Nerwica lekowa a slodycze

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez JKB 24 lis 2012, 21:07
Witam

Mam pytanie , czy ktoś z Was spotkał sie ze stwierdzeniem ze jedzenie słodyczy w nerwicy nasila ja, a odstawienie słodyczy powoduje zmniejszenie a nawet ustąpienie objawów ???? Mój kolega był 2 miesiące temu u psychiatry i lekarz kazał odstawić mu całkowicie słodycze. Rezultat jest taki ze kolega z klebka nerwów stał sie zdrowym człowiekiem. Koleżanka która ma depresję , tez mówiła mi ze 0 słodyczy i wtedy objawy są mniejsze.

Jkb
JKB

przez MARIAN1967 24 lis 2012, 21:31
Może u kogoś tak i jest, nie zauważyłem aby cukier miał u mnie jakikolwiek wpływ na zwiększenie objawów.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Adam Smith 24 lis 2012, 21:37
Przez odstawienie cukru objawy nie ustąpią , ale na pewno mogą występować w mniejszym nasileniu . Jak wiadomo cukier podnosi poziom glukozy , co na pewno zwiększa również poziom lęku , ale na całkowite wyleczenie nie ma co liczyć :D
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zubryk 25 lis 2012, 10:22
Z obserwacji siebie wnioskuję, że coś w tym może być.
Wiele rzeczy byłbym w stanie zrobić aby się wyleczyć a odstawienie słodyczy jest bezkosztowe więc spróbuję teraz świadomie.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

przez JKB 25 lis 2012, 11:16
To ustaliliśmy ze odstawieńie słodyczy moze zmniejszyć objawy nerwicy poprzez obniżenie poziomu glukozy we krwi. To nasuwa sie pytańie a co z piciem soków ???? Jedzeniem owoców??? Przecież one tez podwyzszaja glukoze
JKB

przez *Monika* 25 lis 2012, 11:20
JKB, Wszystko z umiarem, tak jak babcia przykazała. :D ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Saraid 25 lis 2012, 11:24
JKB, zauwazyłam ,że mnie nstrój poprawia się czasem po czekoladzie ale oczywiście że z umiarem .
Saraid

przez JKB 25 lis 2012, 11:48
Wiecie ja spróbuje nie jeść wogole słodyczy, soków i owoców sobie nie odpuszce- zobaczymy jakie bedą rezultaty.
JKB

przez puma1 26 lis 2012, 23:34
fajnie byloby pozbyc sie nerwicy i przy okazji kilka zbednych kg :)

przez carlosbueno 27 lis 2012, 01:07
ja to po zjedzeniu słodyczy i w trakcie czuje się lepiej w końcu to moja prawie jedyna przyjemność w życiu.
Największy Forumowy Maruda

przez diatas 27 lis 2012, 01:16
JKB napisał(a):Wiecie ja spróbuje nie jeść wogole słodyczy, soków i owoców sobie nie odpuszce- zobaczymy jakie bedą rezultaty.
Odradzam, kiedyś to zrobiłem bo myślałem, że może Candida albicans mnie atakuje stąd to moje zrypane samopoczucie. Ale zamiast się polepszyc pogorszyło się. Nie ma co sobie odmawiać przyjemności życia. Bierzcie przykład z Carlosa, chłop dobrze pisze ;)
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez MARIAN1967 28 lis 2012, 23:20
bo cukier działa antydepresyjnie,ale i też powoduje pobudzenie aktywności fizycznej i intelektualnej. Jak ktoś doszukuje się w tym jakiejś nieprawidłowości ,to mamy problem.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg