni do wizyty u lekarza i prosić o zmiane antydepresantu?

Pozdrawiam

esci czy nie esci za kolejnym podejściem moze zadziałać tak samo, lepiej albo gorzej, chyba nie ma na to reguły i trzeba samemu sprawdzić

przez Katarzynka40 14 sty 2014, 23:44
Radol,
Radol, ale co dr powiedział - esci to dobry lek i powinien zadziałać tylko trzeba odczekać?

czytam i czytam i widzę, że sporo osób notuje poprawę dopiero po 6 tygodniach, albo i później... czyli to lek wolnodziałający i późnodziałający...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Radol 15 sty 2014, 00:04
Katarzynka40,

powiedział że to b.dobry lek , tylko różnie na ludzi działa - miał opcje dac mi coś innego ale stwierdził że podwyższymy dawkę i zobaczymy efekt - jeśli dalej będę "taki sobie" to mi dołoży jeszcze coś innego ale na razie nie widzi potrzeby, co do fatalnych ranków itd to powiedział że to niestety częste przy SSRi i nie da się tego uniknąć ale stopniowo to zanika - dodatkowo na spanie Apo-Zolpin - a jak Ty masz ze spaniem???
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 15 sty 2014, 00:16
Radol,
No mój dr też twierdzi, że to znakomity lek...
Fatalne ranki to częste przy SSRI, to nie wiedziałam, ale zauważyłam, że faktycznie dużo osób na ESCI narzeka na nie...

Ja przez 1 tydzień na esci nie spałam prawie w ogóle - 4 nocki nic, potem miałam w domu klonazepam więc dr mi kazał wziąć to kolejne 2 noce spałam po jakieś 1,5 godziny i myślałam, że zejdę z tego świata z wyczerpania (braku snu), więc dr mi zapisał mirtazapinę, wzięłam polowę dawki, która mia kazał, więc kolejna noc spałam ... 16 godzin w sumie obudziłam się prawie po południu, więc zmniejszyłam dawkę - potem spałam 12 godzin, 10 godzin a potem odstawiłam bo niekumata byłam też po tym.... normalny sen wrócił mi gdzieś po 3 tygodniach - tzn. 5 godzin nos stop, bo tak to budziłam się co 1,5 h... gdzieś od 4 tygodnia wszystko się uspokoiło i teraz śpię jak zabita... biorę 2 dawkę 5 mg o 21-22.oo i już nie powoduje bezsenności... mogę spać i spać:) zasypiam momentalnie:)

Z kolei teraz mnie od 2-3 dni troszkę w dzień ścina senność - wczoraj ucięłam sobie nawet popołudniową drzemkę...

przez Gradrec 15 sty 2014, 01:28
Ale z samopoczuciem, oprocz sennosci wszystko w porzadku u Ciebie?

przez Katarzynka40 15 sty 2014, 02:05
Gradrec,
A pytasz się mnie czy Radolka?
U mnie samopoczucie bardzo dobre od 10 dni - bardzo, bardzo duża poprawa - normalnie funkcjonuję, nie mam lęków, ataków paniki, nie mam odmóżdżenia - waty w głowie, jem normalnie, śpię normalnie, funkcjonuję jak dawniej, ożyłam:) :mrgreen: :mrgreen: :yeah:
Nie mam znieczulenia emocjonalnego, choć generalnie jestem spokojniejsza:)
Z pewnością efectin jest bardziej aktywizujący i mocniej pobudzający, ale i na tym esci energii i chęci do działania mi nie brakuję:) I na plus esci - libido nie jest zerowe tak jak na efectinie 8) 8) 8)

pozdrawiam ciepło z Poznania:)

przez *Monika* 15 sty 2014, 11:09
mogio napisał(a):Nerwica lękowa a elicea 10 mg

Witam Wszystkich,

Psychiatra zapisał mi elicea 10 mg na stałe 1x1 wieczorem + doraznie w chwili paniki afobam,
Jak u Was sprawdziła się elicea? pomagał? Jakie skutki uboczne zaobserwowaliście u siebie? nie ukrywam ze bardzo boje się znów przytyć, bo również mam napady kompulsywne jedzeniowe. Doraźnie w chwili silnego lęku mam brać afobam.

pozdrawiam

Podbijam
Obrazek
Główny Moderator

przez chester 15 sty 2014, 12:07
*Monika*, brałem escitalopram 4 miesiące. Trochę pomógł, ale dla mnie sama serotonina to za mało. Mi pomaga efectin. Natomiast wracając do esci: U mnie zmniejszał apetyt, na pewno nie przytyłem, w ogóle uboki były chyba najmniejsze ze wszystkich SSRI. Nie ma się czego bać.

przez lunatic 15 sty 2014, 12:08
chester,
w jakiej dawce bierzesz Efectin?

przez chester 15 sty 2014, 12:10
lunatic, 150. Miałem kilkumiesięczną przerwę i wypróbowałem prawie wszystko. Jak widać tylko wenlę toleruję. Zaskoczył późno bo po około 6 tygodniach.

Sortuj wg