Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lena1 03 cze 2007, 09:31
dzieki.ale nie zawsze jest rozowo.zebys wiedziala ile niby chorob przez ten czas mialam i ile razy chcialam sie leczyc, robic kompleksowe badania:) i zawsze wszystko krecilo sie wokol raka:) to jest jak bledne kolo.mam wzloty i upadki,ale musze isc do przodu.pozdrawiam.
Lena1

przez Róża 03 cze 2007, 10:03
Macie,macie.Tylko wybór jest następujący:albo rodzina i życie głównie dla kogoś(można się przyzwyczaić),albo samotność,która w późniejszych latach jest nie do zniesienia i powoduje totalny życiowy bezsens.
Ale w wieku 22 lat masz jeszcze mnóstwo czasu na "ustatkowanie się",nie warto się jeszcze tym przejmować ;)
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez biedronka 03 cze 2007, 12:21
Oj tak, zgadzam się z Różą w 100%.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SOMATYZACJA

przez la 03 cze 2007, 16:32
JA PLACZĘ najczesciej w kosciele i jak jestem sama nie mam zadnego wsparcia od ludzi ,ktorzy mnie otaczaja ,rodziców mam u nich mieszkam ale nie rozmawiamy ze sobą o problemach ,to raczej on opowiadają o sobie a mnie nigdy nie rozumieli i nie rozumieją nie mam nikogo komu moglabym sie wygadac i tu jest mi bardzo do płaczu i okropnie cięzko
la

też siwieję!!!

przez alexia 04 cze 2007, 11:29
mam ten sam problem, ale nigdy nie wiązałam go z nerwicą. Myślałam ,że może to dziedziczne, albo powstało wskutek braku jakiejś witaminy. Czy wszystko można przypisać nerwicy ?

ja jako przypadek medyczny

przez alexia 04 cze 2007, 11:54
Przeglądałam trochę różne fora i czytałam co piszecie. Każdy z nas ma podobne problemy , lae każdy jest inny. Nie wiem czy znalazłabym kogoś z takimi samymi objawami, któremu pomagają te same leki i metody leczenia. Czy rozmowa pomaga? Nie wiem. Z nikim na "te" tematy nie rozmawiam, a przynajmniej staram się.
Tak, wstydzę się mojej choroby, mojej ułomności psychicznej i fizycznej. Każdy powód by nie pokazać się innym jest dobry. A co daje ananimowość? Poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie będziemy odrzuceni.
Ale czy jesteśmy gorsi od innych, czy tylko inni?
Im dłużej rozmyślam o moim przypadku tym bardziej się boję, lęk nasila się i paraliżuje. Staram się nie mysleć. Od ataku do ataku....

przez fendi 04 cze 2007, 13:35
też tak mam tzn jestem z tym problemem sama i nikomu nie mówię,wie tylko mój lekarz rodzinny do którego wpadam po leki uspakajające w czasie ataku paniki - które mam raz lub dwa razy w roku i nie wiem skąd się biorą bo mam w sumie spokojne stabilne życie , no chyba że to pozostałości z dzieciństwa bo wtedy nie było za pięknie, czytam sobie posty na tym forum i czasem coś napiszę - bo ta anonimowość jest dla mnie dobra tak jak dla ciebie , normalnie na żywo nikomu o tym nie powiem-boję się że powiedzą że sobie wymyślam itd. - także fakt że tylu ludzi tu pisze i że maja tyle problemów uświadamia mi że nie jestem sama z nerwicą i to mnie trochę podbudowuje-chociaż może to samolubne, no więc pozdrowionka trzymaj się i czytaj posty na forum i pisz może to ci pomoże ...

przez maiev 04 cze 2007, 15:10
Nie wiem czy to nerwicowe, bo niby jak to sprawdze. Ale ja też juz mam troszkę siwulców - coraz więcej (nie powiem żeby mnie to cieszyło) - ale tylko na prawej stronie głowy. Ale cóż - jakoś trzeba z tym żyć. :P
"I need a new version of me..."

Brac leki czy walczyc??

przez ToMeK 77 04 cze 2007, 18:53
Witam

Dzis od samego rana meczą mnie objawy nerwicy, niepokój dziwne uczucie duszności.
I teraz pytanie czy brac leki czy walczyc z tym, mam zawsze afobam przy sobie.
Dzis rano około 8 było mi słabo i myslałem ze zaraz padne ale mineło, bo zamieniłem pare słów ze znajomym i odziwo przeszedł mi ten atak:)
Ale ogólnie cały dzien meczy mnie ten niepokój.
Kurcze jestem w stanie zaryzykowac i nie brac nic i zobaczyć co sie bedzie działo ale z drugiej strony czy to mądre bedzie??

To jak lepiej brac tablety czy zwalczyc to badziewie samym sobą??:)
Narazie nie mam takich stanów ze boję sie wyjśc z domu wręcz przeciwnie i nie mam zawrotów głowy.

Pozdrawiam

przez czarnula 04 cze 2007, 19:00
No właśnie, ja mam podobnie. Odzywa się powoli nerwica, chociaz nie jest jeszcze bardzo dokuczliwa. I zastanawiam się czy brać leki czy walczyć. Na czarną godzinę mam Lexotan, na poważne dolegliwosci Cital,a na razie ratuję się Persenem.

przez ToMeK 77 04 cze 2007, 19:08
tez mam persen czasm wystarczją 2 tabletki na dobe a czasm 6!!
Od jutro zrobie sobie test zaryzykuje jak bedzie mi zle to wezme afobam.
Z tego co widze to jak mam zajęcie albo fajne towarzystwo to jest mi ok,
z zasypianiem nie mam problemów.
A najgorzej mam jak licytuje na Allegro wtedy to mam jazde, serce to mi tak wali jak bym ze 100km przeleciał, a cisnienia wole nie mierzyc:)

Pozdrawiam

przez slitzikin 04 cze 2007, 19:19
Tomek - o persenie słyszałem negatywne opinie od osób chorych na nerwicę. Osobiście brałem go bardzo krótko. Ja biorę ziołowe tabletki uspokajające Lab-med czy jakoś tak. Za dychę z apteki. Pomagają. Generalnie innych nie biorę, staram się walczyć z tym sam, ale ostrzegam, to bardzo trudne. Leki czasem pomagają, ale nie żadne psychotropy czy inne gówna, im słabszy lek pomaga tym lepiej!!!!

przez smutas 04 cze 2007, 19:39
a brałeś kiedys hydroxyzyne
Pozdrawiam Serdecznie

przez Mahadevi 04 cze 2007, 19:40
Kurcze... Benzo naprawde robią dobrze. Musimy wszyscy bardzo uważać żeby się nie uzależnić... No i grunt to dobry psychoterapeuta (nie psychiatra) , absolutnie...
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

Sortuj wg