Nerwica lękowa - pytanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 26 mar 2013, 19:12
Wszyscy wiedzą o mojej chorobie, chłopak rozumie widzi kiedy ma ataki próbuje pomóć , reszta rodziny wie, znajomi też ale wydaje mi się, że nie rozumieją, nie wiedzą jak pomóc

Nerwica lękowa - pytanie

przez freitag20 26 mar 2013, 19:19
Oczywiście że nie wiedzą, bo ich to nie dotyczy. Nigdy nie będą wiedzieli, bo tego nie przeżyli. Po prostu ważne, żeby Cię wspierali tak jak wcześniej, nie traktowali Cię jak kogoś upośledzonego, bo to tylko przejściowe, z tego się wychodzi.

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 26 mar 2013, 19:22
Chciałąbym wiedzieć, upewnić się, że te objawy które dziś opisałam to jest nerwica napewno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica lękowa - pytanie

przez Jolka85 26 mar 2013, 19:54
Witam. Ja nerwicę mam od ponad dwóch lat. Każde wyjście z domu to koszmar. Wsparcie mam w przyjaciółce bo moja rodzina tego nie rozumie. Ostatnio mąż zostawił mnie dla kochanki i przeżywam istne piekło.Jak tu żyć...

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 26 mar 2013, 19:59
Mogę się jedynie domyśleć jak Tobie ciężko, ale musimy dać radę...

-- 26 mar 2013, 18:59 --

Chodzisz do psychiatry? na terapie? leki?

Nerwica lękowa - pytanie

przez freitag20 26 mar 2013, 20:04
Dorota20, tak to są objawy nerwicy i powie Ci to każdy lekarz, przeżywasz lęki, depersonalizację. Też tak miałem. Nagle zatrzymywałem się przed lustrem i czułem, że jestem już na granicy szaleństwa, że zaraz całkowicie zwariuje, opuszczę swoje ciało i potrafiłem tak stać minutę i się gapić jak w transie. Nie zastanawiaj się czy są to objawy nerwicy, uwierz że nimi właśnie są. I zapytaj lekarza, aby rozwiał Twoje wątpliwości.

Nerwica lękowa - pytanie

przez sadi31 27 mar 2013, 13:55
Witam, od pół roku choruje na nerwicę lękową. Czy normalne jest, że odkąd dostałam pierwszy atak lęku cały czas boję się, że może to być opętanie? nie umiem wyjaśnić sobie tych nagłych ataków strachu i codziennie myślę, że jestem opętana :( Czy coś jest ze mną nie tak? :(

tak to absolutnie normalne i typowe
leki przed opetaniem sa jednymi z wielu przy nerwicy lekowej

Nerwica lękowa - pytanie

przez wysłowiona 27 mar 2013, 14:15
Witam. Ja nerwicę mam od ponad dwóch lat. Każde wyjście z domu to koszmar. Wsparcie mam w przyjaciółce bo moja rodzina tego nie rozumie. Ostatnio mąż zostawił mnie dla kochanki i przeżywam istne piekło.Jak tu żyć...

Odbudować wszystko, krok po kroczku. Od pozbycia się nerwicy, przez pewność siebie i inną interpretację świata do nowych celów w życiu i motywacji ;) To naprawdę jest możliwe, ale musisz się przyłożyć i pracować. Co planujesz?

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 30 mar 2013, 09:49
Już 2 razy śniło mi się opetanie ;( wariuje

Nerwica lękowa - pytanie

przez wysłowiona 30 mar 2013, 13:06
Nagle zatrzymywałem się przed lustrem i czułem, że jestem już na granicy szaleństwa, że zaraz całkowicie zwariuje, opuszczę swoje ciało i potrafiłem tak stać minutę i się gapić jak w transie.

Dokładnie, typowa depersonalizacja. Ja do takich dysocjacyjnych stanów miałam skłonności od zawsze, ale prawdziwą derealizację odczułam jakiś czas temu. Stałam w nocy nad kranem, spojrzałam na swoje ręce i były jakby "odklejone" od tła. No i nagle usłyszałam szum w uszach, rzeczywistość stała się jakby przytłaczająca i myślałam, że zemdleję.

Najważniejsza rzecz: ogarnęło mnie przerażenie, takie przerażenie ścinające z nóg, nigdy nie czułam czegoś podobnego. I wyobrażam sobie, że gdyby nie fakt, że doskonale wiem czym jest derealizacja, po prostu miałabym atak paniki. I do tego nie można dopuścić. Doroto, jeśli się poddasz temu uczuciu, ono będzie wracać. Jeśli to się zdarzyło pierwszy raz, to dobrze. Po prostu nie skupiaj się na nim, w jednej chwili odwróć się, uśmiechnij i zacznij robić coś innego. Ale z taką szczerą chęcią odwrócenia uwagi. Możesz już teraz pomyśleć o tym, co mogłabyś zrobić w takiej sytuacji, żeby tak całkiem naturalnie przestać o tym myśleć. I nie stój przed lustrem patrząc na swoją twarz! Wiem, że to ciekawe, ale nie ma sensu ;)

Sortuj wg