ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez makaka 21 kwi 2014, 19:55
Krista, tomasz bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem na razie na 5 od czterech dni, ale dzień w dzień mam cały czas lęk uogólniony i tak co jakiś czas po kilka razy dziennie straszne ataki paniki, że nie wiem czy jechać na pogotowie, czy padnę na zawał czy przeżyję ten kolejny lęk. Przed leczeniem właśnie ogromne ataki paniki skłoniły mnie do brania leków. Strasznie długo trzeba czekac na efekty. A czy chociaż te ataki paniki ustępują trochę wcześniej? czy też po dłuższym stosowaniu leku

przez lunatic 21 kwi 2014, 20:08
makaka,
nie dał Ci lekarz zadnych benzodiazepin na początek? po paru minutach przerywają taki atak, warto brać dopoki główny lek nie osiągnie działania przeciwlękowego zeby sie niepotrzebnie nie męczyć

-- 21 kwi 2014, 19:09 --

nie wiem jak jest w przypadku tego leku ale mi na ataki paniki inny SSRI zadziałał w ciągu10-14 dni, miesiąc nie musiałem czekać

przez krista 21 kwi 2014, 20:16
makaka ja razem z esci brałam hydroxyzyne wspomagająco na lęki. A co do ataków paniki to ustąpią z czasem u kazdego jest inaczej.
Dlatego polecam ci hydro bo to lek który nie uzaleznia i mozesz spokojnie go brać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez makaka 21 kwi 2014, 20:42
Bardzo Wam dziękuję, że odpisujecie, jestem w bardzo kiepskim stanie i chwytam się wszystkiego żeby tylko sobie pomóc, chłonę to forum w tej chwili jak gąbka, czytam, żeby tylko przyszła jakaś nadzieja na lepsze jutro. Ja lek Eliceę dostałam nie od psychiatry tylko od kardiologa. Od dwóch lat zmagam się z potworną arytmią serca. Na początku udawało mi się jakoś to okiełzać, ale miesiąc temu zmarła moja mama i to napędziło serce do złej pracy, wiadomo ogromy stres i wysiadłam, doszły potworne ataki paniki, niesamowity lęk. Nie wiem czy kardiolog dobry lek mi dał bo ja nie mam doświadczenia w lekach psychotropowych czy powinnam iść do psychiatry, choć moja kardiolog wydaje się kumatą osobą. Mam w domu Afobam, przepisał mi to lekarz kiedyś na pogotowiu, ale jak przeczytałam ulotkę to boje się wziąć, nie wiem czy można to łączyć. Ja nigdy w życiu nie miałam przygody z tego typu lekami. Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale potrzeba mi teraz tego. :why:

-- 21 kwi 2014, 20:44 --

proszę powiedźcie jak sobie radzicie w ataku paniki? co robicie żeby to przeszło, jak się wtedy uspokoić? u mnie taki atak trwa bardzo długo a póżniej jestem jak wymęczony zbity pies, cały obolały, doradźcie coś

przez pająk 21 kwi 2014, 20:58
makaka, mialam tez pare miesiecy temu pare takich mocnych atakow paniki ,ze wyladowalam na pogotowiu (sama sie tam zawiozlam). W takich przypadkach to jednak najlepsze na pierwszy rzut jest benzo (np. Afobam), Popic szklanka wody, polozyc sie, wlaczyc telewizor/poczytac co tam na swiecie w necie zeby skupic sie na czyms innym i poczkac na dzialanie proszka. To doraznie ale w Twoim (jak i moim) przypadku nie obejdzie sie bez psychiatry/psychologa/psychoterapi. Kardiolog chocby nie wiem jak kumaty to jednak inna specjalizacja i nie zakuma tej czaczy. ;)
Ostatnio edytowano 21 kwi 2014, 21:02 przez pająk, łącznie edytowano 1 raz
pająk

przez lunatic 21 kwi 2014, 21:02
makaka napisał(a):
proszę powiedźcie jak sobie radzicie w ataku paniki? co robicie żeby to przeszło, jak się wtedy uspokoić?

najlepszy jest Afobam który masz

przez krista 21 kwi 2014, 21:03
Współczuję ci bardzo ale radziłabym ci pójsc również do psychiatrii może by ci cos doradziła w końcu zna się lepiej.
Moze wyda ci się to głupie ale ja w atakach lęku czy paniki chodziłam po całym mieszkaniu lub zabierałam się za porządki aby czymś zająć myśli, nie znam innych leków oprócz tych co biorę ale inni na forum wiedzą więcej o lekach również o Afobam to może ci doradzą.

przez makaka 21 kwi 2014, 21:22
Oczywiście, że nie bronię się przed psychiatrą ani psychoterapią, trzeba sobie jakoś pomóc i nie wstydzę się tam iść, tylko muszę poszukać kogoś kto mi pomoże a nie pierwszego z brzegu, podejście lekarza czy psychologa jest bardzo ważne, trzeba mieć też zaufanie. Radzicie Afobam? tylko jak ta panikara i boję się tego typu leków, eksperymentów na sobie, to cholerstwo czytałam, że uzależnia (po czorta czytam ulotki) ale z drugiej strony jak przeżyć taki atak paniki? co lepsze? strach przed wzięciem leku czy choć jakiś moment spokoju i wyciszenia? Krista haha myślałam, że to tylko ja w ataku paniki latam po chałupie jak kot z pęcherzem. Ciężko mi w takim ataku skupić się na czytaniu, oglądaniu, na czymkolwiek bo oczywiście strach ma wielkie oczy i od razu umieram. Oj ja tylko marzę, żeby ataki paniki ustąpiły resztę przeżyje, każdy ból, kazde gorsze samopoczucie, tylko te straszne lęki. Myślę, że dużo tu daje samonakręcanie.

przez Ashleigh 21 kwi 2014, 21:41
sensual napisał(a):
Ashleigh napisał(a):
Dostalam na prywatna poczte:

"sensual napisał(a):
siemka , masz moze odsprzedac wenlafaksyne lub paroksetyne ? czytam wątek na forum i pisze do kilku osob - noz widelec ktos bedzie miec :)

Lukasz "

Czy to jakis narkoman? Pewnie tak.

oo fuck - tak jestem narkusem - siedze na forum od lat i prosze o dragi ;) tak w ogole nie powinnas pokazywac PW wiadomosci, ale nie obraze sie :) rozbawilo mnie to - ćpanie SSRI ;)
nie czytalem wszystkiego, ale jak ktoś tam o mnie źle mowil/myślal, to nie szkodzi :)

Zareagowalam tak, jak zareagowalam-nie jest dla mnie normalnie, ze ktos chce odsprzedac leki, ktore sa na recepte. Nie rozumiem tego i nie zrozumiem. Napisales do mnie przedwczoraj z wytlumaczeniem, czemu, a ja mam prawo nie wierzyc Ci.
Czemu mam Ci wierzyc?!
Potem moge Cie miec na sumieniu.
Tez sie nie obrazam na nikogo.
Jestes narkomanem, czy nie jestes-nie moja ta rzecz, ze moze jestes. I niech mnie B... broni od sprzedawania lekow ot tak...Nawet jesli byloby to Panado.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez Luki_is_back 21 kwi 2014, 21:48
Tu nie chodzi o sprzedawanie leków, czy nie, tylko o podawanie prywatnych wiadomości dla ogółu. Mogłaś mu po prostu odpisać - odwal się albo olać sprawę, a nie podawać wszem i wobec co kto do Ciebie napisał. Pewne zasady na forum obowiązują.
Poza tym tymi lekami ani zaćpać się nie można, ani walnąć po nich w kalendarz, więc o ćpanie ani o samobója nie chodzi na pewno.
Luki_is_back

przez Ashleigh 21 kwi 2014, 21:52
makaka napisał(a):(....) Oj ja tylko marzę, żeby ataki paniki ustąpiły resztę przeżyje, każdy ból, kazde gorsze samopoczucie, tylko te straszne lęki. Myślę, że dużo tu daje samonakręcanie.

No, to wynika z tego, ze wez leki, bo to bedzie w sumie, to, co piszesz.
Przezyjesz wszystko, zeby sie pozbyc atakow paniki. Sprobuj, bo co masz do stracenia, chyba nie moze byc gorzej. W sumie, to chyba kazdy z nas przezyl strach przed lekami, ataki paniki, kiedy sie zle czujemy.

Czy slyszlas moze o treningu autogennym?
Kiedy pierwszy raz zapadlam na nerwice, to moj psychiatra nauczyl mnie, jak sie zrelaksowac i zapanowac nad swoim cialem, szczegolnie podczas zdenerwowania, albo glupiej sennosci w pracy.
W ciagu 5 min mozna sie zregenerowac w pracy i czuc sie wyspanym, albo robic taki trening przed pojsciem spac-wycisza sie czlowiek i moze szybciej odprezyc.
To pomaga, kiedys nawet potrafilam zwolnic wlasne bicie serca, kiedy sie zdenerwowalam, i ono zasuwalo, ze hej.
Wymaga to opanowania, ale po wielu tygodniach, dniach, zalezy od predyspozycji moze troszeczke pomoc, by sie wyciszyc.

przez lunatic 21 kwi 2014, 21:59
makaka napisał(a): Radzicie Afobam? tylko jak ta panikara i boję się tego typu leków, eksperymentów na sobie, to cholerstwo czytałam, że uzależnia (po czorta czytam ulotki)

ale tylko przy ciągłym stosowaniu przez odpowiednio długi czas, do ok.2-3 tygodni stosując nawet codziennie raczej nie ma ryzyka

przez Ashleigh 21 kwi 2014, 22:06
makaka napisał(a):(...). Na początku udawało mi się jakoś to okiełzać, ale miesiąc temu zmarła moja mama i to napędziło serce do złej pracy, wiadomo ogromy stres i wysiadłam, doszły potworne ataki paniki, niesamowity lęk. Nie wiem czy kardiolog dobry lek mi dał bo ja nie mam doświadczenia w lekach psychotropowych czy powinnam iść do psychiatry, choć moja kardiolog wydaje się kumatą osobą. Mam w domu Afobam, przepisał mi to lekarz kiedyś na pogotowiu, ale jak przeczytałam ulotkę to boje się wziąć, nie wiem czy można to łączyć. Ja nigdy w życiu nie miałam przygody z tego typu lekami. Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale potrzeba mi teraz tego. :why:

-- 21 kwi 2014, 20:44 --

proszę powiedźcie jak sobie radzicie w ataku paniki? co robicie żeby to przeszło, jak się wtedy uspokoić? u mnie taki atak trwa bardzo długo a póżniej jestem jak wymęczony zbity pies, cały obolały, doradźcie coś

Bardzo mi przykro z powodu smierci mamy.
Ktos radzil tutaj, zeby wziac hydroksyzne, ja biore relanium i najzwyklejsza waleriane z konwalia ( Biral ). Moje ataki paniki, jakie maialm zwiazane byly z zawrotami glowy, dosc dlugimi, kiedy bylam sama w domu. W sumie jestem caly dzien sama, bo wszyscy w pracy, sasiadow nie znam, bo tu taki zwyczaj.
Nie wiem, co Ci poradzic, ale chyba jakis lek na uspokojenie, najpierw.
Potem bedzie lepiej.

-- 21 kwi 2014, 22:10 --

Luki_is_back napisał(a):Tu nie chodzi o sprzedawanie leków, czy nie, tylko o podawanie prywatnych wiadomości dla ogółu. Mogłaś mu po prostu odpisać - odwal się albo olać sprawę, a nie podawać wszem i wobec co kto do Ciebie napisał. Pewne zasady na forum obowiązują.
Poza tym tymi lekami ani zaćpać się nie można, ani walnąć po nich w kalendarz, więc o ćpanie ani o samobója nie chodzi na pewno.

Napisalam czemu to zrobilam i nie zmienie zdania.

Tymi lekami, kazdymi lekami mozna sie zabic.

Chyba zartujesz przekonywujac mnie, ze nie mozna sie nimi zabic?!

Dasz gwarancje, ze ten czlowiek nie chce sie zabic, albo zacpac?

Ja jej nie dam....

przez sensual 21 kwi 2014, 22:11
dobra , ja sie nie obrazam , ze ktos podal mojego PW tutaj - nic sie nie stalo, nic do nikogo nie mam

i okey PLIS - juz nie piszcie o tym , TYLKO o lekarstwie o którym jest ten dzial - bo śmietnik robimy :) juz koniec plis
a co tu pisać....
I Mister Forum

Sortuj wg