Wypadanie płatka zastawki mitralnej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Wypadanie płatka zastawki mitralnej

przez narthex 31 gru 2009, 02:38
wiola173 napisał(a):Ale ja się dowiedziałam, że mam tą wadę jak już miałam nerwicę i zaczęłam się badać.

[Dodane po edycji:]

A magnez to dostawałam nawet dożylnie i tez nic nie zmienił:(

Tez sie wtedy dowiedzialem jakos miesiac temu. Wlasciwie to poczulem ulge bo echo wyszlo ok tylko ta nieszczesna cecha serca ktora sie nie przejmuje.
Ale czego nie zmienil? Chodzi ci o dziwne zachowania serca albo klucie wokolo? Jesli tak to byc moze chodzi o potas - sprobuj pic codziennie sok pomidorowy. No i magnez potrzebuje troche czasu zeby zadzialal.

No niestety z nerwica to nie jest takie proste. ;) Magnez potrzebuje troche czasu zeby zadzialal bo we krwi jest tylko bardzo maly procent.

Magnez dozylnie mozna dostac w szpitalu? Tak zalecili ci lekarze?
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez serek87 31 gru 2009, 10:17
wypadanie płatka zastawki mitralnej nie powoduje nerwicy ani odwrotnie.powoduje to wiotkosc tego płatka.nerwicę zas powoduja przezycznia-czynniki zewnetrzne.
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez milky5 05 lut 2010, 12:22
to i ja sie dopisze z niedomykalnoscia zastawki mitrialnej
ale lekarz powiedzial ze to nic sie z tym nie robi i to niegrozne ze tak juz mam i tyle...a stwierdzone to mialam zanim dostalam nerwice...a raczej zanim zaczela mnie naprawde dreczyc...
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 05 lut 2010, 13:28
u mnie od tego dostałam pierwszego ataku paniki - dopiero dość duze dawki magnezu przez dluzszy okres (ale z przerwami) "naprawily " to troche - teraz jak mi nawet wypadnie ten platek to jest to tylko odczuwalne minimalnie i rzadko

przez milky5 06 lut 2010, 11:56
fobia ile magnezu dziennie bierzesz? ja biore rano MgB6 Cardio a wieczorem Vicard

Obrazek

Obrazek

przez *Wiola* 06 lut 2010, 12:04
narthex

Przepraszam, jakoś nie widziałam Twojego pytania. tak, magnez dostawałam w szpitalu na zlecenie psychiatry. Ale nie polecam to bardzo nieprzyjemne uczucie.
Moderator

przez fobia 06 lut 2010, 17:09
-"neomag forte" 3 tabletki dziennie - i tak całe opakowanie a później z 2-3 tygodnie przerwy - tak mi kardiolog zalecil

przez narthex 07 lut 2010, 18:18
wiola173 napisał(a):narthex

Przepraszam, jakoś nie widziałam Twojego pytania. tak, magnez dostawałam w szpitalu na zlecenie psychiatry. Ale nie polecam to bardzo nieprzyjemne uczucie.

W powoli saczacej sie kroplowce tak? Czemu nieprzyjemne? Jak dla mnie to unika sie wtedy zabawy z wchlanialnoscia (magnez jest z natury ciezko wchlanialny) i leci prosto do komorek tam gdzie jego miejsce.

A doustnie najlepiej brac 1 tabletke na raz chyba tylko czesciej w ciagu dnia bo wtedy sie lepiej wchlonie, a wiecej na raz lubi wywolywac biegunke przez co osiaga sie skutek odwrotny do zamierzonego.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez majabee 14 lut 2010, 12:54
U mnie tez stwierdzono niedomykalnosc zastawki, ale nie wiedzialam ze magnez bylby pomocny. Biore magnez na nerwice, wiec dobrze sie sklada.

przez milky5 14 lut 2010, 12:58
ja kiedys u kardiologa wyladowalam bo mialam zazwyczaj niski puls...i uszno mi sie robilo /teraz wiem ze to byla nerwica wtedy nie wiedzialam/ no i stwierdzil mi minimalna niedomykalnosc zastawki mitrialnej ...mowi ze z tym sie zyje i nic mi sie nie stanie od tego "taka uroda" i kazal brac magnez i potas...mowi ze w sumie dla serca kazdy powinien i ja od tamtego czasu magnez zazywam...
Mgb6 Cardio czasem biore 2 x dziennie nie raz tylko 1x

Obrazek

Obrazek

przez fobia 20 lut 2010, 23:13
mam pytanie - moze wiecie jak długo trzeba uzupełniać organizm w magnez zeby ten platek przestał wypadać ? ja biorę już magnez od dłuzszego czasu, oczywiście z przerwami po ok 2-3 tyg a płatek ciagle mi wyskakuje. Oczywiscie rzadziej i mniej dokuczliwie ,ale zawsze to jakis dyskomfort...

przez *Wiola* 20 lut 2010, 23:27
fobia
To jest wada wrodzona i magnez tego do końca nie wyleczy. Uzupełnianie jego poziomu znosi tylko część tych nieprzyjemnych objawów, typu kołatanie.
narthex napisał(a):

W powoli saczacej sie kroplowce tak? Czemu nieprzyjemne? Jak dla mnie to unika sie wtedy zabawy z wchlanialnoscia (magnez jest z natury ciezko wchlanialny) i leci prosto do komorek tam gdzie jego miejsce.

.

Nie. w zastrzykach dożylnych. O ile dobrze pamiętam to w dawce od 1 cm do 10 zwiększanej codziennie o 1.Towarzyszyło temu uczucie fali gorąca i jakby rozpierania, bardzo nieprzyjemne.
Moderator

przez fobia 20 lut 2010, 23:31
wiola173, dzieki za odpowiedz. A łudziłąm się, żę kiedys bedzie jak dawniej - bez tego wypadania :roll:

przez *Wiola* 21 lut 2010, 00:08
Niestety, to tylko operacyjnie, ale z powodu ,że uważają ,że to mało poważne nic z tym nie chcą robić:(

Ale skoro kiedyś nie odczuwałaś niemiłych objawów, to są one pewnie przez nerwicę, tego płatka można ponoć nawet nie czuć. Chociaż ja jak się dobrze zastanowię to czułam go nawet w dzieciństwie, np robiło mi się słabo po gorącej kąpieli, ale kołatania to dopiero jak się szanowna nerwica przyplątała.
Moderator

Sortuj wg