ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez KoalaLala 22 cze 2015, 19:59
Czytam tez opinie że hydro dziala dobrze nie tylko uspakajaco ale tez na sen, jak z tym?
Jutro rano mam hiper ważny egzamin i juz mnie sciska ze strachu na myśl i o egzaminie i o jutrzejszym chodzeniu, bo przy uczuciu stresu mój lek przed chodzeniem tez wzrasta. Zastanawiam się czy juz spróbować hydro na uspokojenie czy za bardzo mnie nie uśpi na egzamin

przez Don Kamillo 22 cze 2015, 20:08
Jeśli chodzi o moje odczucia na hydroksynie (atarax) może Cię ściąć, i nic nie wskórasz, bo działa stricte nasennie. Na takie stresy mógł Ci lekarz przepisać jakąś Alpre, mi to pomagało przy maturze czy zawodowym, przy czym nie byłem senny ani nie miałem meksyku w głowie ;)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Radol 22 cze 2015, 22:40
Koala,

Estazolam to już dośc stary lek i jest wiele innych lepszych , nowszych nasennych - choćby wskazany przeze mnie Apo-Zolpin - Hydro na mnie np. nie za bardzo działa nawet kilka sztuk - słaby - Mozarin 15 mg powinien Ci pomóc , jak nie to spokojnie wejdź na 20 mg . Na uspokojenie a nie spanie bardziej polecałbym Zomiren lub Signopam - przynajmniej na mnie działa lepiej i nie usypiająco

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 22 cze 2015, 22:57
Zgadzam się z Radol :)
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez KoalaLala 23 cze 2015, 09:08
Dzięki za rady, skonsultuje za miesiąc z lekarzem to wszystko, chociaż może nie będzie juz potrzeby :D #nadziejaumieraostatnia
Wychodzi na to że mój lekarz ma tradycyjne podejście do leków. Ale ja mu ufam, bo widzę, że koleś bierze na poważnie moją obsesję i rozumie co mi się dzieje w głowie. A doraźnym i na sen i tak chce się tylko wspierać czasami

Ponad połowkę Hydro (około 15 mg odkroiłam) wzięłam wczoraj wieczorem, po godzinie zasypiałam, ale wybudzałam się w nocy, a wstać i tak musiałam o 6, ale jakoś poszło. Więc bez szału, ale sny miałam jak nigdy wyraziste i ciekawe (apokalipsa zombie)

przez Kalebx3 23 cze 2015, 11:13
Ile godzin byles w stanie po tym przespać?

KoalaLala, średnio po pół tabletce około 7 godzin .
Całej raczej obecnie nie biorę , bo to byłoby za dużo .Twoje wybudzanie nocne może być spowodowane Escitalopramem , ew. jego zbyt wysoka dawką .
poza tym na sen najlepiej działa na mnie clonazepam ( ćwierć tabsa ). Fakt ,że trzeba zwiększać jego dawkę z czasem , ale mam na to sposoby ,że jak zaczyna rosnąć tolerka na clono , to zmieniam na inny lek i tak lawiruję ,,,itd .
Ostatnio w ogóle nic nie biorę na sen . Zasypiam o 23-24 na fotelu przed telewizorem.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez KoalaLala 23 cze 2015, 12:25
Kalebx3 napisał(a):
Ile godzin byles w stanie po tym przespać?

KoalaLala, średnio po pół tabletce około 7 godzin .
Całej raczej obecnie nie biorę , bo to byłoby za dużo .Twoje wybudzanie nocne może być spowodowane Escitalopramem , ew. jego zbyt wysoka dawką .
poza tym na sen najlepiej działa na mnie clonazepam ( ćwierć tabsa ). Fakt ,że trzeba zwiększać jego dawkę z czasem , ale mam na to sposoby ,że jak zaczyna rosnąć tolerka na clono , to zmieniam na inny lek i tak lawiruję ,,,itd .
Ostatnio w ogóle nic nie biorę na sen . Zasypiam o 23-24 na fotelu przed telewizorem.

Mysle, ze dawka nie, do dzisiaj bralam 10 mg, od teraz 15 bo na 10 nie mialam nawet najmniejszego uczucia poprawy, wiec 5 by raczej w ogóle nie miało szans. Na obsesje raczej 15 się przepisuje, psych mi powiedzial. A przebudzanie w nocy mam juz od dłuższego czasu, dużo przed esci

przez Pablo5HT1 24 cze 2015, 06:19
KoalaLala napisał(a):Czytam tez opinie że hydro dziala dobrze nie tylko uspakajaco ale tez na sen, jak z tym?
Jutro rano mam hiper ważny egzamin i juz mnie sciska ze strachu na myśl i o egzaminie i o jutrzejszym chodzeniu, bo przy uczuciu stresu mój lek przed chodzeniem tez wzrasta. Zastanawiam się czy juz spróbować hydro na uspokojenie czy za bardzo mnie nie uśpi na egzamin

Weź Ty lepiej rzuc te wszystkie leki jak masz sie uczyć bo ja kiedys brałem leki i to nawet nie uzależniacze ani zmulacze i efekt był taki: ani się nie nauczyłem ani nie wyleczyłem, za to choroba się pogłębiła i trwa to do dziś. takze lepiej olać nauke na jakiś czas. Albo nauka albo leki moim zdaniem, jak nauka to tylko stymulanty, to cos da a te wszystkie zmuły ssri to nie, na dłuższą metę padniesz.

-- 24 cze 2015, 05:27 --

Radol napisał(a):Koala,

Estazolam to już dośc stary lek i jest wiele innych lepszych , nowszych nasennych - choćby wskazany przeze mnie Apo-Zolpin - Hydro na mnie np. nie za bardzo działa nawet kilka sztuk - słaby - Mozarin 15 mg powinien Ci pomóc , jak nie to spokojnie wejdź na 20 mg . Na uspokojenie a nie spanie bardziej polecałbym Zomiren lub Signopam - przynajmniej na mnie działa lepiej i nie usypiająco

Nie zgadzam sie Radol z Tobą bo benzo niszczą tzn tłumią działanie antydepresantów, minie kilka miechów a obudzisz się z ręka w nocniku. Będziesz po prostu uzależniony a czy to signopam czy alpro czy zomiren-jedno badziewie.

-- 24 cze 2015, 05:44 --

dr. Psycho Trepens napisał(a):Ktos z Was łączy ESCI z Amisulprydem lub Sulpirydem ? to ostatnio chyba najpopularniejsze combo dla dystymików i ogólnie wykończonych depresją.

Następny delikwent, zaraz sie na mnie rzucicie, że was krytykuje, ja tylko zadam jedno pytanie, te leki które masz wymienione pod postem? , jesli je mieszasz a nawet niektóre bierzesz doraźnie- te mieszanki mieszają ci w głowie, poważnie. Nie bierze się tak a lekarz, który ci to wypisuje to konował, np amisulpiryd z metylofenidatem ( to jakis stymulant chyba)- niedopuszczalne. Do tego inne masz-całkiem bajoro, zastanów się co piszę bo dobrze Ci życzę. Esci z amisupirydem, hmm, mozliwe ale gdy esci mała dawka bo jak za dużo-interakcje, zawyżanie stężeń i inne sprawy.

przez KoalaLala 24 cze 2015, 12:26
Pablo5HT1,

na jakiej uczelni uzyskałeś dyplom z medycyny ?

jakoś przez miesiąc na ssri bardzo dobrze zdałam sesję, skończyłam pisać pracę dyplomową, która mi wyszła całkiem nieźle i to wszystko raczej tylko mi pomagało odciągnąć myśli, a nie leżeć i patrzeć na sufit myśląc 'jeny jeny jestem na leku, więc nic nie zrobię'
piszesz, że brałes leki nieuzależniające i nic Ci nie pomogły to co to były za leki? witamina C faktycznie nie uzależnia chociaż moja mama bierze od 30 lat i twierdzi, że bez niej naczynka jej pękają

sorry coś mi się żart wyostrzył na tych zamulaczach:)

i wątpię żeby benzo niszczyły działanie ssri, wtedy lekarze, którzy faktycznie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, nie zapisywaliby takich połączeń

przez Kalebx3 24 cze 2015, 12:58
KoalaLala, :brawo: :brawo: :brawo:
Escitalopram to bardzo dobry lek antydepresyjno- antyfobiczny .
Jeden z mocniejszych i lepszych . Ma komponentę aktywizującą.
Żadne SSRI nie niszczy działania benzo i na odwrót .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez steflin 24 cze 2015, 18:30
steflin napisał(a):Witam wszystkich!
Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + coaxil.
Brałem wcześniej ponad rok sam coaxil. Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem coaxil . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?
Bo jeżeli dzięki caxilowi to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.
Lepiej było dalej brać coaxil i przeczekać silną depreche.

-- 23 kwi 2015, 19:00 --

Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo dopracy się nie nadawałem.

Pisałem o mixie escitalopram-tianeptyna, który brałem jakiś czas temu. Z tego mixu została mi tylko na dzisiaj tianeptyna. Niestety esci strasznie zamulał, usypiał więc poszedł w odstawkę po 3 miesiącach brania (wcześniej był sam citalopram przez 9 miesięcy bez wiekszych efektów).
Miałem też krótki 2-3 tygodniowy epizod mixu tianeptyny z 75 mg wenlafaksyny. Też poszła w odstawkę z powodu nadmiernej senności.
Jak na razie dla mnie najskuteczniejszym lekiem jest tianeptyna. Nie zawsze daje rade ale przez większość czasu spisuje się bardzo dobrze.
Widocznie moje stany lękowo-depresyjne mają podłoże w dysfunkcji układu dopaminergicznego.
Dobrze byłoby znaleźć całkowicie skuteczny dla mnie lek lub mix leków. Szkoda, że bupropion jest taki drogi.
Ja na razie jestem zdecydowanie na wozie. Czego życzę i Wam wszystkim.

-- 24 cze 2015, 18:44 --

Mam w planie jeszcze spróbować podwojenie dawki tianeptyny ale muszę znależć lekarza co nie bierze za przepisanie recepty tyle co za godzinę wizyty. Może ktoś zna takiego w Warszawie i okolicach? Bo jak dotychczas moje leczenie ogranicza się tylko do przepisywania leków.

przez Patryk29 24 cze 2015, 19:30
Kalebx3 napisał(a):KoalaLala, :brawo: :brawo: :brawo:
Escitalopram to bardzo dobry lek antydepresyjno- antyfobiczny .
Jeden z mocniejszych i lepszych . Ma komponentę aktywizującą.
Żadne SSRI nie niszczy działania benzo i na odwrót .

Ten lek ma taka komponente aktywizujaca jak trabant z zajechanym silnikiem.lol :pirate:
Ostatnio edytowano 24 cze 2015, 19:39 przez Patryk29, łącznie edytowano 3 razy
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Lu_80 24 cze 2015, 19:34
Mi po Esci najmniej chce się spać.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez klaudi 24 cze 2015, 20:12
Mnie tam Esci nie zamula
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0