Fobia społeczna i Brintellix który nie działa, co zrobić?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez snake76 04 maja 2016, 20:44
witam,

chciałbym Was prosić o pomoc. Przez 4-5 lat zażywałem Seroxat, który został mi przepisany w ramach leczenia nerwicy lękowej. Pewnego dnia uznałem, że czas go odstawić, udało mi się i przez ponad rok funkcjonowałem bez leku. Niestety na przełomie 2015/2016 splot niekorzystnych wydarzeń spowodował nawrót choroby, która objawiała się strachem przed jazdą taksówką (uczucie duszenia), uczucie jakby jakaś siła chciała mnie zepchnąć z mostu, uczucie omdlenia przebywając w śród ludzi nawet znajomych, słabość w rękach, niechęć do wstawania rano i ogóle osłabienie organizmu. Udałem się do lekarza który przepisał mi Brintellix, chciałem lek który nie będzie powodował tycia tak jak Seroxat. Brintellix zażywam od 2 miesięcy i nie widzę poprawy, co prawda nie mam już problemów z chodzeniem po mostach ale fobia społeczna - kontakt z ludźmi, rozmowy biznesowe itp to koszmar, zaczynam mieć lęk przed lękiem. Co zrobić? Lekarz zaproponował zwiększenie dawki z 10 mg do 15 mg lub zmianę leku. Trochę się zraziłem i nie wiem co zrobić, jest coś lepszego od Seroxatu ? Biorąc pod uwagę cenę Brintellixu sądziłem że to cudowny lek.

z góry dziękuję

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 21:00
snake76 napisał(a):Biorąc pod uwagę cenę Brintellixu sądziłem że to cudowny lek.

To chyba tylko cudowny marketing i polityka cenowa producenta- koncernu farmaceutycznego H. Lundbeck A/S. ;)

Jeżeli paroksetyna (Seroxat) dobrze na Ciebie działała to spróbuj może porozmawiać z lekarzem o innym leku z tej samej grupy farmakologicznej (SSRI). Np. escitalopram (oryginalny preparat pod nazwą handlową Lexapro/Cipralex również stworzył Lundbeck, ale dostępnych jest wiele tańszych zamienników - Lenuxin, Mozarin, Depralin, Pramatis, Elicea, Escitil, Servenon, Symescital, Nexpram, Escitalopram Pharmaswiss), fluwoksamina (Fevarin), czy sertralina (Zoloft, Asentra, Asertin, Zotral, Luxeta, Setaloft, Sertagen).

Doraźnie możesz się wspomagać jakimś lekiem stricte uspokajającym/przeciwlękowym typu hydroksyzyna (Hydroxyzinum) czy jakiś lek z grupy benzodiazepin (jest ich sporo). Zapytaj lekarza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez snake76 04 maja 2016, 21:15
@ Lord Kapucyn dziękuję za szybką odpowiedź. Lekarz coś wspomniał o leku Zoloft, ale nie ukrywam, że nie wiedziałem jak do tego podejść. Poczytam o tym leku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 21:19
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez snake76 10 maja 2016, 16:07
Został przepisany mi Zoloft w dawce 50mg, co ciekawe Pani w aptece Słonecznej chciała mi wmówić, że to nie oryginał :hide: Jak nie pomoże to mam przejść na Efectin.

Z tego co czytałem to Brintellix mało komu pomógł.

Sortuj wg