Strach przed ludźmi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Strach przed ludźmi

przez boniek 26 mar 2013, 16:55
Witam chciał bym się przedstawić z względu na to że jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam ksywkę boniek i mam 26lat. Moim największym problem jest to że strasznie boję się rozmowy z ludźmi twarzą w twarz. ogólnie jest to ja kiś koszmar jeśli chodzi o to. Zawszę jeśli do chodzi do tego typu kontaktu najczęściej zaczynam odczuwać straszny lęk czuję się nie swoją. najgorzej jest w grupie gdzie jest dużą nieznanych mi osób mam wrażenie że wszyscy na mnie patrzą co mnie przeraża. Nie mam kolegów ani przyjaciół unikam ludzi. z nikim nie gadam ani nikt zemną jakies pomysły na rozwiązanie mojego problemu ?
Polska strona gry Neverwinter Online - Znajdziesz u nas poradniki, recenzje oraz szybką pomoc.

Strach przed ludźmi

przez regza 26 mar 2013, 17:03
Witaj a myślałeś o psychologu?

Strach przed ludźmi

przez Moonlight94 27 mar 2013, 22:21
Cześć boniek,

Pomyśl o psychoterapii połączonej z psychiatrią. Psychiatrzy to najsympatyczniejsza grupa lekarzy jakich znam :) Po konsultacji z nim zapewne przepisze Ci leki. Jeśli jest to naprawdę silny lęk, poproś lekarza o paroksetynę, jest zdecydowanie najskuteczniejsza na fobię społeczną.
To zależy od podejścia lekarza, ale może Ci również przepisać leki doraźne, z grupy benzodiazepin. Bierzesz je tylko gdy naprawdę czujesz że nie dasz rady. Są uzależniające. Paroksetyna nie uzależnia.

Paroksetyna - SSRI - zaczyna działać dopiero po pewnym czasie. Jest to tak mniej-więcej od 2 tygodni do 6. U mnie zaczęła działać w 2,5 tygodnia. To dobry lek, skuteczny.

W trakcie zażywania paroksetyny podejmij również psychoterapię. Zapisz się do psychologa, porozmawiasz z nim - zrobi on tzw. profil osobowościowy. Najprawdopodobniej dostaniesz taki arkusz z dziwnymi pytaniami który wypełniasz, on/ona analizuje i tak dalej.
Kontynuuj farmakoterapię (leki) z psychoterapią (psycholog).

Wierzę, że wszystko się uda :) Powodzenia!
Było:
Fluanxol 0,5, Sertralina 50,Escitalopram 10,Paroksetyna 20,Wenlafaksyna 75,Buproprion 150,Trazodon 150,Fluoksetyna 20
Benzo: Alprazolam 0,5, Oxazepam 10,Lorafen 1,Cloranxen 10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed ludźmi

przez boniek 28 mar 2013, 15:18
Ok dzięki za pomoc za tydzień może zbiorę w sobie trochę odwagi i pójdę do psychologa .
Polska strona gry Neverwinter Online - Znajdziesz u nas poradniki, recenzje oraz szybką pomoc.

Strach przed ludźmi

przez ekspert_abcZdrowie 28 mar 2013, 16:18
boniek, strach przed ludźmi, brak przyjaciół, samotnictwo, lęk przed kontaktem twarzą w twarz sugeruje, że możesz cierpieć na fobię społeczną. Fobia społeczna uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie i rzutuje na zachowanie osoby chorej. Człowiek taki unika niewygodnych i nieprzyjemnych dla niego sytuacji. W leczeniu socjofobii stosuje się leki i psychoterapię. Uważam, że powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który mógłby Cię zdiagnozować i zaproponować najbardziej optymalną formę leczenia. Odsyłam Cię do linków:

http://portal.abczdrowie.pl/fobie-spoleczne
http://portal.abczdrowie.pl/terapia-fobii

Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg