PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez najs10 27 sie 2016, 22:00
kofel napisał(a):GABA to nie jest cudowny receptor, który rozwiązuje problemy tego świata. :)

To zależy bo jak ktoś ma problemy z GABA to jest ;)

przez kofel 28 sie 2016, 00:14
Michal8282. - Pregabalina wiąże się z pomocniczą podjednostką (białko a2-d), otwieranego przez zmianę napięcia błonowego, kanału wapniowego w OUN(...)
https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4445

najs10 - Owszem, ale po czym wnosisz, że akurat u Ciebie winny jest układ gabaergiczny? Masz skłonności do drgawek, trzęsą Ci się ręce, które przechodzą po substancjach działających na gaba i inne typowe gaba-dolegliwości? Bo jeżeli masz na myśli sam lęk to on nie musi być spowodowany rozwaloną gospodarką gaba. Wręcz jest kilkanaście innych możliwości, bardziej prawdopodobnych.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Michal8282. 28 sie 2016, 10:50
Ok znalazłem co oznacza że łączy się z kanałami wapniowymi:

Pregabalinę (Rys.5) (Pregabalinum, Lyrica, (S)-3-izobutylo-GABA) zaprojektowano jako lipofilowy analog GABA podstawiony w trzeciej pozycji w celu ułatwienia dyfuzji GABA poprzez barierę krew-mózg. Miało to wpłynąć na wzrost aktywności dekarboksylazy kwasu glutaminowego (enzym, który odpowiada za biosyntezę GABA), a jednocześnie podniesienie poziom GABA w mózgu. W dalszych badaniach prowadzonych przez firmę farmaceutyczną Pfizer, która kupiła licencję na korzystanie ze związku wykazano, że Pregabalina posiada wysoką aktywność przeciwpadaczkową. Odkryto, że działanie Pregabaliny polega na łączeniu się leku z podjednostką jednego z rodzajów kanałów wapniowych, jakie występują w błonach komórek nerwowych. Kanał wapniowy sprawdza uwalnianie kwasu glutaminowego z zakończeń nerwowych, powodując wzrost stężenia GABA w komórkach nerwowych.

Czyli prega powinna mieć działanie hamujące i nie powinna rosnąć tolerancja. Nie mam pojęcia skąd u mnie pobudzenie po pregabalinie, biorę do tego 150mg wenli. Tyle że wenla powinna pobudzać powyżej 150mg bo wtedy dopiero działa na noradrenalinę, i bez pregabaliny nie miałem takiego speeda.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nedo0000 28 sie 2016, 11:51
Oj wenla juz w dawce 150 mocno mnie pobudzala. Cale mieszkanie ,aż lśniło ;)
40 paro + 15 mg mirty

przez kofel 28 sie 2016, 12:18
Michal8282. napisał(a):Ok znalazłem co oznacza że łączy się z kanałami wapniowymi:

Pregabalinę (Rys.5) (Pregabalinum, Lyrica, (S)-3-izobutylo-GABA) zaprojektowano jako lipofilowy analog GABA podstawiony w trzeciej pozycji w celu ułatwienia dyfuzji GABA poprzez barierę krew-mózg. Miało to wpłynąć na wzrost aktywności dekarboksylazy kwasu glutaminowego (enzym, który odpowiada za biosyntezę GABA), a jednocześnie podniesienie poziom GABA w mózgu. W dalszych badaniach prowadzonych przez firmę farmaceutyczną Pfizer, która kupiła licencję na korzystanie ze związku wykazano, że Pregabalina posiada wysoką aktywność przeciwpadaczkową. Odkryto, że działanie Pregabaliny polega na łączeniu się leku z podjednostką jednego z rodzajów kanałów wapniowych, jakie występują w błonach komórek nerwowych. Kanał wapniowy sprawdza uwalnianie kwasu glutaminowego z zakończeń nerwowych, powodując wzrost stężenia GABA w komórkach nerwowych.

Czyli prega powinna mieć działanie hamujące i nie powinna rosnąć tolerancja. Nie mam pojęcia skąd u mnie pobudzenie po pregabalinie, biorę do tego 150mg wenli. Tyle że wenla powinna pobudzać powyżej 150mg bo wtedy dopiero działa na noradrenalinę, i bez pregabaliny nie miałem takiego speeda.

Jest też coś takiego jak reakcja osobnicza, której nie przeskoczysz. Reakcje paradoksalne typu agresja po diazepamie czy lęki po alprazolamie. Jeżeli chodzi o tolerancję to jest o tyle ciekawe, że u większości na niskich i średnich dawkach rośnie tolerancja, a u ludzi już na maksymalnych dawkach tj 600mg/d raczej już jest stabilnie.

przez fobik123 28 sie 2016, 16:19
nedo0000, A nie zamula i nie osłabia Cię 40 mg paro ? Czego nie bierzesz wenli ?
Michal8282., Dziwnie reagujesz tym pobudzeniem na pregabie,na mnie im wyższa dawka tym lepsze działanie przeciwlękowe i sedujące,wyciszające.Biorę 600mg na dobe na lęki społeczne i całkiem nieźle się sprawdza.Tolerancja nie rośnie tak samo mnie zawsze klepie 300mg.Jak dodam jeszcze klona i baclofen do tej pregaby to już jest bardzo silne działanie przeciwlękowe bo te 3 substancje sie wzmacniają nawzajem.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez najs10 28 sie 2016, 20:48
kofel napisał(a):najs10 - Owszem, ale po czym wnosisz, że akurat u Ciebie winny jest układ gabaergiczny? Masz skłonności do drgawek, trzęsą Ci się ręce, które przechodzą po substancjach działających na gaba i inne typowe gaba-dolegliwości? Bo jeżeli masz na myśli sam lęk to on nie musi być spowodowany rozwaloną gospodarką gaba. Wręcz jest kilkanaście innych możliwości, bardziej prawdopodobnych.

No właśnie trzęsą mi się i to czasami bardzo ale nie pomyślałem że to może być przez to, tak więc dzięki że to napisałeś ;) Drgawki czasami też mam takie że masakra. Co ciekawe dzisiaj mija 6 dzień odkąd biorę pregabaline i jak na razie jest spokój pod tym względem. Chyba od jutra zwiększam dawke na 150mg :)

przez kofel 28 sie 2016, 22:46
Trzęsą to Ci sie od nerwicy. ;) A drgawki to miałem na myśli napady padaczkowe.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez Pan1karz 29 sie 2016, 14:11
kofel napisał(a):Wręcz jest kilkanaście innych możliwości, bardziej prawdopodobnych.

Czy mógłbyś podać jakie?

przez kofel 29 sie 2016, 14:59
Chociażby problemy w gospodarce serotoninowej, nadczynność tarczycy (nadmiar T3), nadczynność nadnerczy (nadmiar katecholamin i kortyzolu)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez Pan1karz 29 sie 2016, 15:11
Zgadzam się, że tarczycę (jak i inne możliwości fizjologiczne) powinno się zbadać przede wszystkim.
Jeśli chodzi o to czy problem jest w gospodarce serotoninowej czy też w gaba - tutaj myślę, że kwestia jest już dyskusyjna :smile:
Ale to tylko moja prywatna opinia.

przez Michal8282. 29 sie 2016, 15:41
Dzisiaj swój pregabalinowy nadmiar energii wyładowywałem w pracy. Niski poziom lęku, somatyka średnio, ale nie zwracam uwagi, zero natręctw. Pozytywny dzień.

przez fobik123 30 sie 2016, 10:13
Michal8282., Jeśli masz problemy z lękiem napadowym i natręctwami to polecam Ci do tej pregaby paroksetynę.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez kofel 30 sie 2016, 12:26
fobik123 napisał(a):Michal8282., Jeśli masz problemy z lękiem napadowym i natręctwami to polecam Ci do tej pregaby paroksetynę.

To już opcja turbo. Zwarzywia niesamowicie. Tylko gdy jest fatalnie i nic innego nie działa.

Sortuj wg