Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wieslawpas 03 sty 2014, 02:22
Ano wlasnie ze tak. Ale to byl chwilowy spokoj taki na pol godziny, pozniej wsztko wrocilo.

przez nova_2013 03 sty 2014, 02:33
a probowales zapamietac te swoje emocje ? Chodzi mi o to, ze jesli odczules ulge to warto bylo zapamietac ten stan i powtorzyc go przy nastepnej probie gniewu. To taka forma cwiczen, ktora pomaga zmienic emocje automatyczne na wyuczone. Wlasnie tego uczy terapia behawioralna.

Moze wyjasnie :
skoro jako dzieci dorastajåce w szkole i w rodzinie nabylismy sztuke radzenia sobie ze stresem i "denerwujåcymi nas ludzmi" to w zyciu doroslym na podobne sytuacje reagujemy automatycznie. Jesli wiec moglismy sie tych zachowan wyuczyc czy nauczyc, to znaczy, ze jako osoby dorosle mozemy dokonac przeuczenia sie tych zachowan.

I analogicznie : skoro dawniej wkurzali Cie ludzie przerywajåcy Twojå medytacje a raz udalo Ci sie opanowac ten gniew, to znaczy, ze jestes w stanie reagowac inaczej na zloszczåce Cie osoby niz dotychczas. Dlatego te chwile oslabienia gniewu wobec goscia mogles zapamietac aby po raz kolejny uzyc tych samych emocji wobec innych osob, do ktorych czujesz gniew.

Mam nadzieje, ze nie namåcilam jeszcze bardziej ? :bezradny:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez wieslawpas 03 sty 2014, 02:43
Wiem o co chi chodzi jednek wieszk jak jedt emocja emocjami i tak je odczuwam a objawy nadal sa. A ciebie co meczy???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neon 03 sty 2014, 02:49
Krew mnie zalewa,mój sąsiad sobie dyske zrobił o 2 w nocy. Kiedyś go odstrzele, narkoman pi******y. :(
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez nova_2013 03 sty 2014, 03:00
ja mam napady paniki. Lekarze mowiå, ze one så wynikiem dlugotrwalego stresu. Ja sie tylko zastanawiam co to za forma stresu, skoro nie stracilam apetytu, ani nie mam problemow ze snem, ani zawrotow glowy. Po prostu PANK ! Raz dopadl mnie atak paniki i uprzykrza mi zycie od jakiegos roku.
Pierwszy atak dostalam w lutym tego roku i poszlam na zwolnienie na 2,5 miesiåca. W tym czasie wypoczelam i ataki przeszly. A teraz znow pod koniec listopada sie pojawily. Wiec znowu zwolnienie ale tym razem wylådowalam u psychiatry i zapisal mi citalopram. Od 10 stycznia zaczynam terapie behawioralnå bo podobno te ataki paniki mozna wyleczyc bardzo latwo dzieki tej terapii. Zobaczymy....

Moje dziecinstwo bylo cudowne, podobnie zycie dorosle. Jestem zadowolona z siebie, swojego zycia, rodziny i pracy. Wiec skåd u mnie taka przypadlosc chorobowa - nie mam pojecia. Mam wspanialego i kochajåcego meza, zadnych awantur ani w dziecinstwie ani w zyciu doroslym, moi rodzice takze byli przykladnå i kochajåcå sie parå i zawsze czulam sie kochana przez nich.

Ja mysle, ze moje ataki paniki wynikajå z przepracowania bo jestem pracoholikiem a na urlopie bylam z jakies 12 lat temu. Mam na mysli taki urlop wyjazdowy, do cieplych krajow, do hotelu. Co prawda urlop bralam przewaznie tygodniowy bo dluzej beze mnie praca by nie wytrzymala :D

I pewnie ståd te paniki. Sama nie wiem ale na pewno sie dowiem podczas terapii behawioralnej. I bede szczesliwa kiedy sie dowiem jaka jest przyczyna moich atakow. Fakt, ze po citalopramie juz nie dostalam ataku paniki ale biore tabletki dopiero 2 tygodnie wiec to zbyt krotki okres aby poczuc euforie i pelne wyzdrowienie.

-- 03 sty 2014, 03:02 --

neon napisał(a):Krew mnie zalewa,mój sąsiad sobie dyske zrobił o 2 w nocy. Kiedyś go odstrzele, narkoman pi******y. :(

buahhahaha strzelaj Neon oby trafnie :mrgreen:

no a swojå drogå to juz dranstwo, zeby o tej porze nie liczyc sie z innymi. Cisza nocna obowiåzuje od 22-6 !

przez neon 03 sty 2014, 03:10
nova_2013, Nie w tym chorym kraju, ten człowiek miał już nieprzyjemności w sądzie,ale nasze prawo jest tak efektywne, że płakać się chce..

Ja miałem też świetne dzieciństwo, chociaż później trafiłem na nieciekawe towarzystwo. Nieszczęścia chodzą po ludziach.

Ja się zastanawiam po co Ty bierzesz leki skoro masz łagodne te objawy. Ja nie biore.. bo można się uzależnić i w paść z deszczu pod rynnę..
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez nova_2013 03 sty 2014, 03:21
i tutaj dochodzi do mojego wewnetrznego konfliktu Neon

Myslalam, ze uda mi sie przeczekac do czasu terapii bez farmakologii ale podczas ostatniego ataku wpadlam w tak beznadziejny nastroj, ze postanowilam jednak wziåc te tabletki. Ostatnie dwa tygodnie przed rozpoczeciem kuracji mialam potworne wahania nastroju. Sama siebie nie poznawalam. Z godziny na godzine popadalam ze skrajnosci w skrajnosc, albo szloch i placz albo uniesienie i smiech. Jak taki emocjonalny dziwolåg. Przestraszylam sie swojej choroby i chyba poczulam stan obledu. Wzielam pierwszå tabletke juz w desperacji.

Podobno citalopram nie uzaleznia wiec jesli terapia behawioralna odniesie skutki to mysle, ze bede mogla stopniowo odstawic leki. Sama juz nie wiem czy popelnilam blåd zaczynajåc farmakologie czy dzieki niej poprawil sie moj stan. W pazdzierniku zarejestrowalam sie na tutejsze forum i jeszcze wtedy sie ludzilam, ze pomoge sobie sama. Po niespelna 2 miesiåcach wrocilam tu ponownie i wowczas zaczelam brac cital.

przez neon 03 sty 2014, 03:29
A ten stres, robisz coś w kierunku jego redukcji, czy chcesz się wyleczyć, żeby wrócić do tych sytuacji stresogennych? 12 lat bez urlopu, ciągła praca, to już niestety chyba nie przejdzie po ataku choroby, będziesz musiała coś zmienić w swoim życiu. Odciążyc organizm.
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez nova_2013 03 sty 2014, 03:39
tak, nauczylam sie aby szanowac swoj wolny czas od pracy i poswiecic go wiecej dla siebie i rodziny. Ja sie tak zaangazowalam w swojej pracy, ze 10-12 godzin szesc dni w tygodniu mijalo mi jak z bicza strzelil. Teraz obiecalam sobie, ze bede pracowac tylko 5 dni w tygodniu i max 8 godzin jak przystalo na obywatela. Mam za swoje ! I place za to ogromnå cene w tej chwili. Ale mam tez nadzieje, ze obecne 1,5 miesiåca wolnego wypoczne solidnie i powroce do pelni zdrowia.
Choc juz dzis palnelam do meza, ze moze wroce do pracy 11 stycznia, nastepnego dnia po pierwszej terapii behawioralnej. To jakas mania pracoholika !

Jest tylko jeden problem.... otoz od listopada czuje ogromny strach przed prowadzeniem samochodu i te ataki paniki dopadaly mnie wlasnie w samochodzie.
A przeciez nigdy nie bralam udzialu w zadnym wypadku ani stluczce. Skåd te emocje gdy tylko odpalam silnik ???

przez neon 03 sty 2014, 03:49
Nie wiem skąd te emocje, może nerwica uaktywniła jakieś lęki przed małymi pomieszczeniami? Która u was godzina w Szwecji?

Cisza nastała... :uklon: Zmykam spać, trzymajta się rajtuzów :D
Ostatnio edytowano 03 sty 2014, 04:00 przez neon, łącznie edytowano 1 raz
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez nova_2013 03 sty 2014, 04:00
taka sama jak w POLSCE czyli 03.00

W Finlandii jest godzine pozniej, a w Anglii godzine wczesniej.

Neon, bardzo milo mi sie z Tobå rozmawia i zauwazylam, ze Ty tez jestes nocny marek :D
Ja padam przy 3 w nocy i bede juz uciekac. Ale z przyjemnosciå porozmawiam z Tobå jutro i nastepne dni.
Bywam tutaj na forum ( ataki) , na Escitalopram i czasami na zjednoczone stany lekowe. Ale na tym ostatnim mam wrazenie, ze to aktywny czat dla zgranej paczki i jakos nie ogarniam tych rozmow o rajstopach, kremach czy pachnidelkach. Wydaje mi sie, ze ZSL jest bardziej okupowany przez malolaty.

Bardzo Ci dziekuje za dzisiejszå rozmowe i zycze milego oraz pogodnego piåtku.

Buziaki xxx

przez neon 03 sty 2014, 04:03
Również dziękuję za miły, wspólnie spędzony czas, pewnie jeszcze kiedyś pogadamy, również przesyłam całuski ;)
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez nova_2013 03 sty 2014, 04:06
:papa: spij smacznie

napewno jeszcze nie raz wymienimy nasze spostrzezenia. Panuje tutaj dobra atmosfera i ona bardzo zbawiennie dziala na mnie i podejrzewam, ze na innych takze.

Zatem do uslyszenia !

Re: Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez Gabriel74 03 sty 2014, 05:02
pika30 napisał(a):
nova_2013 napisał(a):pika30

odstawilas esci po 4 dniach ? Zaczelas brac polowe dawki czy od razu calå ?

tak po 4 dniach...
przez dwa dni po 0,25 i dwa dni 5mg i odstawiłam, bo tak mnie ten lek zamulał że nie miałam ochoty rano wstać do płaczącego dziecka w łóżeczku.... także weź to sobie w ogóle wyobraź, masakra jakaś...

-- 02 sty 2014, 21:17 --

gosiulek napisał(a):ja od kilku dni kiepsko się czuję...głowa mnie boli z tyłu,kark sztywnieje i zawroty lekkie i kołatanie serca...i nogi miękkie i zimne...masakra jakaś...

u mnie coraz gorzej, byłam u bioenergoterapeuty i wydaje mi się że od tego mi gorzej, jutro znowu jestem tam umówiona...
już się nie mogę doczekać tej psychoterapii...jeszcze 5 dni

Probowalas kiedyś tulic się do drzew i czerpać z nich energię,mówił mi to dawniej mój kolega który miał straszną nerwicę lekowa. Doradzil jemu to jakiś zielarz u którego się leczył i o dziwo pomagało jemu to. Sam nigdy tego nie próbowałem ale z tego co mi mówił to brzoza jest jednym z drzew które wplywalo na niego kojąco. Może sam sprubuje?

Sent from my HTC One using Tapatalk

Sortuj wg