ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez tomasz_xyz 12 wrz 2014, 16:29
redik napisał(a):Witajcie.Biorę Elicea 5 mg od 4 dni. Juz pierwszego dnia czułem się wyśmienicie. Nie spodziewałem się,że można tak się czuć. Dopiero teraz czuje w sobie życie.trochę mnie dziwi,że tak szybko i mocno pozytywnie lek na mnie zadziałał.To chyba znak,że trafiony w dziesiątkę. Lek ma duży wpływ na jazdę samochodem. Tylko fart mnie uratował przed poważnym wypadkiem z mojej winy ,trzeba uważać.

Ten lek ma wpływ na błędnik chyba, bo czasem mam problem z chodzeniem prosto po nim
tomasz_xyz

przez mio85 12 wrz 2014, 23:11
Decyzja o przejsciu na ten lek, to jak dotad najwiekszy mojego zycia i bardzo go zaluje. Dalem sie nabrac na escitalopramowa propagande. Dopiero teraz jak patrze na chlodno to w badaniach nie wypada on rewelacyjnie, skutecznosc ma srednia i na swiecie (USA) furrory nie robi, a w Polsce mamy do czynienia z kreowaniem go jako najlepszego na rynku. Jesli ktos rozwaza ten lek tylko ze wzgledu na to, ze "mowi sie" ze ma najmniej skutkow ubocznych to niech da sobie spokoj (szczerze, mi sie wydaje, ze przy SSSRI brak skutkow ubocznych jest niemozliwy)....ja mialem mocne wejscie na ten lek, jak narazie najmocniej mnie przekopal z dotychczasowych SSRajow.....oczywiscie trzeba brac pod uwage credo: na kazdego dziala inaczej, jednak mezczyznom szukajacym leku, po ktorym nie ucierpi sfera seksualna nie polecam escitalopramu....ja w kroczu mialem wate - masakryczny kastrator, zniknely nawet poranne erekcje... dodatkowo nabawilem sie problemow z oddawaniem moczu i co najgorsze nie zniknely one po odstawieniu. Do depresji, ktora rujnuje zycie, doszedl mi jeszcze problem urologiczny - inkontynencja pomikcyjna. Nawet sie nie pytam, czy ktos mial podobnie i pewnie od razu beda posty, ze to nie wina tego leku. Przyczepiaja sie do mnie dolegliwosci o ktorych w zyciu bym nawet nie pomyslal, a skutecznie komplikuja i tak juz spieprzone zycie. Czlowiek juz sie nawet nie moze normalnie odlac, dwudziestolatek lata po urologach wystawiajac sie na posmiewisko, a lekarz kwituje to stwierdzeniem, ze tego sie nie leczy (na wiekszosc problemow z ktorymi sie borykam nie ma lekarstw, np. pisk w uszach, czy brak libido)..... Ja wszystko rozumiem, bierzesz antydepresant moga byc skutki uboczne, ale jednego nie pojmuje - jak to mozliwe, ze skoro eliminuje sie lek, nie ma go w organizmie (chyba - skończylem miesiac temu, po 75 dniach), to skutki uboczne pozostaja (smiem przypuszczac, ze nawet do konca zycia). Czy to co lykamy jest az tak toksyczne?

przez Zbychu 1977 12 wrz 2014, 23:42
Biore esci 3 dzień w dawce 30 mg i toleruje go bardzo dobrze.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaudi 13 wrz 2014, 02:18
Ja biorą kilka miesięcy Esci w dawce 20 mg. i bardzo sobie chwalę , depresja zniknęła , motywacja jest , jedynie troszkę zostało lęków i fobii społecznej
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez tomasz_xyz 17 wrz 2014, 14:30
To pocenie bardzo dokuczliwe, mam jeszcze czerwone czoło na dodatek
tomasz_xyz

przez Zbychu 1977 17 wrz 2014, 17:11
Biorę esci równy tydzień w dawce 30 mg,od początku jedyna niedogodność na tym leku jaka mnie spotyka to wysoka potliwość,poza tym wyjątkowo dobrze toleruje tą substancję.
Zbychu 1977

przez depas 17 wrz 2014, 18:37
Zbychu 1977, ale tylko dobrze tolerujesz czy odczuwasz też już jakieś pozytywne działanie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Zbychu 1977 17 wrz 2014, 19:15
depas na tą chwile nic pozytywnego jeszcze nie czuje,mam złe wrazenie ze brak negatywnych reakcji na lek moze skutkowac brakiem pozytywnej reakcji w przyszłosci.
Zbychu 1977

przez depas 17 wrz 2014, 19:19
Zbychu 1977, to na pewno nie tak, zauważ ile osób na forum pisało że bierze jakiś lek, od początku ma uboki i czuje się do dupy, a po miesiącu czy dwóch wciąż żadnej poprawy. Nie ma reguły, poza tym escitalopram ma być właśnie zajebiście czystym, selektywnym SSRI bez uboków. A że masę ludzi uboki po nim ma to już inna historia...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Zbychu 1977 17 wrz 2014, 19:25
depas ale jest coś w tym ze " im gorzej na początku tym lepiej później"-nie mówie ze to reguła .Pobiorę esci jeszcze miesiąc ,jesli nie wypali zmienie na cos innego,byc moze agomelatyne ,miałem okazje kupic 2 op za 150 zł.
Zbychu 1977

przez Patryk29 17 wrz 2014, 19:54
Ja bralem escitoplarm i uwierz mi uboki po nim mialem straszne i to bardzo dlugo trwalo, a dzialanie sam nie bylo wcale dobre takze to nie jest tak jak napisal wyzej depas ze jak uboki mocne to lek bedzie mocno dzialal, skutki uboczne to tylko reakcja obronna naszego organizmu tak naprawde, jak biesze tabletki przeciwbólowe bo cie glowa boli to masz jakies uboki, a lepetyna jednak przestaje bolec lub nie boli tak mocno, no tak mysle przynajmniej :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 17 wrz 2014, 19:57
Zbychu 1977, ja też brałem kiedyś escitalopram, lekarz zalecił przejście z 40mg fluoksetyny na 10mg esci. Kiedy zacząłem brać nie odczułem absolutnie żadnej różnicy, brałem 4 tygodnie i było jakbym wcale leku nie zmieniał. Po tym czasie zacząłem odczuwać dziwny ból mięśni i stawów, od bardzo delikatnego stopniowo po już taki utrudniający funkcjonowanie. Zrobiłem sobie badanie krwi i RTG czegoś tam, lekarz rozkładał ręce i tylko dawał środki przeciwbólowe. Długo na to nie wpadłem ale w końcu pomyślałem że a nuż to esci tak mnie robi, zajrzałem do ulotki i jak byk stało w rzadkich ubokach bóle mięśni i stawów. Odstawiłem i już po 2 dniach ból całkowicie minął. To był jedyny raz kiedy jakiś antydepresant powodował u mnie nietypowe uboki, a nietypowe tym bardziej ze ujawniły się dopiero po kilku tygodniach brania.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 17 wrz 2014, 20:03
depas,
odstawiles go przez te bóle stawów? ja takie mialem po sertralinie

przez depas 17 wrz 2014, 20:06
Odstawiłem od razu, następnego dnia byłem już z powrotem na fluo. Nawet się nie zastanawiałem bo męczyły mnie te bóle już dość długo i ani trochę nie ustępowały. Akurat trafiło że z wszystkich SSRI escitalopram okazał się dla mnie trefny.
PS Nie było takiego efektu kiedy brałem citalopram.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg