ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 03 sty 2014, 00:58
Katarzynka40,

no nie odbieraj mi nadziei!!!!!!
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 01:42
Radol,
Oj, u Ciebie będzie dobrze:)
Teraz jest beztrosko, normalnie, spokojnie, jak kiedyś...bez lęków, bez głupich myśli, jest energia.... a trzeba iść spać...
czekam aż ranki będą takie same...
Radol, Tobie też tego życzę i wszystkim pozostałym:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Radol 03 sty 2014, 01:46
Katarzynka40,

najgorsze jest to że ja nie chce iśc spać...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 02:07
Radol,
No ja tez nie, bo teraz jest tak super... NORMALNOŚĆ....a rano? ech...
wręcz ciężko mi to pojąć, by była taka różnica w samopoczuciu... mam energie, snuję plany na jutro, mam chęci do działania, tyle chciałabym zrobić rano... a szara rzeczywistość mnie pewnie przytłoczy...

przez freitag20 03 sty 2014, 02:09
Jeszcze informacja dla wszystkich osób, które sugerują się tym czy esci działa czy nie. Ile obecnie tutaj się wypowiada osób na temat skuteczności esci - 10? Ile osób w Polsce bierze ten lek? Na pewno nie 10. Wniosek prosty.

przez nova_2013 03 sty 2014, 02:11
Katarzynka40 napisał(a):[b][
tyle chciałabym zrobić rano... a szara rzeczywistość mnie pewnie przytłoczy...

dlaczego juz dzis zakladasz, ze jutro Cie przytloczy szara rzeczywistosc ?
Skåd ten pesymizm Katarzynko ?

Zaloz, ze jutrzejszy dzien bedzie dla Ciebie szczesliwy, mily i pogodny ! :yeah:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 02:25
nova_2013,
Bo codziennie tak zakładam - wieczory są super, snuje plany, jestem radosna, wesoła jak kiedyś... nie mam lęków, niepokojów, nic złego się nie dzieje, myślę - już teraz mam z górki najgorsze przetrwałam, ale ranki niestety weryfikują to wszystko...

ciężko mi pojąć, ze popołudnia i wieczory mogą być z bardzo dobrym samopoczuciem, a ranki fatalne....

-- 03 sty 2014, 01:26 --

freitag20,
Oj, zdaję sobie z tego sprawę:) podobnie jak z tego, że Ci, którzy już dobrze się bardzo dobrze się czuję pewnie na Forum nie chcą zaglądać...
większość zaglądających tu to takie marudy jak ja:) 8)

przez Popiół 03 sty 2014, 02:37
kurcze ale straszycie tym Esci...zaczne mieć drugą depresję - nową odmianę - lekową :)

Radol, Dlatego nie zawsze czytanie wątków na temat leków jest pomocne ;) Trzeba mieć duże wyczucie i doświadczenie w przyswajaniu wiedzy z internetu a szczególnie forum internetowych. Często prowadzi to do przedwczesnej zmiany leku, leczenia na własną rękę itp. co nie zawsze wychodzi korzystnie.
Popiół

przez nova_2013 03 sty 2014, 02:48
Katarzynko

a ja powiem tak :

ktos dzisiaj na forum wypowiedzial bardzo mådre slowa :
poza tabletkami potrzebna jest jeszcze praca nad sobå.

Wiec jesli dzieki lekom czujesz juz ulge popoludniami i wieczorami ( w porownaniu do okresu sprzed 3-5 tygodni ) to staraj sie sobie pomoc wlasnie pozytywnym nastawieniem do porankow. Zapewniam Cie, ze powtarzana przez Ciebie mantra "o porankach w czarnych kolorach" jakå tu uprawiasz na forum nie wplywa pozytywnie na Twoje samopoczucie. I oczekiwanie na kazdy KIEPSKI poranek juz z zalozenia jaki preferujesz - bedzie jeszcze gorszy od nastepnego i nastepnego.

Przestan myslec o tym co przyniesie Ci jutrzejszy poranek. Zamiast zamartwiac sie na zapas, zacznij cieszyc sie emocjami wieczornego samopoczucia i zachowaj te radosc do nastepnego wieczora ! Z takim zaprogramowanym dobrym samopoczuciem bedzie Ci o wiele latwiej przejsc do porzådku dziennego gdy sie obudzisz.
A jak juz z rana dopadnå Cie te gorsze emocje to pomysl, ze po poludniu znow pojawiå sie te lepsze godziny :mrgreen: Wowczas latwiej jest przetrwac skupiajåc sie na tym co dobre.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez rysikowa 03 sty 2014, 12:04
Przez ostatnie 1,5 miesiąca brałam Aurorix (dawka początkowa 1 tabletka dziennie, ostatnie 2 tygodnie - 2 tabletki dziennie). Efekt był średni - zależało mi na poprawie nastroju, zwiększeniu motywacji do działania, opanowaniu strachu przed pracą i codziennością. Z dnia na dzień przeszłam na Elicea - biorę pół tabletki dziennie - dziś jest 9 dzień. We wtorek dostałam złą wiadomość i od tego momentu jest dramat - łapią mnie mega ataki paniki, oblewa mnie pot, mam drżenie mięśni, nie mogę jeść, czuję pieczenie w klatce piersiowej, mam ataki płaczu i odruchy wymiotne - czuję ogromny strach ;(

Kiedyś brałam już elicea, i odczuwałam skutki uboczne przez pierwsze 7 dni, niemniej nie aż tak jak teraz. Czy to efekt gwałtownego przejścia z Aurorixu na Elicea? Czy przetrwać te dni i brać dalej Elicea czy zrezygnować? Błagam o radę :(

przez lunatic 03 sty 2014, 12:07
rysikowa,
Raczej nie ma to nic wspólnego z Aurorixem, jego po 24 godzinach już nie ma w organiźmie, co do napadów paniki to napisze to co już pisałem, najlepsza pod tym względem paroksetyna.

przez mirunia 03 sty 2014, 12:10
pika30 napisał(a):sztywnienie mięśni, ucisk głowy, ból głowy, dreszcze, parestezje, ściska mnie w żołądku, mam rozwolnienie, duszności, bolą, a właściwie pieką mnie oczy, jak próbuję zasnąć to po 10 minutach wybudzam się i jakbym miała drgawki. do tego rzecz jasna, uczucie odrealnienia, lęk, natrętne myśli, niepokój... normalnie jakbym miała skutki uboczne jakiś leków a przecież nic nie biorę.

pika30, jak sobie radzisz z tymi objawami nerwicy? Czym sobie pomagasz przy tych przykrych objawach?

Szczególnie chodzi mi o parestezje i biegunki oraz lęk i niepokój? Bo ja mam podobne objawy chociaż biorę silny lek (tisercin) i mimo tego łapią mnie ataki lęku. Zaczyna się od niepokoju, bólu i drętwienia rąk następnie dochodzi biegunka. Myślałam, że mam grypę żołądkową, ale nie mam temperatury i wymiotów jedynie potrafi mnie przeczyścić 1 lub 2 razy dziennie w czasie silnego lęku. Jak można sobie pomóc na takie objawy? Łykam stoperan czasami, żeby się nie odwodnić... jem lekkostrawne potrawy... co jeszcze mogłoby pomóc? A jak złagodzić parestezje i nerwobóle?
pika30, może razem coś wymyślimy i sobie pomożemy?

przez rysikowa 03 sty 2014, 12:13
Tę paroksetynę można połączyć z eliceą?

przez lunatic 03 sty 2014, 12:17
po pół tabletki jednego i drugiego teoretycznie tak, ale nie wiem czy lekarze stosują takie połączenia, raczej sie bierze albo jedno albo drugie

Sortuj wg