Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez majkel57 28 cze 2013, 11:23
A jak sobie radzicie w kinie albo w teatrze jak się trafią miejsca gdzieś po środku? mało, że się trzeba przeciskać, to jeszcze zawsze mam lęki, kiedy widzę jak długa droga mnie czeka do wyjścia i często mi się zaczyna odruchowo robić duszno :/
- You scared?
- You suicidal?
- Only in the morning.
Ocean's Eleven

Fobia społeczna!

przez koszykova 28 cze 2013, 16:21
majkel57, ja unikam publicznych miejsc, czyli chyba sobie nie radze.

mark123, mam podobnie. Wczoraj jak jechalismy na szkolenie (nie wiadomo bylo czy zdazymy) to bardzo sie stresowalam gdzie bede siedziec, czy bedzie dla mnie miejsce, czy zdaze znalezc miejsce w miare daleko od wykladowcy zeby sie czasem nie zapytal mnie o cos na sali. Zawsze sie stresuje tym gdzie mam spotkanie, wyklad, rozmowe kwalifikacyjna, ze tam nie dojde, zgubie sie, itd.

Kiedys spoznilam sie na zajecia 30min, mialam wczesniej 2 (dozwolone) nieobecnosci, za trzecia grozilo jakies dodatkowe zaliczenie czy cos w tym stylu. Bylam taka przerazona, ze wejde do sali i wszyscy beda sie patrzec, ze ucieklam sprzed drzwi sali... czesto mi sie takie ucieczki zdarzaja
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia społeczna!

przez kasz 28 cze 2013, 16:30
hehe paranoje skad ja to znam :D:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez majkel57 01 lip 2013, 11:29
koszykova, A Ci się trafi okolicznościowe wyjście?
Kiedyś przed każdym wypadem do kina musiałem brać coś na uspokojenie... :/
- You scared?
- You suicidal?
- Only in the morning.
Ocean's Eleven

Fobia społeczna!

przez Dark Knight 02 lip 2013, 20:21
Witam wszystkich cierpiących na fobie mam do was takie pytanie czy ktos z was leczył się kiedyś może fluoksetyną

Fobia społeczna!

przez koszykova 03 lip 2013, 00:49
majkel57, nie mam zycia towarzyskiego, zatem nigdzie nie wychodze. Jesli juz to nigdy nie ma tak, ze sama ide na takie spotkanie. Ogolnie unikam ludzi, drażnia mnie.

Kiedys brałes cos na uspokojenie - tzn. ze teraz juz nie bierzesz. Jest lepiej?

Dark Knight, ja niestety nie biore zadnych lekow, wiec nie pomoge... :(
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia społeczna!

przez mark123 05 lip 2013, 00:31
majkel57 napisał(a):A jak sobie radzicie w kinie albo w teatrze jak się trafią miejsca gdzieś po środku? mało, że się trzeba przeciskać, to jeszcze zawsze mam lęki, kiedy widzę jak długa droga mnie czeka do wyjścia i często mi się zaczyna odruchowo robić duszno :/

Nie chodzę do kina ani do teatru. Nie mam problemów z przechodzeniem koło ludzi dorosłych, natomiast w przypadku dzieci oraz przede wszystkim nastolatków to staram się ich całkiem ominąć, a jeśli się nie da, to szybkim krokiem przejść.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez Gremlinder 05 lip 2013, 12:43
Ja nie mam problemów z przeproszeniem kogoś, ale też odczuwam wtedy dyskomfort :/

Fobia społeczna!

przez koszykova 07 lip 2013, 17:01
Ja nie mam problemów z przeproszeniem kogoś

ja mam problem ze składaniem życzeń, przepraszaniem. Jednak najgorsze co jest to składanie życzeń, nienawidze tego. Człowiek musi sie bić z własnymi myslami. Życzyc komus 'wszystkiego najlepszego', bo tak wypada, a w glowie... sami wiecie.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia społeczna!

przez carlosbueno 07 lip 2013, 17:28
koszykova napisał(a):

ja mam problem ze składaniem życzeń, przepraszaniem. Jednak najgorsze co jest to składanie życzeń, nienawidze tego. Człowiek musi sie bić z własnymi myslami. Życzyc komus 'wszystkiego najlepszego', bo tak wypada, a w glowie... sami wiecie.

Też nie przepadam za składaniem życzeń, robię to szybko i najprostsze z możliwych, ogólnie strasznie sztuczne to mi się wydaję a przepraszać też nie lubię.
Największy Forumowy Maruda

Fobia społeczna!

przez khaleesi 07 lip 2013, 17:30
ja mam problem jak mam zadzwonić i coś ważnego załatwić. Albo jak z domu wychodzę to mam wrażenie, ze głupio wygladam
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Fobia społeczna!

przez mark123 07 lip 2013, 17:33
koszykova napisał(a):

Ja mam problem ze składaniem życzeń, przywitaniem się, pożegnaniem się, przeproszeniem, podziękowaniem. Wynika to u mnie zarówno z lęku, jak i z tego, że ja mam chyba trochę inne postrzeganie zasad społecznych. Te rzeczy ogólnie wydają mi się jakieś bez sensu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Fobia społeczna!

przez depas 07 lip 2013, 17:41
mark123 napisał(a):Ja mam problem ze składaniem życzeń, przywitaniem się, pożegnaniem się, przeproszeniem, podziękowaniem. Wynika to u mnie zarówno z lęku, jak i z tego, że ja mam chyba trochę inne postrzeganie zasad społecznych. Te rzeczy ogólnie wydają mi się jakieś bez sensu.

Mam tak samo, nigdy nie czułem się naturalnie musząc wykonywać tego typu rytuały społeczne, robiłem (i wciąż robię) co mogę żeby tego uniknąć. Zawsze obserwowałem ludzi którzy to robią i czułem się dziwnie, jakoś inaczej od nich. Zawsze byłem dziwakiem, co tu dużo gadać...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Fobia społeczna!

przez Shannon 07 lip 2013, 23:18
Mnie powiedzenie "dzień dobry", "przepraszam" sporo kosztuje. Jak to powiem i jeszcze zobaczę, że ktoś na mnie spojrzał i odpowiedział mi, to mam wrażenie, że strasznie się upokorzyłam, wyprowadza mnie to z równowagi. Tak się denerwuje, że zaraz mam tiki.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Sortuj wg