Pierwsza praca i obawy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Pierwsza praca i obawy

przez verbetek 23 lip 2009, 11:10
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy. Za kilka dni idę do swojej pierwszej w życiu pracy i mam masę obaw czy sobie poradzę. Nigdy nie miałem styczności z czymś takim i związku z tym nie wiem czy będę na tyle pojęty,żeby to wszystko ogarnąć itd. Jak sobie z tym poradzić?

Re: Pierwsza praca i obawy

przez ewaryst7 23 lip 2009, 12:42
Spokojnie.Na pewno sobie poradzisz.:) Daj sobie czas.W końcu KAZDY kiedyś zaczynał.Skąd to przeświadczenie , że sobie nie poradzisz? Przecież nawet jeszcze nie zacząłeś...Nie martw się tak.Każdy na Twoim miejscu , mialby obawy.Trzymaj się , i napisz jak ci idzie:)

przez agusiaww 23 lip 2009, 15:09
Spokojnie, pamietaj zeby do wszystkiego podejsc ze spokojem, na poczatku ladnie sie przywitaj ze wszystkimi, usmiechnij sie, i dobrze wszystkiego sluchaj. Z czasem sie wprawisz, powodzenia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez verbetek 24 lip 2009, 11:01
No właśnie nie wiem skąd to się bierze. Może dlatego, że będę pracował z ludźmi zupełnie mi obcymi? Jak się zachowywać, żeby zyskać ich zaufanie i co robić, żeby się "wykazać"?

przez ewaryst7 24 lip 2009, 11:12
Bądż sobą. Nie udawaj kogoś , kim nie jesteś.Bądz mily , uprzejmy , nie wdawaj się w ploty ... Zobaczysz , że się ułoży.Tylko , że my ludzie myślimy , że TO DLA NAS powinni być mili , że to NAM powinni pomagać, a sami... nic.A przecież jest takie stare powiedzenie " traktuj innych tak, jak chciałbyś żeby Ciebie traktowano".Ja myślę,że wtym jest recepta.Oczywiscie ,w życiu będziemy spotykać głupców , ale nie musimy się z nimi zadawać.W moim przypadku pomoglo.Szanuję ludzi , a ludzie szanują mnie.Mam przyjaciol , o których się troszczę , a oni o mnie.Gdyby nie oni,dawno bym się poddala.Trzymaj się.:)

przez Kapitan Zbik 24 lip 2009, 21:36
Moja pierwsza praca (nie licząc praktyk) była już z udziałem nerwicy. Stresowałem się ogromnie, serce mi waliło i balem się, że nie dam sobie rady, że tam padnę, że jak dopadnie mnie atak paniki, to ucieknę itp. Nic z tych rzeczy - pierwszy dzień był stresujący, kilka kolejnych mniej, a później chodziłem tam chętnie i można rzec, że praca była moją fantastyczną terapią, więc głowa do góry :)

Sortuj wg