Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez biedronka 23 lut 2006, 11:35
Poppy czytam Twoje posty jakbym czytała swój pamiętnik :shock: Dokładnie tak samo boję się utraty wagi, kiedyś kazdy stracony kilogram to byłby dla mnie ogromny powód do radości, teraz - wręcz przeciwnie. Z tym, że ja akurat, mimo karmienia piersią, nie chudnę wcale. Doszło nawet do tego, że gdy ostatnio przytyłam 2 kg to ucieszyłam się jak wariatka. Naprawdę źle ze mną skoro cieszę się z takim rzeczy :? A jeśli chodzi o bóle w klatce piersiowej to kilka miesięcy temu tez je miałam, bolało nawet przy głębszym oddechu, a ponieważ dochodziły do tego bóle stawów więc wybrałam się do reumatologa. Na szczęście trafiłam na mądrą panią doktor, która zdiagnozowała właśnie bóle przeciążeniowe, ja też bardzo dużo nosiłam córeczkę.

przez Friday 23 lut 2006, 12:28
poppy napisał(a):Zabawną zaś stroną całej sytuacji jest na przykład mój paniczny strach przed utratą wagi. Zawsze marzyłam o tym, żeby schudnąć, bo do szczuplaczków nie należałam nigdy, a teraz, gdy chudnę, panikuję, że to rak.
AŚmiać się, czy płakać? :-)

Rany, mam identycznie...
Wczoraj mój psychiatra do mnie (bo wie, że się maniakalnie odchudzałam): Ale schudłaś!
O mało nie dostałam zawału. Bo akurat mam fazę Jestem chuda=Jestem chora.

stwardnienie rozsiane

przez konga 26 lut 2006, 19:07
MAm 21 lat jestem mężatką. Od jakiegoś czasu odczuwamsilne bóle kręgosłupa są ona uciążliwe występują w odcinku szyjnym, w okolicy łopatek, czyję się zmęczona jestem nerwowa, nie mam problemów z oddawaniem moczu, ale odczuwam częste kłucia z lewej strony ciała w okolicy serca ale kłucia często tez występuja w kończynach nóg o rąk. Moja mama zmarła w wieku 39 lat na stwardnienie rozsiane męczyła się od 20 roku zycia choroba przebiegała ciężko z bardzo częstymi rzutami głównie po ciąży( dwoje dzieci) Ja podejrzewam u siebie to samo lekarze cały czas kieruja mnie na te same badania bez zadnego podejrzenia SM otóz krew zawsze wychodzi mi prawidłowo, OB 12 (cały czas) CRP na stawy ujemne, mocz posiew i osad też dobry mały zług w lewej nerce 0,75 mm (kamień) torbiel na lewym janiku 4 na 3 cm Cytologia grupy I, płuca bez zmian, żadnych zaburzeń widzenia,w wieku 12 lat wykryta dyskopatia ,ogólnie odczuwam ostatnio cały czas zmęczenie no i tak jak drętwienie kręgosłupa, drżenie rąk ,cały czas podwyzszona temperatura ciała 37..37,5 cały czas taka temperatura nerwowość(odczuwam lęk przed smiercią i róznymi chorobami cos jak Fobia) śr przeciwbólowe nie pomagają. Nie wiem co robić męczy mnie to no i mojego męża. Trzy razy w tygodniu chodze na godzinny alerobik jestem sprawna fizycznie szczupła. Czy ja jestem znerwicowana??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez konga 26 lut 2006, 19:31
u mnie w tej chwili jest stwardnienie rozsiane ostatnio był hiv rak piersi wyrostek robaczkowy posocznica (SEPSA) noo i na czasie teraz ptasia grypa,
serce i mase innych chorób niedługo doprowadze sie nie wiem do czego

przez reirei 26 lut 2006, 19:40
A JA SOBIE OSTATNIO WKRĘCAM ZDROWIE!!!
Ludzie zróbcie coś ze mną, ja czuje się dobrze, nic mi nie dolega, Boże Święty czy ja z tego wyjde? :lol:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

hmmm

przez konga 27 lut 2006, 12:42
DZieki Ci Rafik .. no staram sie o tym nie myslec ale mi to nie wychodzi.. tym bardziej podbierałam wyniki wszystkie sa dobre a ja dalej szukam dziury w całym... dostałam skierownie do neurologa, zobaczymy co dalej.. miejmy nadzieje ze dobrze, ale znajac życie zaraz wymysle sobie inna chorobe .. ale dobrze że trafiłam na to forum zawsze moge sie wygadać ..

Pozdrawiam wszystkich

cały czas myślę o swoim ciśnieniu. Pomocy

przez aguska10 03 mar 2006, 09:58
cierpie na nerwicę lękową, ale najwiekszym lękiem jest mierzenie ciśnienia, sama myśl o tym a także widok ciśnieniomierza powoduje strach. Oczywiście przy pomiarach u lekarzy zawsze zwyżki 170/100. Cisnienie mierzę rano (po wstaniu z łóżka)to jest dobre 120/80 110/70 bo jeszcze nie zdążę się nakręcić. Odkładając ciśnieniomierz mam ochotę je znowu mierzyć (może żle mierzyłam - myslę sobie) a przy tym już się denerwuję. O swoim ciśnieniu myśle i w dzień i wnocy jak się obudzę. Wszystkie objawy przypisulę wysokiemu ciśnieniu (zawroty głowy, szum w uszach) i cały czas się o nie denerwuję. Istny Horror. od miesiąca przestałąm je mierzyć , pomoary miały mnie uspokoić a wprowadzały większy lęk. Sama rozmowa ociśnieniu mnie strasuje, także to pisanie oraz czytanie o ciśnieniu. miałam holtera wyniki w nocy prawidłowe, w dzień różnie czsami ok 145/85 raz 160/100 , gdyz samo uruchomienie aparatu, ten warkot mnie stresuje. Czy ktoś może mi pomóc. Jak zmierzyć normalnie ciśnienie, aby poznąć jego prawdziwą wartoć a nie w kółko nakręcaną. Proszę pomożcie.
Pozdrawiam

przez kukubara 03 mar 2006, 10:07
Witaj postaraj sie poczytac posty moze znajdziesz cos o cisnieniu,ja nic o tym nie wiem.Badz dzielna

przez roccola 03 mar 2006, 10:13
Witaj . Nerwy podniecenie lęk to wszystko wpływa na cisnienie. Osoby znerwicowane maja podwyższone cisnienie. Spróbuj je mierzyc jak jestes spokojna. spróbuj sie przekonac ze jak bedzie wysokie to nic sie nie stanie. Sa rózne leki na obnizenie cisnienia . Biohexal 5. Bralam bo mialam taka sama schize jak ty . Kupilam cisnieniomierz i ciagle mierzylam. Tylko u mniew przewaznie bylo niskie.

przez aguska10 03 mar 2006, 10:29
Ja rozumiem cały ten mechanizm nakręcania, ale nie umiem nad tym zapanować. Teraz gdy go nie mierzę(potrafiłam mierzć dosłownie co chwilę, mankiet cały cas założony na rękę - a ciśnienie coraz wyższe i wyższe - a ja liczę, za każdym pomiarem, iż będzie niższe) wewnętrzy głos mówi: zmierz go to się uspokoisz i tak mnie popycha mam chwilę zawachanie, ale narazie trzymam się. Ale i tak o nim myślę. Co robić? Jak spaść z tej karuzeli? :twisted:
Pozdrawiam

przez Krzysztof 03 mar 2006, 11:00
witaj, ja tez miałem podobny problem z ciśnieniem - ekg, holter, wszystko ok., a jednak ciśnienie ponad normą, no i te nieszczęsne skoki ciśnienia. Miałem ochotę wozić ze sobą ciśnieniomierz i co chwilę mierzyć. No i trafiłem do fajnego lekarza pierwszego kontaktu. Zbadałem cholesterol - zbyt wysoki. Zapisano mi hygroton - 1 tabletka rano (współgra z tabletkami branymi przy nerwicy) i dieta - unikanie tłuszczu. Po pół roku zjechałem z wagi 10 kilo i cholesterol też spadł. A i ciśnienie ok., choć codziennie rano mierze, ale warkot juz mnie nie stresuje - spróbuj

przez aguska10 03 mar 2006, 11:13
Dzięki Krzysztofie za wsparcie, powiedz proszę jeżeli to ciśnienie masz ok to po co mierzysz je codziennie, czyżby to jakaś chęć uspokojenia<
Pozdrawiam

przez roccola 03 mar 2006, 11:14
U Ciebie Krzysztofie nadcisnienie bylo związane z nadwagą i cholesterolem. Ale u szczupłych osob ten czynnik nie istnieje wiec szukałabym powodów raczej w nerwicy

przez Krzysztof 03 mar 2006, 11:21
mierze je, poniewaz lekarz mi powiedział abym je kontrolował jeszcze przez jakiś czas, ale to zdecydowanie uspokaja

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 11:22 am ]
roccola, u mnie chyba zbiegło sie wszystko naraz - nadwaga , cholesterol i nerwica, choc lekarz powiedział mi że niewykluczone iż nerwica przyczyniła sie do podwyższenia cholesterolu

Sortuj wg