ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
170
58%

Nie
81
28%

Zaszkodził
40
14%

Liczba głosów : 291

przez In_Chains_Of_DD 02 cze 2016, 10:29
Lord Kapucyn napisał(a):
Ricah napisał(a):Przeciez to jest nasz Zbychu mega dołser (przy okazji ktore to juz konto w tym roku?), czego Wy sie boicie :D.

No właśnie, dopamine vel Zbychu1977 vel Marek1977 vel... cholera, tyle tych nicków było, że już nie pamiętam... aka "mega dołser" już nie takie rzeczy i nie w takich dawkach brał bez najmniejszego uszczerbku, przy tym 60mg tego leku jest jak pryszcz na cerze nastolatka. :P

Hehehe, ale zajebiście mnie to rozbawiło... Mega Dołser, jakie pseudo ; D
Dopamine, jakie największe combo lekowe brałeś pod względem ilości leków + dawek? Czysta ciekawość :)

przez wozaq 02 cze 2016, 19:59
Biorę dwa tygodnie citalopram po 10mg dziennie, do tego róznie Trittico 50mg lub 100mg na noc i od paru dni jakoś lepiej mi się śpi pomimo dalszego przebudzania w nocy. Ale po pobudce chodzę jeszcze parę godzin nieprzytomny, poza tym mam wrażenie, że "wyłącza mi się mózg" i nic ciekawego intelektualnie nie jestem w stanie zrobić. Ktoś wie czy to minie?

przez agia 02 cze 2016, 20:38
Ja też mam poważne zaniki pamięci na tym, zażywam już 25 dni, najgorsze, że nie mogłam sobie przypomnieć jak nazywa się państwo położone w ameryce południowej. Też mam pytanie co z tą pamięcią na tym leku? Aha i mam pytanie odnośnie natrętnych myśli czy to minie.
agia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niara8 04 cze 2016, 12:58
Witam
Chciałam dorzucić do wątku o esci moje hm niestety negatywne opinie. Brałam ten lek około 6 miesięcy, chciałam się podnieść z "doła" i lek ten wywołał u mnie skutek uboczny myślę, że będzie on istotny dla kobiet. Otóż zaczęłam od dawki pół tabletki, spodziewałam się ze będę jak młody Bóg nabiorę niesamowitej chęci do działania i w tym celu zwiększyłam dawkę i samopoczucie i owszem podniosło się , dół zanikł, ALE zaczęły mi wypadać włosy początkowo nie kojarzyłam tego z lekiem, myślałam ot przesilenie wiosenne, i przy całej tabletce objawy wypadania się nasilały po odstawieniu jeszcze jakiś czas włosy wypadały. Obecnie 2 miesiące po zaprzestaniu zażywania włosy nie wypadają tak jak przed kuracją mozzarinem kilka dziennie. W kazdym razie po tych 6 miesiącach mam jakieś 40% mniej na głowie. I jeśli są wśród grupy zażywających kobiety, które mają wrażlowe mieszki włosowe to przestrzegam. W tym wątku tez znalazłam podobne do moich działania uboczne:(

przez agia 04 cze 2016, 21:53
Strona 235 tego wątku -jedna osoba pisze o pamięci swojej na tym leku.
agia

przez Pholler 06 cze 2016, 21:38
Mi esci nie pomogło. Nakręcone lęki na początku, koszmar... Potem uboki ustały, ale nic się nie zmieniło - jak było źle na początku tak i na końcu, null, zero, nic.
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
Benzo do smaku, regularnie.

przez 35szopen 09 cze 2016, 17:05
agia napisał(a):Ja też mam poważne zaniki pamięci na tym, zażywam już 25 dni, najgorsze, że nie mogłam sobie przypomnieć jak nazywa się państwo położone w ameryce południowej. Też mam pytanie co z tą pamięcią na tym leku? Aha i mam pytanie odnośnie natrętnych myśli czy to minie.

No mi natrectwa mineły ale inne objawy miałem -wychudzenie i musiałem odstawić tritiko. Cital został a do niego flanxol. mam zdiagnozowany ZOK a wcześniej nerwice lękowo a tak na prawdę to chyba sam lekarz nie wie jak mnie zakfalifikować.

przez raichu 09 cze 2016, 17:22
Mi aciprex pomógł tylko trochę citabax dużo lepiej. Brałem 10mg.

przez wozaq 09 cze 2016, 18:26
35szopen napisał(a):
No mi natrectwa mineły ale inne objawy miałem -wychudzenie i musiałem odstawić tritiko. Cital został a do niego flanxol. mam zdiagnozowany ZOK a wcześniej nerwice lękowo a tak na prawdę to chyba sam lekarz nie wie jak mnie zakfalifikować.

Możesz powiedzieć po jakim czasie odczules jakies pozytywny wpływ Citalopramu i w jakiej dawce? Chodzi mi głównie działanie przeciwlękowe, bo ja już biorę prawie 4 tygodnie i o ile poprzedni tydzień miałem nawet całkiem pozytywny, to teraz we wtorek po pewnej stresujące wiadomości znowu mi wszystko się uruchomiło i postanowiłem od czterech dni wskoczyć na 15mg, docelowo wejdę na 20mg. Biorę jeszcze do tego Trittico 50mg na noc, i o ile zasypiam po tym w max 30min, to i tak budzę się wcześnie rano o 5 lub szóstej - większe dawki Trittico i tak nie wpływają na długość snu, więc nawet ich nie próbuje. Szczerze mówiąc to wk... mnie już te leki, bo na lęki gwno dają :105:

przez jakub358 10 cze 2016, 01:08
Przepraszam, mam dość ważne pytanie dla mnie - ile czasu muszę schodzić z wenlafaksyny 75mg, żeby móc zacząć brać escitalopram 15mg?
Tak, tak - wracam do kochanego escitalku ;)
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

przez 35szopen 10 cze 2016, 11:34
wozaq napisał(a):
35szopen napisał(a):

Możesz powiedzieć po jakim czasie odczules jakies pozytywny wpływ Citalopramu i w jakiej dawce? Chodzi mi głównie działanie przeciwlękowe, bo ja już biorę prawie 4 tygodnie i o ile poprzedni tydzień miałem nawet całkiem pozytywny, to teraz we wtorek po pewnej stresujące wiadomości znowu mi wszystko się uruchomiło i postanowiłem od czterech dni wskoczyć na 15mg, docelowo wejdę na 20mg. Biorę jeszcze do tego Trittico 50mg na noc, i o ile zasypiam po tym w max 30min, to i tak budzę się wcześnie rano o 5 lub szóstej - większe dawki Trittico i tak nie wpływają na długość snu, więc nawet ich nie próbuje. Szczerze mówiąc to wk... mnie już te leki, bo na lęki gwno dają :105:

Juz po miesiacu było lepiej przy dawce 30mg a po zwiększeniu do 40mg było naprawde dobrze. Jest jedno ale. Gdzieś po 4 miesiacach zaczą słabnąć. Dostałem trittico i doszedłem do 75mg. Z tym tritiko jest tak ze trzeba indywidualnie wymierzyc dawkę. Na mnie optymalna była 75mg. Jakie masz tabletki citalu ,ze bierzesz 15mg ? Lekarz Ci tak kazał?

przez wozaq 10 cze 2016, 16:06
Nie, no mam tabletki 10mg, ale biorę 1 i drugą połówkę. Lekarze to tam od razu walą z grubej rury według standardowego schematu - tydzień 10mg i od razu na 20mg.

przez 35szopen 11 cze 2016, 13:04
wozaq napisał(a):Nie, no mam tabletki 10mg, ale biorę 1 i drugą połówkę. Lekarze to tam od razu walą z grubej rury według standardowego schematu - tydzień 10mg i od razu na 20mg.

To zalezy od lekarza. Mi powiedział ze jak chce to moge robić stopnie po 5mg co kilka dni. I tak robiłem.

przez mirunia 12 cze 2016, 20:39
Schodzę z esci po 1,5roku brania 10mg. Przez dwa miesiące brałam co drugi dzień, w czerwcu dwa dni przerwy - esci, dwa dni przerwy - esci, aż do wykończenia tabsów. :D Nie jest źle, nawet świat widzę inaczej, lepiej... oby się nic nie zmieniło.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...

Sortuj wg