Zaburzenia widzenia - mroczki, męty, gwiazdki.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kris001 26 cze 2011, 10:03
Witam.
Mam na imię Krzysiek i mam lat 18. Jakiś czas temu pisałem na forum o swojej nerwicy lękowej. Od ponad 2 miesięcy biorę leki (Asentra).
Objawy samej nerwicy nieco ustąpiły. Może dlatego, że mam mniej powodów do stresu. Ale przejdźmy do sedna sprawy.
Otóż od samego początku choroby mam dziwne zaburzenia widzenia typu: mroczki, męty, świecące punkty, powidoki, śnieg optyczny w ciemnościach. To występuje codziennie, natomiast w przypadku gdy np. nie zjem kolacji albo jestem głodny, pojawiają mi się w polu widzenia dziwne, świecące i mieniące się gzygzaki, które potrafią już znacznie przysłonić pole widzenia. Znikają, gdy tylko coś zjem i zaspokoję głód. Normalnie to nie występuje.
Zakładam, że ma to ścisły związek z chorobą nerwicową, jednak zacząłem spekulować, czy nie jest to przypadkiem zwyrodnienie siatkówki oka? Mam nadzieję, że nie.
Nigdy nie doświadczyłem większych urazów głowy.
Liczę na to, że ktoś podzieli się podobnym doświadczeniem.
P.S.: W przeciwsłonecznych okularach polaryzacyjnych objawy te występują w mniejszym stopniu.

przez rilla 26 cze 2011, 13:55
Z mojego punktu widzenia, to masz po prostu osłabiony bardzo organizm. U mnie np. przy nerwicy występuje też bardzo niskie ciśnienie przy jednoczesnej szybkiej akcji serca, to w sytuacjach stresowych daje podobne objawy jak opisujesz. Możliwe, że to nerwica wegetatywna, wtedy trzeba też brać leki wspomagające organizm fizycznie, nie tylko psychicznie. W ogóle, takie objawy są typowe dla osłabionego organizmu, przy niedoborze magnezu, anemii i mogą wcale nie mieć nic wspólnego z nerwicą, szczególnie jeśli mówisz, że to jak się odżywiasz ma wpływ na nie.
Najlepiej jakbyś powiedział o tym lekarzowi i zrobił badania krwi. Nie szukaj od razu podłoża w nerwicy, to może być coś o wiele prostszego :)
Powodzenia :)

przez kris001 26 cze 2011, 14:25
Dzięki za odpowiedź rilla. Całkiem niedawno miałem robione badania krwi i wszystko wyszło w normie. Staram się jeść w miarę normalnie mimo braku apetytu. Dużo jeżdżę na rowerze, ale również sporo czasu spędzam przy laptopie z matrycą silnie odbijającą światło (glare). Może i to jest powodem. No nic, czekam wciąż na nowe opinie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcol13 26 cze 2011, 19:51
kris001,

Ziomuś niechcę cię martwić,ale ja takie męty mam już od dwóch lat.I wogóle mi to nie schodzi..
Cały czas mi latają ,,gałązki w oku" ;) No ale ja się przyzwyczaiłem ;)

przez ketjow 26 cze 2011, 21:19
nie przejmuj się też to przerabiałem to jest normalne tylko dla nas wydaję się nierealne
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

przez Nel 26 cze 2011, 21:23
ja wiem co to jest, była u okulisty i powiedzial ze to jest niedotlenienie czegos tam, w siatkówce na tle nerwowym sie kurcza naczynia i krew nie płynie....i taki jakby neon sie pali najpierw z boku a potem całe oko przesłania, tak masz? I normalnie dorażnie kazała wziac nospe na rozkurcz naczyn no i walczyc z nerwica dlugofalowo...Aha , powiedziala na to drucik wolframowy (?) ze przy nerwicach to czeste...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez kris001 01 lip 2011, 21:35
dune, dokładnie tak to wygląda. Rozżarzony drucik ;D Najpierw świeci się taka malutka kropeczka, a później się powiększa i ucieka na obrzeża oka.
Tylko co ma głód do niedotlenienia? Może skurcze żołądka jakoś wpływają? ;d

EDIT

Coś mi się zdaję, że my - nerwicowcy - zauważamy rzeczy/zjawiska, które dla innych nie są zauważalne.
Kto by pomyślał, że można się skupiać na pływających mętach, albo mikroskopijnych kropeczkach... a jednak.

przez Nel 01 lip 2011, 21:42
kris001, glód nie ma, ma nerwica, glód moze tez...w koncu spada poziom cukru, czyli energii, a to tlen..
nie wiem....ale mam to samo i wcale nie jest tak ze sie zdenerwuje i zaraz mi to wywala, zupelnie bez związku z nerwami tak mam, znaczy bez związku z wkurwem...nerwy to mam cały czas....a moze ty sie tak strasznie denerwujesz tym ze nie zjadleś kolacji ;)
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez _asia_ 01 lip 2011, 21:54
męty i mroczki, powidoki nie mają nic wspólnego z nerwicą.
Kris, ta kropeczka, którą opisujesz to typowy mroczek migrenowy, ja też taki mam ;) , pojawia się przy stanach migrenowych (może być bez bólu głowy!), które występują przy dłuższych przerwach miedzy posiłkami, głodzie, niskokalorycznej diecie, patrzeniu się na zbyt jasne światło/ekran komputera, tv/słońce/niebo, pogodowo, po spożyciu pokarmów będących wywołaczami migren itp.
męty występują często przy zakażeniach chlamydią pn lub trach. według niektórych również przy boreliozie.
również przy migrenach, które notabene są nie rzadko ich skutkiem (tych zakażeń).
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Nel 01 lip 2011, 22:00
_asia_, a ja nie miewam migren mam nerwicę i drucik miewam też. No tak mi powiedziala p okulistka...a nerwica moze sie przejawiac na miliony sposobow, przeciez wiesz...

Nel

przez rober6666 01 lip 2011, 22:02
Zgadza się
Mam te mroczki , a właściwie spiralki? sprężynki?wolframki? zwłaszcza jak leżę i patrzę w sufit. Pływają i uciekają w bok przy próbie bliższego przyjrzenia się
Badanie w kierunku bakterii Chlamydia wyszło bardzo pozytywnie.
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez _asia_ 01 lip 2011, 22:03
rober6666 napisał(a):Zgadza się
Mam te mroczki , a właściwie spiralki? sprężynki?wolframki? zwłaszcza jak leżę i patrzę w sufit. Pływają i uciekają w bok przy próbie bliższego przyjrzenia się
Badanie w kierunku bakterii Chlamydia wyszło bardzo pozytywnie.

no dokładnie Robert, mam to samo, dokładnie tak jak opisujesz, są to męty. Chlamydię też mam. :evil: no i mroczek, o którym pisał Kris. powidoki i śnieg optyczny też posiadam. :hide:

-- 01 lip 2011, 21:06 --

dune napisał(a):_asia_, a ja nie miewam migren mam nerwicę i drucik miewam też. No tak mi powiedziala p okulistka...a nerwica moze sie przejawiac na miliony sposobow, przeciez wiesz...

eee tam, Ci lekarze to głupoty gadają, większość niedouczona jest, a nerwica jest mocno przereklamowana (lekarze podciągają pod nią zbyt wiele dolegliwości, które z nią nie mają nic wspólnego!!!), mi wciskano ją przez 25 lat :P , utrudniając mi tym samym prawidłową i właściwą diagnostykę. może masz jakąś bakterię po prostu i tyle. :roll:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Nel 01 lip 2011, 22:08
to ja mam inaczej, mi sie zapala taki neonik w kąciku oka, zawsze zewnętrznym i pulsując obejmuje bardzo wolno całe oko, znaczy zanim obejmie to ja biore nospe i cofa sie po niedlugim czasie. Chlamydii nie mam. Boreliozy...mam nadzieje tez nie ale badana w tym kierunku nie byłam. A chlamydie to sie leczy tez tak ciężko?

Nel

przez _asia_ 01 lip 2011, 22:13
no chlamydia jest też trudna do wybicia. :evil: żeby było śmieszniej nie pozbędzie się człowiek borelii jeśli najpierw nie wyleczy się koinfekcji. tak przynajmniej mówił mi lekarz.

Helen Keller

Sortuj wg