czy przez nerwice mozna nabawic sie choroby psychicznej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czy przez nerwice mozna nabawic sie choroby psychicznej

przez altman 17 lut 2008, 11:18
Hej mam pytanie czy przez nerwice można nabawić sie choroby psychicznej bardzo prosze o odpowiedz bardzo sie tego boje

przez Hetna 17 lut 2008, 12:15
Nigdy nie słyszałam o tym, aby nerwica spowodowała jakąś chorobę psychiczną. Kto wie, może być ona pewną zapowiedzią czegoś co nadejdzie ale ja nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Jeśli cię to pocieszy ja nie raz miałam wrażenie, że nerwica doprowadzi mnie do jakiejś schizofrenii albo do obłędu. Nawet raz jak spałam, właściwie to już nie spałam byłam w świadomym pół śnie usłyszałam męski głos niczym jakiegoś ducha, który do mnie mówił: ZOBACZYSZ ZWARIUJESZ !!!!!! i potem to coś zaczęło się śmiać. Ale ja wtedy przestawałam brać narkotyki i działo się wiele różnych rzeczy tego typu, zwłaszcza w nocy. Kiedyś bardzo się bałam, że zamkną mnie w wariatkowie ale to było częścią mojego lęku. Może u ciebie też tak jest:)
biegnę by uwolnić pajaca!

przez Jaśkowa 19 lut 2008, 00:48
nie nie można
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rolingstone 19 lut 2008, 12:55
zdecydowanie nie można. jak ktoś ma nerwicę, to nie zachoruje np. na schizofrenię itp. Lęk przed chorobą psychiczną to po prostu lęk nerwicowy.
Nerwicę można pokonać :)

przez Mafju88 22 lut 2008, 23:15
ja właśnie nie wiem jak to jest... Mam nerwice lękowa i natrectw i nie wiem co sie ze mna dzieje... czasami wydaje mi sie ze moje lęki sa realne :/ trace swiadomosci powoli chyba :( i boje sie strasznie o psychoze :( POMOCY!!
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez Hetna 23 lut 2008, 15:18
Mafju88 napisał(a):ja właśnie nie wiem jak to jest... Mam nerwice lękowa i natrectw i nie wiem co sie ze mna dzieje... czasami wydaje mi sie ze moje lęki sa realne :/ trace swiadomosci powoli chyba :( i boje sie strasznie o psychoze :( POMOCY!!

He he ! Na tym polega nerwica, że masz się bać tego :) Nie śmieję sie z ciebie tylko przewrotności tej choroby. Wszyscy się boją wszystkiego ale nie samej nerwicy. Sprytna choroba, która z nas robi sobie jaja. Nerwica, przewrotna, podstępna, złośliwa.....jak taki pasożyt. Uderza tam gdzie powinna w najsłabsze punkty i wszyscy się boimy, że zwariujemy, a on siedzi i się z nas śmieje. Potem już nie wiadomo co jest nerwicą, a co jest rzeczywistością. Ale jesteśmy porąbani :)

przez offtopic 26 lut 2008, 01:15
Przecież nerwica to pewien gatunek choroby psychicznej. Przynajmniej ja tak rozumuję.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez Amy Lee 26 lut 2008, 01:23
offtopic napisał(a):Przecież nerwica to pewien gatunek choroby psychicznej. Przynajmniej ja tak rozumuję.

Nerwica to tylko (aż?) lęki, czasem bóle somatyczne i natręctwa. Niektórzy nerwicowcy boją się paranoi, schizofrenii, manii, urojeń -- utraty kontaktu z rzeczywistością.
Ostatnio edytowano 26 lut 2008, 01:36 przez Amy Lee, łącznie edytowano 1 raz
Amy Lee

przez Jaśkowa 26 lut 2008, 01:30
offtopic napisał(a):Przecież nerwica to pewien gatunek choroby psychicznej. Przynajmniej ja tak rozumuję.
nerwica nie jest gatunkiem choroby psychicznej nie jest nawet chorobą czy schorzeniem to tylko zaburzenie :smile:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez rolingstone 26 lut 2008, 12:38
zdecydowanie: nerwica to "tylko" zaburzenie psychiczne :)
Nerwicę można pokonać :)

przez Hetna 26 lut 2008, 22:28
nerwica to choroba układu nerwowego według psychologa którego o to zapytałam, dodam że nie jest to mój terapeuta! Ale powiedział mi że to nie to samo co choroba psychiczna!

przez Pstryk 26 lut 2008, 22:41
Jasne, że nie to samo.
http://www.zyczdrowymzyciem.pl/index.php?lnf [w miarę dobre]

http://swietochlowice.naszemiasto.pl/dr ... 6_360.html [polecam]

Zresztą, info n/t na necie jest masa. Wystarczy poczytać i zaufać swojemu rozsądkowi ;)
Pstryk

Sortuj wg