NERWICA LĘKOWA !!! Chyba tak! HELP ME !

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez natisz 13 sty 2012, 17:29
Mam na imie Natalia ma 26 lat. W ciągu ostatnich trzech lat straciłam najbliższe dla siebie osoby. Umarli moi dziadkowie i mama. Wychowywałam się bez ojca więc mama, babcia i dziadek, którzy mnie wychowywali, byli naturalnie najważniejszymi ludźmi w moim życiu. Od śmierci mamy borykam się z problemami sercem – zbyt wysokie tętno przy zbyt niskim ciśnieniu. Krótko po śmierci mamy (kwiecień 2010) stwierdzono u mnie nerwicę lękową. Psychiatra przypisał mi środki farmakologiczne, które rzeczywiście przynosiły zamierzony efekt, lecz tak naprawdę nigdy nie skorzystałam z porady psychoterapeuty.

Po kilkumiesięcznym okresie „względnego spokoju” lęki się nasiliły. Dolega mi kołatanie serca i niepokój. Skorzystałam z porady renomowanego kardiologa, który przejrzał moją dokumentację medyczną, wykonał dodatkowe badania i stwierdził wypadanie zastawki mitralnej. Lekarz zapewnił, że nie jest to nic poważnego i nie zagraża mi to w żaden sposób. Stwierdził również, że takie kołatanie serca najprawdopodobniej ma podłoże nerwicowe. Prawda jest taka, że wsłuchuje się w swój organizm, każde lekkie kołatanie serca sprawia że wpadam w panikę i jeszcze bardziej „nakręca” te dolegliwości. Ciągły strach o to czy coś złego się nie stanie tak zdominował moje myśli, że nie potrafie cieszyć się życiem i normalnie funkcjonować. Nawet wyjście do toalety w pracy niesie za sobą strach, że coś może się w tym czasie wydarzyć. Z tego powodu nie rozstaje się z telefonem. Nosze go ze sobą wszędzie, żeby w razie sytuacji awaryjnej móc wezwać pomoc.

Chce zasięgnąć porady, uzyskać jakieś wskazówki, , które pomogą zacząć walkę z tymi problemami.

Męczy mnie to juz ...

Pozdrwiam
Natalia

przez ekspert_abcZdrowie 13 sty 2012, 18:09
natisz, o nerwicy lękowej możesz przeczytać m.in. pod poniższym linkiem: http://abcnerwica.pl/nerwica-a-depresja. O tym, co może pomóc w przypadku zaburzeń lękowych tutaj: http://abcnerwica.pl/gdzie-szukac-pomocy-majac-nerwice. I jeszcze o nerwicy serca: http://abcnerwica.pl/nerwica-serca. Pozdrawiam!
Psycholog

przez natisz 13 sty 2012, 18:40
Dziekuje:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 13 sty 2012, 20:03
natisz, Masz chyba dość "typowe" objawy nerwicy. Ja akurat mam te same problemy o których piszesz tzn: wysoki puls, niskie ciśnienie i wypadanie płatka zastawki mitralnej. W sumie jest tu mnóstwo tematów , które powinnaś przejrzeć.
Moderator

przez BERTA 13 sty 2012, 20:15
natisz też mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej,też miałam takie objawy i tak panikowałam .
Every moment is good to change

przez uzytkownik 13 sty 2012, 20:15
Wiola, a bierzesz coś na regulację/uspokojenie pikawki?
uzytkownik

przez *Wiola* 13 sty 2012, 20:18
uzytkownik, Teraz nie, kiedyś brałam propranolol. Na wenlafaksynie się uspokoiło, przestało mi tak bardzo dokuczać.
Moderator

przez natisz 14 sty 2012, 17:17
Ja biorę Concor żeby uspokoić tętno i potas. Ale kardiolog powiedział,że to ma podłoże psychiczne... I stąd te nasilone objawy.... Eh...

przez nadzieja25 15 sty 2012, 17:04
hej, Dokładnie mam to samo, tyle, że bez wypadania tej zastawki - nie stwierdzono tego, póki co. Na razie jest w miarę ok. U psychiatry byłam raz, ale po antydepresantach nie mogłam funkcjonować, więc skorzystałam z pomocy kardiologa, który przepisał mi leki na uspokojenie tętna. Niestety złapał mnie po powrocie do pracy tak silny atak, że nie mogłam funkcjonować - wysokie tętno, duszności, brak apetytu, osłabienie, przez dwa tyg leżałam w łóżku a leki nie pomagały(propranolol). Potem było lepiej, do teraz. Wiem, że muszę zacząć przynajmniej jakaś psychoterapię, bo właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży...

przez natisz 16 sty 2012, 14:45
Kardiolog powiedzial,ze pomimo wypadania Platka z zastawki i moich objawow z wysokim tetnem to jest ewidentnie nie objaw kardiologiczny a raczej ma podloze psychiczne... myslalam,ze poradze sobie z tym sama ... ale chyba njwyzszy czas poszukac jakiegos dobrego psychoterapeuty... pytanie tylko czy To faktycznie pomoze? ,,,

przez BERTA 13 lut 2012, 14:56
natisz -a czy bierzesz jakies tabletki na zbicie tętna? Ja mam wypadanie płatka i miałam wysokie tętno ,teraz biorę concor cor 2,5 i jest o niebo lepiej , :mrgreen:
Every moment is good to change

przez ekspert_abcZdrowie 14 lut 2012, 15:07
natisz napisał(a):Kardiolog powiedział, że pomimo wypadania platka z zastawki i moich objawów z wysokim tętnem to jest ewidentnie nie objaw kardiologiczny a raczej ma podłoże psychiczne... Myślałam, ze poradzę sobie z tym sama ... ale chyba najwyższy czas poszukać jakiegoś dobrego psychoterapeuty... pytanie tylko czy To faktycznie pomoże? ,,,

natisz, wydaje mi się, że w przypadku zaburzeń lękowych (nerwicowych) o wiele większe korzyści przynosi psychoterapia niż leczenie farmakologiczne. Przyczyny, które napędzają objawy nerwicy, to mechanizmy tkwiące głęboko w psychice, których pacjent nie jest sobie w stenie niejednokrotnie uświadomić. Jedną z form leczenia nerwicy jest psychoterapia, która ma na celu rozwiązanie wewnętrznych konfliktów chorego i poznanie przyczyn jego zaburzeń. Często wykorzystuje się pracę w grupie, która jest uzupełnieniem terapii indywidualnej. Taka forma terapii przyspiesza powrót osoby cierpiącej na nerwicę do aktywnego życia społecznego i pozwala na kształtowanie się odpowiednich postaw u chorego. Spotkania w grupie dają także szansę na rozmowę z innymi ludźmi, którzy doskonale rozumieją problemy chorego. Na temat psychoterapii w leczeniu nerwicy możesz przeczytać tutaj:

http://abcnerwica.pl/psychoterapia-indy ... -w-nerwicy
http://abcnerwica.pl/psychoterapia-grupowa-w-nerwicy

Pozdrawiam i życzę powodzenia w trakcie leczenia
Psycholog

Sortuj wg