AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez evolve 12 wrz 2013, 19:42
Cześć, jestem nowy na forum. W sprawach medycyny, neurochemii i medykamentów jestem absolutnym laikiem :shock: No więc jako, że właśnie lekarz psychiatra przepisał mi Valdoxan (a przejrzałem również ten wątek chyba w całości) chciałbym dowiedzieć się czy wg Was powinienem zrobić sobie od razu jakieś testy na enzymy wątrobowe? ... i potem kolejne za miesiąc czy dwa? Czy wyluzować się i może zaplanować badania za powiedzmy miesiąc ...i spokojnie zacząć brać lek od dziś ? O żadnych chorobach wątroby u siebie nic nie wiem...poza może jakimś drobnym stłuszczeniem widocznym na USG rok temu...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 12 wrz 2013, 22:59
evolve, najwcześniej po miesiącu brania możesz zacząć myśleć o testach wątrobowych, wcześniej nie ma takiej potrzeby. Jeśli będziesz stosował Valdoxan dłużej (co najmniej kilka miesięcy), wtedy faktycznie warto sobie taki test zrobić.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez evolve 15 wrz 2013, 00:47
Ok, dzięki Depas. To biorę :twisted:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 18 wrz 2013, 16:11
http://sprawdzlek.pl/valdoxan/

tu jest napisane, że valdoxan jest dysinhibitorem noradrenaliny i dopaminy, to znaczy że zmniejsza ich poziom czy zwiększa?
CórkaNocy

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 18 wrz 2013, 16:34
Zwiększa ich uwalnianie.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 18 wrz 2013, 17:41
miko84, czyli wzrasta poziom tych neuroprzekaźników w mózgu? a on silniej działa na dopaminę czy noradrenalinę?
CórkaNocy

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 18 wrz 2013, 18:13
CórkaNocy tak, wzrasta. Trudno powiedzieć na co silniej, zależy od organizmu.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 18 wrz 2013, 18:23
miko84, okej, dzięki. a ty brałeś ten lek, polecasz?
CórkaNocy

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 18 wrz 2013, 18:51
Brałem przez ok 2 tygodnie bo miałem darmową próbkę od lekarza. Trudno mi coś powiedzieć, ze względu na cenę nie próbowałem go dalej. Kiedyś gdy patent wygaśnie i lek będzie kosztował w granicach 40-50 zł to może go znowu sprawdzę. Musiałabyś spróbować. Ma bardzo ciekawy profil działania.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 19 wrz 2013, 17:56
Podonież, testowałem Valdoxan w Irlandiii przez ponad miesiąc i muszę powiedzieć że byłem więcej niż zadowolony. Tyle tylko że źle po nim spałem, bardzo źle. Ale poza tym, czułem się naprawdę nieźle, powiedziałbym - normalnie, to znaczy ani nie pobudzony, ani nie przytłumiony. Wcześniej, przed Valdoxanem brałem bupropion, który miał swoje plusy, ale po dołączeniu do 150mg Wellbutrinu 75mg wenlafaksyny - było ciężko, socjalna phobia stała się nie do wytrzymania. Wtedy mój Pakistański doktor zasugerował Valdoxan, jako coś nowego/innego. Chętnie przystałem, zawsze otwarty na nowe doświadczenia.
Muszę przyznać, że po braniu combo wenla+well, branie samego Valdoxanu to była prawdziwa przyjemność, po raz pierwaszy w ciągu swojej 15letniej kariery psychiatrycznej, mogłem powiedzieć że czuję się "normalnie". Czyli jak wspominałem, nie pobudzony, nie ospały - zwyczajnie. Niestety, złożyło się tak że chwilę potem wróciłem do PL z żoną i sytuacja familijno/psychopatyczna wbiła mnie w ziemię, i Valdoxan okazał się za małym kalibrem na radzenie sobie z moimi protoplastami, zwłaszcza w trybie "kill". Wtedy pewna pani wrzuciła mnie najpierw na 30 mirty, potem to samo plus 20mg paro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 19 wrz 2013, 18:29
Brałem przez tydzień 50 mg-równiez miałem zły sen,w dzień byłem lekko mówiąc przymulony.
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 19 wrz 2013, 18:50
Zdaje się że Valdoxan jest szczególnie wskazany dla osób które naturalnie mają zaburzony rytm snu, wybudzanie się w nocy, niespokojny sen itd. Wtedy dla nich Valdoxan może okazać się zbawieniem. Zdaje się że z założenia nie jest to lek dla każdego, a jedynie dla tego wycinka ofiar SSRI u których to brak/zaburzenia snu są pierwotną bolączką. Cóż, u mnie tak nie było, jednak te 5 tygodni z Valdoxanem wspominam nader pozytywnie, było mi nietypowo "normalnie", w stosunku do brania wellbutrinu i wenlafaksyny było mi nader "normalnie" właśnie. No cóż w Irlandii ten lek nie był jakoś nienormalnie drogi, z kolei w PL okazał się niedorzecznie drogi właśnie i trzeba było porzucić. Ale reasumując byłem bardzo z agomelatyny kontent, jeśli pojawi się nie za długo rozsądnie ceniona agomelatyna w Polsce, z przyjemnością spróbuję ponownie, tym razem w dawce jak sugerują w ulotce, 2x25mg dziennie. Jednak póki co, jestem zadowolony z 225mg wenlafaksyny i podtrzymuję swoje zdanie że na lęk nic nie równa się tejże substancji. Amen.

-- 19 wrz 2013, 18:54 --

PS To znaczy oczywiście bezndodiazepny są lepsze/skuteczniejsze na lęk... Ale byłem już od nich uzależniony partokrotnie i nie polecam najgorszemu wrogowi tego doświadczenia. Zatem musi wenla dla mnie wystarczyć, plus ewentualnie (chętnie) jakieś neuroleptix.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez CórkaNocy 19 wrz 2013, 20:35
a to dziwne, że lek na regulację snu go zaburza. u mnie jest taki problem, że mam przestawioną fazę snu i bez tabletek nie zasnę wcześniej niż np. 3 w nocy, i dlatego muszę brać coś na noc bo bym nie wyrobiła, zdarzało mi sie nawet 3 dni pod rząd w ogóle nie spać
i mimo że wstawałam o 6 rano codziennie przez jakiś tam czas to bez tabletek nie zasnęłam wcześniej niż 3 o ile w ogóle zasnęłam, koszmar to był dla mnie
a marzę, żeby móc wyregulować sobie sen i zasypiać bez wieczornych zamulaczy, bo jednak w dzień one jeszcze troszkę działają
więc nie wiem czy w moim przypadku pomógł by ten valdoxan na sen czy zaszkodził
CórkaNocy

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 19 wrz 2013, 22:27
CórkaNocy, z tego co piszesz, bardzo możliwe że Tobie akurat Valdoxan pomógłby znakomicie. Tak jak pisałem, u ludzi bez zaburzeń snu często psuje on sen, jednak jeśli u Ciebie występują takie zaburzenia, mógłby to być właśnie taki lek jakiego Ci potrzeba. Tylko że, prawda, jest nieprzywoicie drogi i mało kogo stać na takie xperymenty. Za psie pieniądze można dostać łagodny neuroleptyk, trazodon, mianserynę itd. Nawet jakieś benzo, nie wspominając o lekach Z.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg