AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 09:22
no cena zabójcza, rozwala system normalnie, a szkoda bo wielu ludziom by mógł pomóc ten lek a nie mogą go przetestować
CórkaNocy

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 20 wrz 2013, 19:08
Niestety patent ma firma która go wynajdzie, przez jakieś 17 lat? Czyli generyków szybko się nie doczekamy. Chyba, że wybierzemy PIS i wróci Piecha jako minister zdrowia. On podpisywał refundacje mało znanych leków firmy SERVIER, więc pewnie po jakimś czasie doczekalibyśmy się dotacji państwowej na Valdoxan :) Z tym rządem bym na to nie liczył, wnioskowali oni wielokrotnie za odbieraniem dotacji na inne leki przeciwdepresyjne, na przykład ostatnio chcieli odebrać dotację tianeptynie...
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 19:16
a tak właściwie to np. wellbutrin ma chyba dalej ten patent skoro jest taki drogi i kiedy on ma wygasnąć? tak z ciekawości pytam, bo jego cena to tylko w górę idzie
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 20 wrz 2013, 19:44
CórkaNocy nie, generyki wellbutrinu są dostępne na całym świecie, ale u nas ich nie ma.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 26 wrz 2013, 16:09
Zaskoczył mnie doktor dzisiaj na wizycie. Dał się wprawdzie zgodnie z planem namówić na test topiramatu i zamianę mirtazapiny na mianserynę, ale zaskakująco ciepło wypowiadał się również nt. Valdoxanu. Stwierdził że na chwilę obecną jak najbardziej powinniśmy zobaczyć co i jak z topiramatem, któremu zdaje się sprzyjać literatura fachowa, ale na przyszłość ma na widoku wrzucenie u mnie Valdoxanu, jako dodatku do wenlafaksyny.
Hmmm, pamiętam że jak ponad rok temu zjechałem z Irlandii po braniu tegoż Valdoxanu przez ponad miesiąc, skrzywił się i nie był zbytnio przychylny. Teraz jednak (a rok w psychiatrii to kawał czasu) uznał że valdo może być u mnie korzystny, oczywiście jako drugi lek. Ponoć też jego cena stopniowo spada z niedorzecznej na bardzo wysoką - ma być już możliwe nabycie valdo za mniej niż 99 PLN.
Jeśli o mnie chodzi, czemu nie, a nawet jestem za, brałem już Valdoxan i poza ceną, mam tylko dobre wspomnienia. No może wyłączając bezsenność, trochę jednak uciążliwą.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 27 wrz 2013, 09:36
depas agomelatyna jest bardzo ciekawą substancją. Bo to jedyny dostępny antagonista 5-HT2c bez antagonizmu 5-HT2a i innych syfów typu blokada H1. Siła tej blokady może nie jest zbyt duża ale antagoniści podobnie jak agoniści downregulują receptory po dłuższym czasie brania. Dawno już bym sprawdził jego działanie gdyby nie chora cena. Uważam jednak, że lek jest dobry do monoterapii a do łączeń już nie, bo w łączeniach właśnie chodzi o siłę antagonizmu 5-HT2c i tu sprawdza się mianseryna i mirtazapina.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 28 wrz 2013, 14:18
Kurcze zaintrygowała mnie od nowa agomelatyna po tej ostatniej wizycie... Ale pomijając nawet cenę, faktycznie nie ma jej gdzie upchnąć w moim zestawie, zwłaszcza że dopiero co zaczynam testować topiramat i dużo sobie po nim obiecuje, już jakby coś się nawet ruszyło w dobrym kierunku. Jeśli zgodnie z planem w ciągu roku znów wyjadę za granicę, wtedy sięgnięcie po Valdoxan będzie bardziej realne. Tylko jak tu go łączyć z wenlą..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez xanonymous 08 paź 2013, 02:53
Leki nie dzialaja tak jak chcemy. Nieraz sie fajnie nastawialem do roznych lekow.... Taki valdoxan co ma okres poltrawania jakos z 2 godziny a ja sie dobudzic nie moglem i spalem do 14 po nim a bralem pol czy 1/4 tabletki. Przyszedl brat z dziecmi , otworzylem oczy powiedzialem ze zaraz wstane, przekrecilem sie na chwile na drugi bok i zasypialem, budzielm sie juz mialem wstac a tak mi sie spac chcialo ze nie mialem na tyle silnej woli by zwlec sie z lozka ale ten sen byl taki bardzo naturalny. Tyle ze wtedy nie mialem zbytnio problemow ze snem.... Taki citalopram zawsze skracal mi sen i juz sie zasnac nie da po pierwszym obudzeniu, choc czlowiek bardzo by chcial. A najgorzej jak sie zmienia czesto leki to juz wogle czlowiek rozstrojony .... albo skutki odstawienne pierwszego leku sie pojawiaja a czlowiek wierzy ze antydepreansty nieuzalezniaja i mysli ze to uboki od nastepnego leku. Ewentaulanie jakbym wtedy dorzucil citalopram do valdoxanu moze by sie to ladnie skomponowalo albo by wyszlo nie wiadomo co.... NIe ma to jak czlowiek pierwszy raz bierze w ogole leki - lekarz dobrze utrafi i jest git. NIe wiem jak niektorzy nie mogą spac po valdoxanie w sensie ze normalnie spali a po valdoxanie mieli problem z usnieciem - możę mają bardzo wrażliwy receptor 5ht2c i lek silnie uwalnia u nich noradrenaline czy dopamine, ktorych moze wcale im nie brakuje za bardzo albo ja bralem zbyt mala dawke i praktycznie valdoxan dzialal jedynie jak melatonina.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lord Kapucyn 27 paź 2013, 12:19
Agomelatyna jest agonistą receptorów melatoninergicznych MT1, MT2, ale co wazniejsze czystym antagonistą 5-HT2c. Z tego względu zaliczono ją do grupy NDDI- disinhibitorów noradrenaliny i dopaminy, gdyż poprzez antagonizm ww. receptora powoduje uwalnianie NE i DA w płacie czołowym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 28 paź 2013, 08:35
Jedyny dostępny czysty antagonista 5-HT2c ale strasznie słaby i drogi :) Szkoda, że substancje chemiczne to nie klocki i nie da się wyciągnąć tylko tych działań które się chce i poskładać lek idealny.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez onawnecieplecie 13 lis 2013, 19:27
Czy komukolwiek z Was ten lek pomógł na lęki i depresję? Biorę ten lek już 2,5 miesiąca - spanie się unormowało, natomiast duże lęki takie same. Wcześniej próbowałam typowe antydepresanty - ale nie mogłam przebrnąć przez pierwszy miesiąc, nakręcały mnie strasznie negatywnie.

Doraźnie mam zażywać hydroksyzynę, schodzę z lorafenu...

Co robić? Zmienić lek?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez mirunia 13 lis 2013, 21:12
W jakiej dawce masz tą hydroxizinę doraźnie? Mnie 10mg nie łagodzi lęków.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez ewa3700 17 lis 2013, 23:30
Przestrzegam przed valdxanem i cymbaltą. Nie bierzcie tego do ust. Oba leki brałam. Koszmar.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 06 sty 2014, 21:56
bierze to w ogóle ktoś? miał to być przełom w leczeniu depresji

Sortuj wg